commodore.gen.tr

Genel Kategori => Genel Sohbet => Konuyu başlatan: ghan64 üzerinde Kasım 30, 2018, 09:44:27 ÖÖKonu Başlığı: LiveGame marka Arcade makinemin sol kolundaki sorunu nasıl çözerim
Gönderen: ghan64 üzerinde Kasım 30, 2018, 09:44:27 ÖÖ
Selamlar Arkadaşlar,
Bir süredir LiveGame marka Arcade makinesine sahibim. resimleri aşağıda.
Benim ufaklıkla epey bir tekken oynadık. önceden bilerek yenilirken sonradan baktım ki o bilerek yeniliyor:) inat edip, kendime bir karakter seçip komboları öğrendim, bir kaç pataklamadan sonra :) o da kendi karakterini her nasılsa öğrendi yine beni yenmeye başladı. sinir olup bir süre oynamaya ara verdim (aslında içindeki kırılmış PS3 makinesinin OS u bozuldu. zira arkadaşları bize geldiğinde açıp oynamış, kapı çalınca PS3 normal kapatmak yerine elektriği küt diye kesmiş. eski günlermi hatırladım:) internetten nasıl PS3 ü güncellemeyi öğrenmem uzun sürdü. sonra annemin bizde kalması gündeme gelince cihazı satayım dedim. arkadaşla test ettik. sorun yok. akşamı, satılacak bari cihaz gitmeden hıncımı alayım  dedim. ama sol kol bazen takılıyor ilerlemiyor, bazen zıplayıp duruyor.

Dedim çözerim kolay iş, ama ne yazıkki başaramadım. aslında işlerin çok yoğun temposunda belki de çok zaman ayıramadım. Şu ana kadar yaptıklarım şöyle

0. başka bir PS3 makinası denedik sorun çözülmedi. PS3 işletim sistemini güncelledim sorun düzelmedi.
1. kolun çıt çıtlarına gelen elektriği ölçtüm ve bazılarında çıt çıt kapalı olmasına rağmen küçük voltajlar gördüm. Heyt be deyip, çıt çıtları değiştirdim sorun düzelMEDİ. tekrar voltları ölçtüm yine aynı kapalı çıt çıtlarda voltaj gördüm.

2. sağ düzgün çalıştığından PS3 -> Arcade kablosunu söktüm ve sola taktım. sol kol düzgün çalışmaya başladı.

3. sorun kablodan olabilir diyerek solun kablosunu sağa taktım. sorun sağ kolda Yeniden oluştu.

4. süper diyerek solun kablosunu yeniden sola taktım. kablonun ucunu sağın PS3 -> Arcade kol kartında sağın takıldığı porta taktım. Sorun yeniden oluştu. böylece sorunun kablolardan oluşmadığına karar verdim.

5. PS3 -> Arcade kol kartında sorun olduğunu düşündüm. bu kart hakkında bilgi arıyorum ama bir türlü bulamıyorum.

Sorunun çözümü hakkında görüşlerinizi yazarsanız sevinirim. Sorunun kartta olma ihtimali var mı, varsa bu kartın bir test prosedürü var mı (zira kartta bazı butonlar bulunuyor). kartın resetlenmesi mümkün mü? Ayrıca  bu kartı nasıl bulabilirim bilginiz var mıdır?

Teşekkürler


Konu Başlığı: Ynt: LiveGame marka Arcade makinemin sol kolundaki sorunu nasıl çözerim
Gönderen: evreno üzerinde Kasım 30, 2018, 14:15:02 ÖS
Makineyi elektrik den çekerek
Dik yerleştirilmiş kontrol kartlarını yerinden söküp
Kartın konnektör e takılan kısmını silgi ile temizleyip
sonrasında kolonya yada alkol ile sil
kartların takıldığı yere de kava üfleyip tozlu ise temizlenmesini sağlarsan iyi olabilir
temizlik sonrası yeniden takıp bir dene istersen


Konu Başlığı: Ynt: LiveGame marka Arcade makinemin sol kolundaki sorunu nasıl çözerim
Gönderen: ghan64 üzerinde Aralık 02, 2018, 19:32:05 ÖS
Selam
Bilgi için teşekkürler. ancak şimdi zaman bulabildim. kartları çıkardım. bağlantı pinlerini kolonya ile sildim. giriş slotunu temizlemek için saç kurutma makinesi kullandım (soğukta çalıştırarak). gelişmeleri yazacağım.