Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

  Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
  Mesajları Göster
Sayfa: [1] 2 3 ... 45
1  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Retro oyun ve hobi evim : Dün 21:53:20
Çok güzel olmuş, derli toplu yerli yerinde güzel tam bir koleksiyoncu ve hobi odası olmuş,   güle güle oynayın, eğlenin.
Benimde düşüncem ve isteğim böyle derli toplu metavazi bir oyun odası oluşturmak, şimdilik imkansız bakalım kısmet.

Bu arada bazı arkadaşlar işin çocuk kısmına girmiş, o işi nasıl hallediyorsunuz, malum çocuklar gördükleri herşeye el atar bir anda bütün düzeni bozabilirler, gelen giden çoluk çocuklu dostlarınız çok varsa ve yaramazsa onları durdurmak bazen imkansız oluyor.

2  Genel Kategori / Haber ve Duyurular / Steam Mortal Kombat Oyunlarına Büyük İndirim! : Dün 21:41:24
Selamlar arkadaşlar,

 Steam platformunda Mortal Kombat oyunlarına büyük bir indirim kampanyası başlatıldı,  kampanya 21 Ocak akşamından itibaren sona erecek ve eski fiyatlara yükselecektir. Almayı düşünenler bu indirimi kaçırmayın derim.

Oyunların indirim yüzdesi ve fiyatı

Mortal Kombat Komplete Edition %75 indirim 7.75 TL

Mortal Kombat XL %70 indirim  35.70 TL

Mortal Kombat 11 ön sipariş fiyatı 102 TL

Mortal Kombat 11 Premium Edition (Kombat Pack) Shao Kahn içerir 144 TL
3  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Batarya ve lehim yardım : Ocak 11, 2019, 22:04:11 ÖS
Cevaplar için teşekkürler.

Ben riski göze alıp  biraz da tırsarak bataryayı fazla ısıtmadan lehim yaptım ama sonuçta işim de görülmedi, eski telefon 2.4V batarya kullanırken sonradan çıkan bataryalar ve benim modlamaya çalıştığım batarya 3.7V standartında olduğu için ilk önce telefon açıldı tam sevindim sonraki denemelerimde hep açılıp yaklaşık 5-10 saniye sonra kapandı, belkide ısıdan dolayı batarya bozulmuştur.

Telefonun devreleri mi yandı diye düşünürken başka bir 2.4V luk ölü pil ile denedim düzgün çalıştı, anlamadım gitti. Kahkaha
4  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Batarya ve lehim yardım : Ocak 11, 2019, 17:19:04 ÖS
Orjinalde her türlü pil lehimleme için zayıf bir nokta kaynağı kullanıyorlar. O olmazsa temaslı, çıkarılabilir yapıyorlar. Yani endüstride başka bir opsiyon yok, kaybın yüksek olacağını ya da belki güvenli olmayacağını düşünmüşler herhalde.

O bataryaya uygun pil kutusu kullanma imkanı yok mu? El yapımı ya da hurdalıktan vb?


 Başka bir pil kutusuna yerleştirmek için yapıyorum ama uyumlu olması için pilin üzerine bakır plaket yerleştirip telle bağlatı yapmam lazım, kullandığım pil resimdeki pil, benim aklıma artı ve eksi kutuplarına tel lehimlemek geldi başka bir öneriniz var mı, veya havya ile lehimlesem pil patlayabilir mi?

5  Genel Kategori / Genel Sohbet / Batarya ve lehim yardım : Ocak 11, 2019, 16:46:17 ÖS
Merhabalar arkadaşlar,

cep telefonu bataryasının artı ve eksi kutuplarına tel lehimlemek istiyorum ama malum batarya olduğu için işe girişmeden önce sormak istedim

artı ve eksi kutuplarına tel lehimlemek için havya ile iyicene ısı uygulamak gerekli, bu durumda bataryanın patlama olasılığı var mı acaba?
6  Arcade Sistemler ve Oyun Konsolları / Oyun Konsolları / Ynt: Teknoseyir'in "Sony PlayStation Classic" incelemesi : Aralık 28, 2018, 17:45:40 ÖS
Videoyu izledim o kadar para verilecek bir konsol değil, gamepadler wireless değil, analogları yok, geniş ekran modu için ve ekstra ayarlar için hiç bir ayar menüsü yok,
videoda cihazın orijinal aslına uyulsun, bozulmasın diye bu özellikleri eklememelerini uygun görmüşler ama e be kardeşim cihazın orjinalliği mi kalmış,
cihaz zaten emulasyon yaparak tüm orjinallliğini yitirmiş, gamepad portları USB ye çevrilmiş, analoglar yok, ne özelliği var ya bu cihazın, sırf mini tasarımına mı o kadar para verelim,

