commodore.gen.tr

Genel Kategori => Genel Sohbet => Konuyu başlatan: cinar üzerinde Nisan 02, 2019, 14:01:23 ÖSKonu Başlığı: Sahibinden.com get üçkağıdı
Gönderen: cinar üzerinde Nisan 02, 2019, 14:01:23 ÖS
Bunu yazarken sinirime nasıl hakim olacağım bilmiyorum. Sahibinden.com'dan Get ile bilgeenformisyon denen kullanıcıdan bozuk iMac CD aldım. Ürün kırık ulaştı ve satıcı zaten çalışmıyordu, kasasının kırılmasına mı taktın, gönder dedi. Sahibinden.com'da iade süreci başlattım, takip numarasını girdim. İade sürecinin başlatılması için zaten bu numaranın girilmesi gerekiyor, öbür türlü ışık yanmıyor. Adam da kargoyu fiyatını yüksek bulup almamış, babamı onlarca kez aradılar işlem başlatılacağını söyleyerek. Sahibinden'i aradığımda ise işleme el koyacaklarını söylediler. Bir ay sonra kargocular aradı aynı şekilde ve sahibinden bu numarayı girmediğimi, ödemeyi alıcıya aktardığını söyledi. Mail kullanmadığım için göremedim, Sms ile de geliyormuş ama Sms gelmedi. Bugün de işlem başlatıldı. Paranoya mı yapıyorum, yoksa girmedim mi diye geçmişe baktım, iade sürecinin başlatıldığı ve kargo numarasının girildiği gözüküyor. Kısaca Android uygulaması ikinci kez bildirim göndermiş ve ben de dondurmuşum süreci. Açılınca da para gitmiş satıcıya. Bugün telefonda ağladım, ama ısrarla bana işlem geçmişinde göremediklerini, satıcı ile halletmem gerektiğini anlattılar. En sonunda email gönderdim ve telefon hala çalıyor. Kargo numarası göremediklerini ve o yüzden paranın aktarıldığını söylüyorlar. Zaten iade süreci kargo numarası istiyor. Bir yandan da göremiyoruz işteye getirip beni yalancı durumuna koyuyorlar. En son şifremi kullanıcı adımı vereyim, siz girin dedim kabul etmediler. Tüketici hakları mahkemesine başvurmamda veya tazminat vs. bir yol var mı? Uygulamadaki açık yüzünden bozuk bir bilgisayar için 500'e yakın para ödemiş olacağım. Satıcı da sorumsuzun herifin teki.

- Güncelleme -

Kargo numarasını girdiğimi sonunda kabul ettiler. İlgili departmana ilettiklerini ve satıcı ile görüşeceklerini söylediler. Satıcı da benimle görüşecek ve aramızda halledecekmişiz. Ne güzel.

(https://i.ibb.co/PtWtv72/Ads-z.png) (https://ibb.co/YbdbFz5)
image hosting service (https://imgbb.com/)


Konu Başlığı: Ynt: Sahibinden.com get üçkağıdı
Gönderen: cinar üzerinde Haziran 15, 2019, 16:40:37 ÖS
Yazının ardından Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurdum Geçen gün beni aradılar. Paramı iade ettiklerini ve kargo ücretini de kendileri karşılayacaklarını söylediler, bunun karşılığında benden şikayetimi çekmemi rica ettiler açık bir şekilde. Bu nedir, bunu da ekleyeceğim dosyaya.


Konu Başlığı: Ynt: Sahibinden.com get üçkağıdı
Gönderen: AmigaEsref üzerinde Haziran 15, 2019, 16:58:30 ÖS
Geçmiş olsun Çınar. Üzülerek okudum. Umarım iyi yönde sonuçlanır. Ben sahibindende neredeyse hiç alışveriş yapmıyorum. Güven uyandırmıyor bende bir türlü. Sevgiler


Konu Başlığı: Ynt: Sahibinden.com get üçkağıdı
Gönderen: fort_apocalypse üzerinde Haziran 15, 2019, 17:00:29 ÖS
Zararınız karşılanmadan şikayetinizi geri çekmeyin.


Konu Başlığı: Ynt: Sahibinden.com get üçkağıdı
Gönderen: arkas üzerinde Haziran 15, 2019, 18:51:01 ÖS
Zararınız karşılanmadan şikayetinizi geri çekmeyin.
+1
Kesinlikle önce zararınızı karşılasınlar sonra sizden istediklerini yapın.


Konu Başlığı: Ynt: Sahibinden.com get üçkağıdı
Gönderen: Aykiri1 üzerinde Haziran 15, 2019, 20:34:10 ÖS
get işi dalavere işi uzak durun tanıdıksa sorun yok


Konu Başlığı: Ynt: Sahibinden.com get üçkağıdı
Gönderen: cinar üzerinde Haziran 15, 2019, 22:28:53 ÖS
Eşref abi başta olmak üzere herkese mesajlar için teşekkür ediyorum. Get ike daha önce alışveriş yaptığım olmuştu çok daha yüksek meblalarda, ama bir daha yapar mıyım sanmıyorum. Şikayeti de geri çekmeyeceğim, beni çileden çıkartmışlardı yalancılıkla suçlayarak ve olay benim telefonu fırlatmam ile sonuçlandı. Birkaç ezikten başka bir şey gelmediyse de başına olan bana oldu, kargo babamın üzerineydi ve bir yandan Sahibinden yapabileceğimiz bir şey yok derken, bir yandan da Yurtiçi babamın üzerine soruşturma vari bir şey başlatmaktan bahsederken yapacak başka akıl karı bir davranış yoktu. 3 kere şikayeti geri çekmem için aradılar, bir daha ararlarsa ağızlarının payını vereceğim.


Konu Başlığı: Ynt: Sahibinden.com get üçkağıdı
Gönderen: ozgur106 üzerinde Haziran 19, 2019, 08:45:05 ÖÖ
bana da  get e rağmen iade kargo ücretini kilitlediler artık get met kullanmıyorum.


Konu Başlığı: Ynt: Sahibinden.com get üçkağıdı
Gönderen: HkRecai üzerinde Haziran 19, 2019, 09:05:12 ÖÖ
Riks almadan bişey sahibi olmak imkansız, satıcının get ile aldığı yorumlara ve puanlara bakarak alışveriş yapmak daha güvenli.


http://www.youtube.com/watch?v=TC-5RT3TGzQ (http://www.youtube.com/watch?v=TC-5RT3TGzQ)