commodore.gen.tr

Diğer Nostaljik Bilgisayarlar => Sinclair - Emulasyon => Konuyu başlatan: Arda üzerinde Eylül 27, 2009, 20:17:16 ÖSKonu Başlığı: ilk iphone Zx spectrum emülatörü apple appstore'da.
Gönderen: Arda üzerinde Eylül 27, 2009, 20:17:16 ÖS
http://www.rogerboesch.com/zx-gamer-3gs/ (http://www.rogerboesch.com/zx-gamer-3gs/)

yalnız son derece kötü yazılmış bir emülatör olduğunu söylüyorlar, çünkü normal bir spectrum'dan daha yavaş çalışıyormuş.

yine de bir başlangıçtır diyorum.


bu arada iphone için çıkan c64 emülatörü ünlü açık kaynak yazılımı Frodo tabanlı imiş. Emülatörü yazan firma kaynak kodunu yakında yayınlayacağını duyurmuş. (ama be npek ümitli değilim, ne de olsa commodore scene'i bu, amerikan mandası) :P


Konu Başlığı: Ynt: ilk iphone Zx spectrum emülatörü apple appstore'da.
Gönderen: Arda üzerinde Eylül 29, 2009, 12:42:30 ÖS
Kim umursuyor bilmiyorum ama zx gamer appstore'dan apple tarafından çekildi. Bu sefer sebep çok daha ilginç, zx gamer'ın kaynak kodunun geçen aylarda buraya eklediğim JSSpeccy adında bir javascript tabanlı emülatorden çalıntı olduğu ortaya çıktı. JSSpeccy ise zaten temelde GLPv3 altında olan Fuse'un JS portu idi.

Neyse günün sonunda JSSpeccy'nin yazarı Gasman, web sitesini iphone kullanıcılarına göre ayarlayıp tekrar sundu, böylece aynı emülatöre bedava erişebilme şansı doğuyor.

http://jsspeccy.zxdemo.org/ (http://jsspeccy.zxdemo.org/)

ZX gamer'ın yazarı Roger Boesch ise kendi web sitesinin ingilizce kısmını tamamen silerek kaçak oynadı, artık mesajlara da cevap vermiyor.


Konu Başlığı: Ynt: ilk iphone Zx spectrum emülatörü apple appstore'da.
Gönderen: Simon (Özay Turay) üzerinde Eylül 29, 2009, 14:06:41 ÖS
Aşk, entrika, ihanet. Apple dünyasında hepsi var valla. :)