Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetArçelik DVD-RW 9000 H Arıza
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Arçelik DVD-RW 9000 H Arıza  (Okunma Sayısı 2308 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Gokhan Ozkan
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« : Ocak 24, 2019, 21:03:03 ÖS »

Arkadaşlar,

Evdeki Arçelik DVD-RW 9000 H DVD Kaydedicide  Film seyrederken DVD takıldı. Ve bunun sonucunda makine kilitlendi. DVDyi okumaya çalışıyor devamlı.Stopa bassanda makine komut almıyor.  Ejekte bassanda çıkarmıyor. Elektrik fişinden çekip bir kaç kere takmama rağmen her açılışta yine takılılıp DVD yi çıkarmıyor. Takılıyor. Böyle bir durumda ne yapmalıyım. Kataloğuna baktım, bu konularda bir bilgi vermemiş.

İçerisindeki DVD kaydedici arızalandıysa, yerine başka bir standart PC laptop DWD RW takılabilirmi.

Arçelik servisine götürsem bile eski ürün olduğu için ya ilgilenmiyeceklerdir(parçası bile artık olmuyabilir.)yada aşırı fiyat isteyeceklerdir diye düşünüyorum.
Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Ocak 24, 2019, 21:33:48 ÖS »

Cihazın içini açın, hatırladığım kadarıyla dvd okuyucunun üzerinde bir koruyucu veya kapak gibi birşey yoktu.
Güç verip dvdyi çıkarma düğmesine basın. İçeriden de elle çekmeceyi itersen büyük ihtimalle çekmece açılacak.

Çekmecenin altında dişli olmalı. Bunları da uygun bir katı yağlayıcı ile yağlarsan bir daha takılmayacaktır.

fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Ocak 24, 2019, 21:38:21 ÖS »

Eskiden dvd kapalıyken ataç gibi bir tel sokup dvd'yi açardık.
Öyle ataç sokacak küçük bir delik yok mu?

Gokhan Ozkan
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ocak 30, 2019, 00:05:48 ÖÖ »

Arkadaslar, yardımlarınız için sagolun. Belirttiğiniz şekilde sorunu çözdüm.
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: