Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetKonu Dışı : Katlanır Bisiklet
Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Konu Dışı : Katlanır Bisiklet  (Okunma Sayısı 19542 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« : Mayıs 22, 2015, 11:15:03 ÖÖ »

Bir süredir katlanır bisiklet almayı düşünüyorum. Bulunduğum yer bisiklet kullanımına müsayit değil. Bisikleti aracın arkasına gidip, uygun yerde 3-4 km kullanırız diye alacağım (aslında eşime alıyorum). Sağolsun commodorefan'ın 2 haftadır kafasını şişirdim...Bana çok yardımcı oldu, yol gösterdi, eğitti...

Katlanır bisiklet konusunda bilgisi olan var mı? Ya da forumda bisiklet satan

zangief_34
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Mayıs 22, 2015, 11:36:16 ÖÖ »

pinokyo
eiji
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Mayıs 22, 2015, 11:58:10 ÖÖ »

Gökhan abi ben pek tavsiye etmem. Katlanır bisikletler Hollanda gibi düz memleketler için ideal, ancak bizim bayırlar için zayıf kalıyorlar...

wolfiem
Deneyimli

May the source be with you!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Mayıs 22, 2015, 12:05:56 ÖS »

Aşağıdaki bisikletleri bir alışveriş merkezinde gezerken Decathlon mağazasında görmüştüm. BTwin mağazanın kendi markasıymış. Şasesi ömür boyu garantili demişlerdi. Almayı düşünüyorum ama bisiklet alırken neye dikkat etmek gerek hiç bilmiyorum Bilen bir arkadaş hepimize anlatsa ne güzel olur

http://www.decathlon.com.tr/C-528936-katlanabilir-bisikletler

Commodore & Amiga & Amstrad & Retro Macintosh Fan
k2.bbs.tr - Çok yakında!
eemiroglu84
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Mayıs 22, 2015, 13:00:38 ÖS »

Aşağıdaki bisikletleri bir alışveriş merkezinde gezerken Decathlon mağazasında görmüştüm. BTwin mağazanın kendi markasıymış. Şasesi ömür boyu garantili demişlerdi. Almayı düşünüyorum ama bisiklet alırken neye dikkat etmek gerek hiç bilmiyorum Bilen bir arkadaş hepimize anlatsa ne güzel olur

http://www.decathlon.com.tr/C-528936-katlanabilir-bisikletler
Mekanik aksamın Shimano olması yeterli olur gerisi zevk meselesi birde frenler disk olursa on numara olur. Katlanır bisiklet bende tavsiye etmem.

LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Mayıs 22, 2015, 14:08:49 ÖS »

@zangief: hüdaverdi almayı düşünüyordum...Pinokyoyu listeye alayım...

@eiji: yokuş çıkılmayacak bisiklet neredeyse kullanılmayacak büyük ihtimalle sahilde vs. 3-5 km kullanılsa iyidir... Katlanır istememin sebebi aracın bagajına atıp rahatça taşımak.

@wolfiem: Bahsi geçen bisikletlerden Bfoldlar fena değil. Özellikle vites sistemini (320) beğenip tavsiye ediyorlar. Ama ağır bir bisiklet Hi-Ten çelik, aluminyum alaşım kadar dayanıklı ve hafif değil sanırım... Tilt'ler çok iyi diyorlar. Ama onlarıda geçenlerde arızan dolayı geri çağırdıkları söylendi...

700TL civarında, mosso Marine 20 adlı bir marka var. Ama commodoreFan Ümit bisikletin ürünlerinden uzak dur diyor (Mosso Tavyanlı bir üretici, ümit distribütörü ama çok emin olamadık). Geriye Salcanı Easy Lux (650TL) ve Bianchi Folding (820 TL) kalıyor... Bianchi iyi ama o seviyeye çıkınca, biraz daha verip, daha iyi bişeyde alınabilir. 700 üst limit belirledim...Hatamı bilmiyorum...

Bianchi Folding incelemesi (Türkçe)

Soru sorduk, ama kendimi cevaplarken buldum

witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Mayıs 22, 2015, 15:44:04 ÖS »

@LW3D

Yahu 'harbi adam' bunlara binmez, kız bisikleti gibi birşey bunlar. Allah bilir sen topacı da kız atışıyla çeviriyorsundur

Araba arkası bisiklet askısı + normal bisiklet al daha iyi (diyeceğim ama 2 yıl önce aldığım bisiklet askısını hiç monte bile etmedim ).
wolfiem
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Mayıs 22, 2015, 15:56:29 ÖS »

Soru sorduk, ama kendimi cevaplarken buldum
En kolay öğrenme yöntemi soru sormak diye boşa dememişler

Ağır oluşu benim de dikkatimi çekmişti. Ama karşılaştırma yapamadığım için heralde normaldir diye düşündüm

Katlanır bisikletlerle ilgili gözlemlediğim bir diğer sorun ise tekerleklerinin küçük olmasından dolayı denge problemi olması sanırım. Test sürüşünde bayağı bir yalpaladım ( ya 1.93 boya uygun değiller veya uzun zamandır bisiklet kullanmadığım için ben paslanmışım Kahkaha ) Ama tek başıma kullanmayacağım için hatunu da düşünerek mecburen böyle bir şey alacağız.

k2.bbs.tr - Çok yakında!
LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Mayıs 22, 2015, 16:03:46 ÖS »

@witchdoktor: aslında yukarıda yazdım. Eşim için alacağım. İlk başta araç askısı düşünüyordum. Hatta bir şehir bisikleti vardı alıyordum neredeyse, sonra çevremdeki 2-3 kişi askı alıp kullanamadıklarını, kağıt üstünde iyi görünsede pratikte askıların kullanışlı olmadığını söyledi. Sonra aracın arkasında devamlı duran katlanan bir bisiklet fikrine daha sıcak bakmayada başladım... Boğazda gezmeye gittiğimde, bu tür bisiklerlere binen insanlar görüyorum ve bunlar bana daha insancıl geliyor En azından kaldırımlara sığabiliyorlar

ilhanüney
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Mayıs 22, 2015, 16:19:11 ÖS »

http://www.tchibo.com.tr/productarchive/2014/19_1
 Tchibo da güzel bikletler görmüştüm, göbekten dinamolu 3 vites katlanabilir modeli vardı benim çok hoşuma gitmişti eşime almayı düşündüm ama ıstanbul gibi bir şehirde  kullanılacak yer yok, o yüzden askıya almak zorunda kaldım.
İzmir e tasininca nasipse

...................SEGA.................
eiji
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #10 : Mayıs 22, 2015, 16:23:13 ÖS »

Alıntı
Test sürüşünde bayağı bir yalpaladım ( ya 1.93 boya uygun değiller veya uzun zamandır bisiklet kullanmadığım için ben paslanmışım Kahkaha )

Aynı sıkıntı bende de oldu iri adamlara göre değil pek. Çok özeniyordum ama bir kere kullanınca anında vazgeçmiştim katlanabilir bisikletten.

Favori tarzım;

wolfiem
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Mayıs 22, 2015, 17:27:49 ÖS »

@eiji bu model süpermiş. Bulsam hemen alırım

k2.bbs.tr - Çok yakında!
eiji
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #12 : Mayıs 22, 2015, 17:41:31 ÖS »

@eiji bu model süpermiş. Bulsam hemen alırım

Bunların elektriklileri var şimdi, fazla bayır oldumu yaslan arkana kendi yürüsün mis (: 1.500 tlden açılır fiyatları

wolfiem
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Mayıs 22, 2015, 17:43:36 ÖS »

Bir yerlerde denk gelirsem test sürüşü yapayım. Çok güzel gözüküyor

k2.bbs.tr - Çok yakında!
Seventhwonder
Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Mayıs 22, 2015, 18:44:29 ÖS »

Bir süredir katlanır bisiklet almayı düşünüyorum. Bulunduğum yer bisiklet kullanımına müsayit değil. Bisikleti aracın arkasına gidip, uygun yerde 3-4 km kullanırız diye alacağım (aslında eşime alıyorum). Sağolsun commodorefan'ın 2 haftadır kafasını şişirdim...Bana çok yardımcı oldu, yol gösterdi, eğitti...

Katlanır bisiklet konusunda bilgisi olan var mı? Ya da forumda bisiklet satan

Merhaba

Ben de şu Tern var. Tavsiye ederim.online olarak Ankaradan almıştım.

http://www.ternbicycles.com/us/bikes/link-c7-1
Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: