Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

  Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
  Mesajları Göster
Sayfa: [1] 2 3 ... 42
1  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Tv tavsiye (Uhd led oled Qled) : Aralık 15, 2019, 19:26:47 ÖS
Önemli değil, her türlü soruyu cevaplarım tv için
2  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Tv tavsiye (Uhd led oled Qled) : Aralık 15, 2019, 19:26:19 ÖS
Şu an 9000 civarına c9 bulunabileceğini düşünüyorum ve bu televizyon kesinlikle bu parayı eder, arka aydınlatmalı bir televizyona 7000 liralara çıkacağımıza az daha zorlayıp bunu almak daha mantıklı bence.
3  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Tv tavsiye (Uhd led oled Qled) : Aralık 15, 2019, 19:22:49 ÖS
Bu benim ikinci oled televizyonum. İlki 2015 model eg960 modeli idi. Onda da bazen çok uzun süre (4-5 saat) aynı kanalı izleyince bir müddet kalıyordu ama en geç ertesi güne geçiyordu, kalıcı değildi yani.
C8 de ise hiç böyle bir durumla karşılaşmadım. Teknoloji çok gelişmiş, tv periyodik olarak ekranını temizleme yapıyor kendisi, ve daha birkaç farklı yeni sistem var içinde bununla ilgili. Sonuç olarak yaklaşık 8 aydır kullanıyorum televizyonu ve hiçbir ekran yanığı oluşmadı, bir çaba da sarfetmedim oluşmasın diye, normal kullandım tv yi, hatta oyun bile oynadım, aynı ekranda uzun süre kaldı, hiç yanık oluşmadı, o yüzden tavsiye ediyorum zaten. Ayrıca görüntü işlemcisi çok iyi, 480p filmlerin bile upscale ini gayet güzel yapıyor. Siyahlar için zaten diyecek bişey yok.
4  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Tv tavsiye (Uhd led oled Qled) : Aralık 15, 2019, 19:06:26 ÖS
Lg OLED c8 bulabilirseniz eğer fiyat uygun olur, bulamazsanız c9.
Ben c8 kullanıyorum, oled izleyince başka tv izlemek istemeyeceksiniz.
İkinci sırada samsung q9 var, bu da diğer evde, bence oled kadar tatmi edici değil ama görüntü kalitesi üst seviye. Ama en düşük 65 inç var ve biraz pahalı bence,
Üçüncü sırada sony9005 var,ama 9005 bu iki televizyonun biraz gerisinde kalır, fiyat olarak uygundur.
Benim tavsiyem fiyat performans cihazı olarak lg c8 veya c9 bakmanızdır, vereceğiniz paranın hakkını fazlasıyla verir, cihazla ilgili sorunuz olursa da seve seve cevaplarım
5  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: İstanbul CGTR BULUŞMASI 8 Aralık 2019 PAZAR # 2 : Kasım 17, 2019, 12:08:23 ÖS
Umarım o güne bir planlama yapılmaz da gelip tüm günün tadını çıkarırım .
Sadece başına veya sonuna yetişebilecek olsam da gelicem.
Asıl ben sizlerle birarada olmaktan çok memnun olurum sayın LW3D.
Hem sizin paketler biraz daha kalırsa artık zaman aşımı yoluyla benim mülkiyetime geçmiş olacak onları da getireyim en azından
6  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: İstanbul CGTR BULUŞMASI 8 Aralık 2019 PAZAR # 2 : Kasım 17, 2019, 04:46:16 ÖÖ
@phantom gelmek zorundasın artık Bu kadar gelmek istedin de, bir denk gelmedi

Emir büyük yerden , el mahkum gelicez
7  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: İstanbul CGTR BULUŞMASI 8 Aralık 2019 PAZAR # 2 : Kasım 16, 2019, 17:23:31 ÖS
Aralık ayı programım belli olur olmaz yazacağım, umarım müsait olur da gelirim.
8  Genel Kategori / Proje / Ynt: Amiga 500 Boot Drive Seçici Elektronik Devre. : Kasım 02, 2019, 23:00:39 ÖS
Bir tane de ben istiyorum. A2000 ile 5,25 sürücüyü df0 olarak denemeyi düşünüyorum
9  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Yurt Dışı Paketlerine Vergi Uygulaması Başlamış : Ekim 28, 2019, 18:46:33 ÖS
@LW3D: üstat maddi durum, birşeyleri alamamak vb deyince burada kişisel refah seviyesinden konuşmuyormuyuz? Her seferinde konuşma şu şekilde gelişmiyor mu? "Ben şunu alamadım, şunun fiyatı şu olmuş, bilmemneleri depolara saklamışlar fiyatları uçmuş". Sonra buradan çıkarıma gidiliyor: "ülke siyaset yönetim kötü vs vs". Aynen böyle olmuyor mu?

Sonra  bunun üzerine bir noktada ben demişim ki "ya işte imkan var, millet şunu şunu yapabiliyor". Kişisel refah seviyesinden mi konuştum? Evet. Sonra sen demişsin ki "tatile giden araba alana göre ülkenin zenginliğini anlamaya çalışmak çok doğru değil". Alamadığımız şeyler üzerinden konuşulduğunda otomatik olarak her seferinde "ülke siyaset yönetim kötü" çıkarımına gidiliyor ama, o ne olacak? Neden ülkenin zenginliğine karar vermek için imkansızlıklar saylanıyor da imkanlar saylanmıyor sevgili @LW3D?

Bir de @EMREZ vakası var tabii, bu tür şikayetler biraz konuşulunca bir bakmışsın hoop yarın ülke batıyor oluyor. Yani haksız mıyım şimdi?

