Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetYavaş CD / DVD Yazma Hikayesi
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Yavaş CD / DVD Yazma Hikayesi  (Okunma Sayısı 17239 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Ekim 13, 2017, 09:52:46 ÖÖ »

Optik medya da çok ağır ve yer kaplıyor yahu. Mümkün mertebe atıp kurtulmaya, azaltmaya çalışıyorum. Eskiden amma da alırdık yahu, 50'li, 100'lü paketlerde, fiyatları takip ederdik, orijinal mi çakma mı diye seri no, info vb bilgilerinden araştırırdık. İstiflenmiş 50'li paket bile gayet gereksiz ağırlık veriyor ve istediğiniz diski bulmaya çalışmak bile zaman kaybı geliyor insana. Ha, şu anda 250GB'lık uzun ömürlü diskler ucuz ve yaygın olsa, boyut da 8 cm olarak sabitlense belki hala kullanılırdı.
Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Ekim 13, 2017, 12:49:08 ÖS »

Cd / dvd medya ekseni kaçık mı oluyor, ağırlık merkezi tam olmuyor mu her neyse bazen titreme yapıyor. Yavaş yazmanın daha iyi sonuç vermesini ben buna bağlıyorum. Başka sebepleri de vardır belki. Hangi medya daha iyidir seri no vb o işleri hiç bilmem, bugüne kadar uygun fiyatlı bildik marka birşeyler alıp kullandım hep. Haliyle düşük kaliteli olanlar da denk gelmiştir. Yüksek kalitelilerde hızlı - yavaş yazdırma farkı olmuyordur, ona birşey diyemem. Ama yavaş yazdırmanın faydalarını da cd yazıcılar erişilebilir hale geldiğinden beri birebir yaşayarak gördüm. Hala çoğu zaman mümkün olan en düşük hızda ya da cd ise 8x yazdırırım.
« Son Düzenleme: Ekim 13, 2017, 12:52:32 ÖS Gönderen: Levent (Lvnt) » Logged

Use the brute force, Luke
Fatih Yıldırım
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #17 : Ekim 13, 2017, 21:42:50 ÖS »

Gelelim internet sitelerinde genellikle xbox oyun dvd lerinin nasıl çekileceği anlatılır durur, aman aman 2 X te çekin, bozarsınız yakarsınız; YOK BÖYLE BİR OLAY, EMİN OLUN. Her zaman xbox çift katman dvd leri 8 X te yazdım, hiç bir zaman sorun yaşamadım.

Üzgünüm ama yanılıyorsun. Yazdırdığım Xbox 360 DVD DL'lerin yazım test verilerini halen saklıyorum. 2X yazdırdığım DVD ile 4X yazdırdığım DVD arasında dağlar kadar fark var. 

Xbox 360'a yazdırdığım DVD'lere çok dikkat ederim. Eğer belli değerin altındaysa konsola takmam bile.

Eklediğim görsele bakabilirsin.

* GOW1_XGD2_India_4x.PNG (21.4 KB, 572x672 - Görüntüleme: 1495 kez.)

* GOW1-xgd2-India_2x.PNG (22.32 KB, 572x672 - Görüntüleme: 1346 kez.)

Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Ekim 14, 2017, 00:49:06 ÖÖ »

FatihHazretleri: PI, PIF ne?

Fatih Yıldırım
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #19 : Ekim 14, 2017, 21:42:19 ÖS »

PI = Parity Inner PIF = Parity Inner Failures

Tam anlamını bilmesem de yazdırdığınız medyanın kalitesini gösteriyor. PIF ne kadar az olursa o kadar iyi.

Eğer konsolunuzun Lensinin yorulmasını veya XBOX 360 için XGD3 korumalı oyunlardan BAN yemek (güvenlik verilerini okuyamadığı için) istemiyorsanız eğer, minimum değerler şöyle;

PI MAX 100'den, PI Average 5'ten fazla olmamalı.
PIF MAX  4'den PIF Average 0.20'den fazla olmamalı.

yolbulduran
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Ekim 14, 2017, 22:17:17 ÖS »

Testleri en iyi yapan dvd yazıcı da, Benq idi. Sırf test için almıştım, artık üretilmiyor
Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Ekim 15, 2017, 16:06:57 ÖS »

FatihHazretleri: harika bilgi, teşekkürler

Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: