commodore.gen.tr

Arcade Sistemler ve Oyun Konsolları => Arcade Sistemler => Konuyu başlatan: LW3D üzerinde Aralık 12, 2014, 00:27:46 ÖÖKonu Başlığı: NeoGeo MVS 2 AES
Gönderen: LW3D üzerinde Aralık 12, 2014, 00:27:46 ÖÖ
Daha kolay bulunan MVS sisteminin oyunlarını AES sistemine uygun hale getirmek için çeşitli dönüştürücüler geliştirilmiştir. Bunların çoğu artık üretilmeyen ya da fiyat olarak oldukça pahalı olan sistemler. Yakın zamanda Fusion adlı bir sistem için crowfunding çalışması yapıldı...Uyumluluğu da fena değil. NG:DEV oyunları ve Metal Slug X dışında oldukça uyumlu. Bazı MVS oyunları AES'de bulunmayan MVS'ye özgü donanımları aradığı için sorun çıkarsa da benimde uzun süredir aradığım (düşündüğüm) uygun, başarılı bir çözüm..

https://www.indiegogo.com/projects/fusion-neogeo-mvs-to-aes-converter (https://www.indiegogo.com/projects/fusion-neogeo-mvs-to-aes-converter)

Uyumlulukla alakalı : https://wiki.neogeodev.org/index.php?title=Fusion_converter (https://wiki.neogeodev.org/index.php?title=Fusion_converter)

Geliştiren furttek ile yazıştım. Elinde 3 tane olduğunu bana birini satabileceğini söyledi. 60+20 Euro. Ama araştırdığımda bazılarının ürünleri almadığını okudum... Bu konuda bilgisi olan var mı? ya da fikri olan.. Benzer bir proje bilmiyorum ve fiyat aslında fenada değil gibi...ne dersiniz? (elinde 2 tane daha var...isteyen varsa yazabiliriz..)

Bu vesileyle hem fikrinizi almak istedim, hem de daha önce bulup, sonra kaybettiğim indiegogo linkini forumda ölümsüzleştirmek istedim :)


Konu Başlığı: Ynt: NeoGeo MVS 2 AES
Gönderen: EmuMaster üzerinde Aralık 12, 2014, 01:00:05 ÖÖ
Aes sahibi olarak şahane bi duyuru eğer o oyınlar dışında diğerlerini çalıştırıyorsa ben bile alabilirim. Diğer bir nokta 161 in 1 kartlarlada uyumlu değil sanırım zira ebayda 388 dolara satılan çeviricide çoklularla çalışmıyor diye biliyorum.