Malesef haksızsınız...

Aslında emrez çok yumuşak bir dille anlatmış, ülke batmıyor, zaten batmış, o dediğiniz son model lüks arabasıyla tatile gidenler de memleket nüfusunun yüzde birinden az bir kısmı oluşturuyor malesef.

Ben siyaset konuşmayı sevmem, sadece doğruyu görmeye çalışıyorum, geniş bir pencereden bakıp siyasi fanatizmden sıyrılabilirseniz belki ne demeye çalıştığımı bir miktar anlayabilirsiniz.

Çok basit bir örnek vereyim, bugün ülkenin şanslı kesiminden biri olarak borusan otoya araç bakmaya gittim. Spesifik model vereceğim,
BMW 5.20i . 1600cc motorlu avrupa ülkeleri için mütevazı sayılabilecek bir aile aracı. Aynı aracı 2015 yılında 160.000 liraya almıştık. Bugün gittiğimde bu araca 490.000 lira civarında fatura çıkardılar. Yani 3 katından fazla olmuş fiyatı. Merak ettim bu aracın fiyatı avrupada da artmış mı bu kadar diye. Malesef hemen hemen aynı fiyattan satılıyor orada euro olarak. Sonra üşenmedim faturasını buldum eski aracın. Bize yansıyan bu üç katlık farkın hem euro kurunun artması, hem de vergilerin artmasından kaynaklı olduğunu gördüm.

Devletin gelirlerinin çok büyük bir kısmı ne yazık ki vergilerden, hem de çalışan kesimin vergilerinden geldiğini de üzülerek görüyoruz.

Şimdi bana diyebilirsiniz ne diye sızlanıyorsun 500 binlik araç almaya imkanın var demek ki diye ama bu düşünce gerçekten çok sığ olur.

Problem şu, ülkenin çok küçük bir kesimi ayda milyonlarca dolar kazanırken ( çalışarak değil ama) çok büyük bir kısmı asgari ücrete talim ederse gelinecek durum bu günkü durumdur. Bunlar da aslında iyi günlerdir.

Gördüğünüz gibi hiç siyasi bir konuya değinmedim, siyasi bir tarafım da yok, herhangibir siyasetçinin diğerinden daha dürüst olduğunu da düşünmüyorum.

Siz de lütfen şimdi bir değerlendirme yapacaksanız tamamen objektif ve geniş açılı olarak , somut örnekler üzerinden durumumuzun kötü olmadığını anlatın, belki bizim de göremediğimiz, anlayamadığımız birşeyler vardır, sayenizde olaylara bakışımız değişir belki.

Teşekkür ederim.
10  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: UV curable solder mask, nerede bulabilirim? : Temmuz 18, 2019, 11:49:34 ÖÖ
YavuzG bir projesinde bu tarz bir soldermask uygulaması yapmıştı. Kendisi konuyu görünce yazar muhtemelen ama nereden temin ettiğini hatırlamıyorum.
11  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: CGTR Olarak Retro Karaborsacılarına Dur Diyelim : Temmuz 02, 2019, 17:53:43 ÖS
Retro ürünlerin "Fırıncı sanatkarlar odası" gibi bir mercisi yok ki fiyat belirlesin, düşük bütçenle senin bir ürünü alabilmen için satıcıya hurra herkes yüklensin de fiyatlar düşsün demen çok saçma, ayağını yorganına göre uzatacaksın.
Forumda kaç kişi var evinde adım atacak yer bırakmamış duydunuz mu hiç fiyatlardan yakındıklarını.


Düşünceniz tamamen ticari bence, ve bu forumda bulunuş amacımızla pek bağdaşmıyor.
Sadece şunu söyleyeyim; evimde adım atacak yer yok değil, ben retro cihazlarım için farklı ev bile aldım ama bu benim yüksek fiyatlardan şikayet etmememi gerektirmez.
Ben de aynı şekilde şikayetçiyim bu durumdan. Aslında her şeyin bir ederi vardır, ama bunun da bir alt ve üst limiti de vardır. Elimde atıyorum 20 tane c64 var diye c64 fiyatı çok artınca benim bundan şikayet etmemem hoş olmaz. Çünkü bu işe gerçekten gönül vermiş arkadaşlar bu hobiden gelir elde etmek derdinde değiller.
Ama tüm bunlara raģmen satıcının fiyatına diyebilecek pek bir söz yok malesef, herkes isteği fiyatı istemekte özgür
12  Genel Kategori / Proje / Ynt: Hdmi-520 İlk Toplantı Sonrası FPGA'ların Toplanması ve Güncel Durumu : Temmuz 01, 2019, 20:52:54 ÖS
Yok malesef firma ismi girilmiş sadece. İş yoğunluğundan cevap yazmadım özür

özelden sordum net phantom
Evet ya hanım gönderdi izmirden fpga 'yı,  Eşref kusura bakma iş yoğunluğundan bu aralar eve pek uğrayamıyorum, mesajı da geç görmüşüm
13  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: En son hangi ürünü aldınız - II : Temmuz 01, 2019, 00:21:48 ÖÖ
Pazara, pazar akşamı gitmek lazımmış Bu pazar ankaranın neresindeyse biz de gidelim oraya
14  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: En son hangi ürünü aldınız - II : Haziran 30, 2019, 01:18:29 ÖÖ
Teşekkür ederim
15  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: En son hangi ürünü aldınız - II : Haziran 28, 2019, 21:27:34 ÖS


Dün budapeşteye gitmiştim. Gezinirken bunlar denk geldi

Myst’i bana mı aldin

Vereyim sana, senden değerli mi sanki
Sayfa: [1] 2 3 ... 42