AmigaOS 3.0 ve 3.1 İçin Türkçe Workbench

DİKKAT: Türkçe Workbench, sadece AmigaOS 3.0 ve 3.1 sürümleri içindir. AmigaOS 3.5 zaten Türkçe desteği birlikte geldiği için Türkçe Workbench'in aşağıdaki sürümünü indirip AmigaOS 3.5 üzerine kurmanız ciddi problemler yaratabilir!

Türkçe Workbench, Amigart'ın en ciddi projesidir. Türkçe Workbench ile AmigaOS tamamen Türkçe olarak çalışmaktadır. PC ve Mac gibi diğer platformlar ile uyumlu ISO fontlar sayesinde, hem platformlar arasında sağlıklı dosya alışverişi yapabilir, hem de Türkçe karakterler içeren internet sayfalarını sorunsuz görebilirsiniz. Ayrıca, Türkçe Workbench kurulu bir Amiga'da sevdiğiniz programın ATO Türkiye tarafından çevrilen Türkçe katalog dosyaları sayesinde, bu programları Türkçe çalıştırmanız mümkündür.

İlk çıkan V1.0 sürümünden beri Türkçe Workbench, Sinan Gürkan, Güvenç Kaplan, Eser Güven, Emrah Başkaya gibi ATO üyelerinin çalışmaları ile bugün V1.6 sürümüne kadar gelmiştir. Her sürüm ile bir önceki sürümün hataları giderilmiştir. Buna rağmen Türkçe'nin yapısından kaynaklanan bazı hatalar karşınıza çıkabilir.