commodore.gen.tr

Diğer Nostaljik Bilgisayarlar => Amstrad - Donanım => Konuyu başlatan: DoctorCPC üzerinde Aralık 23, 2021, 03:46:51 ÖÖKonu Başlığı: Amstrad CPC artık SID müzikleri çalıyor!
Gönderen: DoctorCPC üzerinde Aralık 23, 2021, 03:46:51 ÖÖ
Amstrad CPC üstünde RSF3 donanımı ile birlikte SID müzikleri artık çalıyor. benim RSF3 donanımım ocak başı gibi gelecek. dünyadaki 10 şanslı kişiden biriyim. RSF3 aralık sonu gibi bitecek fakat dünyada çip probleminden dolayı sırada bekleyen yüzden fazla kişi RSF3 alamayacak. çünkü ilk partide sadece 10 tane üretildi. en az bir sene SF3 ve RSF3 üretilemeyecek. bu durumda RSF3 ile birşeyler geliştirmek için bana çok düşüyor. RSF3 ve Symbos ile birşeyler geliştirmeyi düşünüyorum. Amstrad CPC ile RSF3 kullanarak SID müziklerinin çalınması bir çok özelliğinden sadece biri. ama çarpıcı bir özelli çünkü Amstrad CPC üzerinde SID müzikleri artık çalınabiliyor. örneğin VOIP konuşmada yapılabiliyor. Web radio, fm radio, doğrudan usb mouse kullanımı ve sayamadığım bir çok şey. ama postun konusu SID müzik olduğu için ilk demoyu şuraya bırakayım...

https://www.youtube.com/watch?v=RPJ7pgqZFNc&feature=youtu.be (https://www.youtube.com/watch?v=RPJ7pgqZFNc&feature=youtu.be)