Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trAmigaAmiga DonanımCommodore Amiga 500 500+ Raspberry Pi Flickerfixer HDMI V2
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 7   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Commodore Amiga 500 500+ Raspberry Pi Flickerfixer HDMI V2  (Okunma Sayısı 22962 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Verminaard
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Aralık 28, 2020, 22:09:46 ÖS »

Bu daha çok erken bir prototip. Edu daha bugün falan yayınladı bunu.
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #16 : Aralık 28, 2020, 22:53:13 ÖS »

Son dönemde HDMI bir çok çözüm çıktı, üzerinde çalışılanlar var. Ama bu raspberryPi'li çözüm uygun fiyatlı bir çözüm olabilir gibi görünüyor. Edu'nun çok güzel çözümleri var ama fiyat muamma...

lunarstrain
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Aralık 28, 2020, 22:55:30 ÖS »

Böyle bir çözüm çoğumuzun acılarını daha kolay dindirebilir sanki. Öbürü de çok iyi, ama denise'yi söküp soketle beraber içeri tekrar takmak, içeriden hdmi çıkışını vermek vs. herkes için uygun olmayabilir. Tabi aralarında görüntü kalitesi anlamında fark oluyor mu, lag var mı, gibi konular da önemli.
LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #18 : Aralık 28, 2020, 23:19:46 ÖS »

@lunarstrain : Sorun biraz fiyatı ne olacak? noktasında. Yoksa OSSC gibi bir çok çözüm var.

Edu Arana çok güzel ürünlere imza atıyor. Hepsi birbirinden güzel ama opensource değiller. Bizim kargo sorunlarımız var, gümrük sorunlarımız var...var da var. Kendimiz üretsek kargo, gümrük vs. kişi başına dengeli dağıtılıyor. Aksi durumda OSSC alacak duruma sokuyorlar insanı... Diğer proje o nedenle biraz sıcak... Edu 70-80 Euro istese ürüne, 20 Euro kargo, 15-20'de gümrükte alsalar, OSSC alsaydık daha iyiydi oluruz...

Edu'nun market sayfası
https://www.arananet.net/pedidos/

Barış Yeni
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Aralık 28, 2020, 23:36:38 ÖS »

Sinan abi de bir el atarsa bu iş olur bence.

Eins'in ürettiği HDMI-520 den farkı nedir acaba ?
« Son Düzenleme: Aralık 28, 2020, 23:42:34 ÖS Gönderen: Barış Yeni » Logged
LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Aralık 28, 2020, 23:50:28 ÖS »

Eins'in ürettiği hepsinden iyi Kahkaha ama sınırlı sayıda olduğundan cihazlara takmıyoruz bile

lunarstrain
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Aralık 28, 2020, 23:51:26 ÖS »

@lunarstrain : Sorun biraz fiyatı ne olacak? noktasında. Yoksa OSSC gibi bir çok çözüm var.

Edu Arana çok güzel ürünlere imza atıyor. Hepsi birbirinden güzel ama opensource değiller. Bizim kargo sorunlarımız var, gümrük sorunlarımız var...var da var. Kendimiz üretsek kargo, gümrük vs. kişi başına dengeli dağıtılıyor. Aksi durumda OSSC alacak duruma sokuyorlar insanı... Diğer proje o nedenle biraz sıcak... Edu 70-80 Euro istese ürüne, 20 Euro kargo, 15-20'de gümrükte alsalar, OSSC alsaydık daha iyiydi oluruz...

Edu'nun market sayfası
https://www.arananet.net/pedidos/

Tabi haklısınız, fiyat belirleyici. OSSC Çok başarılı bir ürün, ancak buna güzel bir kutu yapılınca direk Amiga'ya bağlanan orijinal görünümlü bir aparat, sanki A520 gibi olur, dizayn olarak da beğendim ben. Belki başka arkadaşlar farklı düşünür. Umarım uygun maliyetle bizim arkadaşlarımız da üretebilirler.
Verminaard
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Aralık 29, 2020, 00:05:46 ÖÖ »

Edu'dan yeni yaptığı Gotek benzeri floppy emulator aldım henüz elime ulaşmadığı için yorum yapamıyorum ancak çok güzel özellikleri var.

https://www.arananet.net/pedidos/product/ultimate-floppy-emulator-preorder/

Direkt Amiga'nın Disk Drive portuna takılıyor (istenirse içeri, floppy'nin altına da takılabiliyor)
Harici takıldığında power gerektirmiyor.
Kendi üzerinde DF0-DF1 switch var.
Micro SD destekliyor.
OLED ekran var.
LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #23 : Aralık 29, 2020, 00:11:01 ÖÖ »

çok güzel ürün...Dikkatimi çekmişti. Özellikle Ultimate Floppy Emulator kısmı, Tolga'nın projeyle aynı isim olması nedeniyle Kahkaha 10 yıl önce, floppy emulator diye bir şey yokken Kahkaha

https://retromaster.wordpress.com/ufe/

AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #24 : Aralık 29, 2020, 10:47:25 ÖÖ »

Eins'in ürettiği hepsinden iyi Kahkaha ama sınırlı sayıda olduğundan cihazlara takmıyoruz bile
Aynen çok kaliteli bir ürün oldu ama üretimi sınırlı maalesef. Bu pizero güzel bir alternatif olabilir. Ben biraz yazılım vs. den anlasam el atmaya çalışırdım ama uzağım bu konulara Umarım bir arkadaşımız el atar.

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
Barış Yeni
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Aralık 29, 2020, 12:05:18 ÖS »

Aynen çok kaliteli bir ürün oldu ama üretimi sınırlı maalesef. Bu pizero güzel bir alternatif olabilir. Ben biraz yazılım vs. den anlasam el atmaya çalışırdım ama uzağım bu konulara Umarım bir arkadaşımız el atar.

Aynı durum bende de var Eşref. Ben sadece tüketici modunda oluyorum. Çok anlamıyorum elektronik, yazılım vs. Bende anlamayı bir işin ucundan tutmayı çok isterdim.
lunarstrain
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Aralık 29, 2020, 18:06:04 ÖS »

Yazılımı hazır aslında ama smd lehim yapacak bir babayiğit lazım Kahkaha
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #27 : Aralık 29, 2020, 18:16:00 ÖS »

Elim biraz havya tutuyor. Bir ara mercek felan alayım ısı tabancası vb. böyle ince lehim üzerine çalışayım da. Proje lehim, 3D Case işlerini en azından üstleneyim. Yazılımı ve PCB kısmında çözdük mü aksın projeler Kahkaha

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
dawshan
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : Aralık 29, 2020, 22:12:29 ÖS »

Ben şundan yapacağım.
https://www.retrorgb.com/gbs-control-installation-overview.html
Cydonian
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Aralık 30, 2020, 19:43:10 ÖS »

Bir de şöyle bir şey varmış, gene PI ile yapılıyor.
Belki de konu başlığındaki ile aynı projedir, pek incelemedim, direkt paylaşayım dedim.

AMIGA NOW INCLUDES HDMI BY WAY OF A RASPBERRY PI DAUGHTERBOARD
https://hackaday.com/2020/12/30/amiga-now-includes-hdmi-by-way-of-a-raspberry-pi-daughterboard/

It is difficult to say what is impossible, for the dream of yesterday is the hope of today and the reality of tomorrow.
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 7   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: