commodore.gen.tr

Diğer Nostaljik Bilgisayarlar => Oric - Donanım => Konuyu başlatan: Pe@ceR üzerinde Mayıs 27, 2007, 17:18:40 ÖSKonu Başlığı: Oric donanımı ile ilgili indirilebilir yeni bir kitap.
Gönderen: Pe@ceR üzerinde Mayıs 27, 2007, 17:18:40 ÖS
Kitabın adı "Des extensions à construire pour votre Oric Atmos"

"On the back of the book you could read the following:

With this book, you will have all the elements required to build yourself modems, RS 232 C serial interface, PROM programers and readers, joystics, home equipment controling (heating, house security). All the systems, explained step by step, were build and tested by the authors that are both ingienerers."


Kısacası, Oric extension port aracılığı ile yapıalcabilecke işlemleri anlatan bir kitap, ne yazık ki fransızca. Kitapla anlatılanlar aracılığı ile modem, RS232 seri arabirim, PROM programlama, joystick, ev sistem kontrolü (ısınma, güvenlik..) gibi sistlerin Oric ile kontrolünü anlatan bir kitabı fransız oricseverler tarafıp internete vermişler.

http://www.defence-force.org/computing/oric/library/lib_hardware/files/desextensionsaconstruirepourvotreoricatmos.zip

Aslında şu adresten daha başka birçok Oric kitabı ile ilgili bilgi alınabilir. Yukardaki kitabın duyurusu yeni yapıldığı ve içimizde elektronik aksamla uğraşacak arkadaşlar olabilir diye vermek istedim

http://www.defence-force.org/computing/oric/library/index.htm


Konu Başlığı: Ynt: Oric donanımı ile ilgili indirilebilir yeni bir kitap.
Gönderen: LW3D üzerinde Mayıs 28, 2007, 13:04:07 ÖS
Çok güzel bir kaynak.. Teşekkürler Pe@ceR.