ey Sony cihazı mini yapıyorsun, cihazı daha modern yapmak için USB port, emulatör, HDMI gibi özellikler ekliyorsun da niye bu kollar wireless değil, niye analogları yok, niye günümüz şartlarındaki widescreen TV lerle uyumlu değil, ekranın sağında solunda koacaman şiyah şeritler var bu mudur yani.
7  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Hepsiburada, İndirim Aldatmacası ve Müsteriye Atılan Kazık : Aralık 28, 2018, 12:04:29 ÖS
Tebrikler, ekran kartınızı güle güle kullanın, 1080P için on numara kart, keşke herkes sizin gibi böyle hakkını arayabilse o zaman bu düzenbazlar bu kadar rahat ve sorumsuz haraket edemezlerdi.
8  Genel Kategori / Haber ve Duyurular / Ynt: Nintendo'nun Loveroms.com!a karşı davası : Aralık 28, 2018, 11:46:54 ÖÖ
emuparadise sitesinde hala nes snes romları mevcut, sadece Nintendo'ya ait olan mario vs gibi oyunların romlarını kaldırmışlar.
9  Genel Kategori / Haber ve Duyurular / Ynt: Nintendo'nun Loveroms.com!a karşı davası : Aralık 27, 2018, 23:35:04 ÖS
Keşke Sega yerine şu paragöz Nintendo firması batsaydı, yeni çıkan konsol ve oyunlarının telif haklarını korumasını anlarım da satışını ve üretimini durdurduğu tarih öncesi oyunların niye hala peşinde anlamış değilim,

gıcıklıktan başka bişey değil, sen zaten yıllar önce ekmeğini yemişsin, üretimini satışını durdurmuşsun derdin ne ki senin 1 saatlik 2 saatlik dandirik oyunlarına özlem duyan Retro severlerle.

Bir konsol çıkarıyor binlerce oyun içinden onun da içine 30 tane oyun atıyor, yeni oyunlar yüklenmesin diye de koruma yapıyor, bu kadar da olmaz ya.
10  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Hotspot ücretli oluyormuş. : Aralık 24, 2018, 23:01:32 ÖS
sıkıntı yok
rootlu cihazlar için çözümler çıkmış...
özellikle şimdi test ettim gayet güzel bağlanıyor.
bu olay gerçekleşirse nasıl yapıldığını paylaşacağım
şimdi paylaşmak isterdim ama anlamsız olur

Root BL kilidi açılmış cihazın  kamera kalitesini bozuyor, daha önce Root'ladığım Xperia Z1 ve Z3 cihazların kamerasında ciddi bir kalite kaybı yaşadım, BL kilidi açılıp Root'lanan cihazlarda DRM keyleri siliniyormuş bu yüzden kamera kalitesi düşüyormuş,

 bulanık, puslu ve iğrenç resimler çekiyor cihaz. Ayrıca sanırım Root'tan sonra oldu kamera odaklamayı tam olarak yapamıyordu.
11  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Hotspot ücretli oluyormuş. : Aralık 24, 2018, 22:43:59 ÖS
Başka ülkelerde uygulanıyorsa bizim ülke geri kalır mı hiç, yuh artık parasını ödediğim interneti paylaştım diye ekstra ücret ödemek çok saçma, bu kadar da olmaz, utanmasalar Wifi'de ücretli yapacaklar, gerçi yapmalarına da gerek yok boru gibi zamlı sınırsız internet paketleri kapıda.
12  Commodore / Commodore Genel / Ynt: Kolleksiyon düzeni : Aralık 19, 2018, 18:00:23 ÖS
Hiç iç açıcı değil, bu plastik kasalarda neyin nerde olduğunu unutursunuz, çıkartıp almakta çok zahmetli olur, koleksiyon dediğin her parçası gözünün önüne olacak, elini attığın zaman kolayca alıp tekrar yerine koyabileceksin

şu görüntü bana nakliye için TIR bekleyen mal görüntüsü veriyor.  Kahkaha

En güzel yavuzg ve cengiz ermiş'in oyun odası, belki içerik olarak bunun onda biri kadar bile değil ama bakınca huzur veriyor.
ha bide retroman var onunki daha da iyi.

Birde hep şunu düşünüyorum, bu insanlar bu kadar istif yapıyorda hedef nedir, ne yapacaklar ilerde bu kadar cihazı oyunu vs, benim bile mini bir koleksiyonum olmasına rağmen düşünüyorum bunlar sonra ne olacak, ben ölürsem kime kalacak.  Kahkaha13  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Hepsiburada, İndirim Aldatmacası ve Müsteriye Atılan Kazık : Aralık 15, 2018, 14:32:59 ÖS
Öncelikle geçmiş olsun, insanın sabrını zorlayan bir durum, Aras kargo ile bir kaç defa sorun yaşadım ve o günden sonra hiç bir şekilde alışverişlerimde Aras kargo kullanmıyorum.

Konuya gelecek olursak, rezillikten başka bir şey değil, hepsiburada ve Aras kargonun mağdur ettiği insanlar saymakla bitmez, bence sonuna kadar hakkınızı arayın, bu tip üçkaatçılara fırsat vermemek gerekli, bu işlerden pek fazla anlamayan hakkını aramayacak olan insanları kim bilir nasıl mağdur ediyorlardır, artık kime kancayı geçirebilirlerse.

Konuyu DHA forumlarına da açmanızı tavsiye ederim, çünkü ziyaretçi ve üye kitlesi oldukça fazla olan bir forum, bu şekilde bu fırsatçıların foyasını ortaya çıkarmış olursunuz.
14  Genel Kategori / Haber ve Duyurular / Ynt: Mortal Kombat 11 Geliyor! +18 : Aralık 09, 2018, 00:13:44 ÖÖ
23 Nisan Çocuk bayramında çıkıyor Kahkaha

Evet ama 23 Nisan'da çocuğa hediye edilemeyecek bir oyun. Kahkaha
15  Genel Kategori / Haber ve Duyurular / Mortal Kombat 11 Geliyor! +18 : Aralık 08, 2018, 21:16:22 ÖS
Dövüş oyunlarının en popüler serilerinden birisi olan Mortal Kombat, yeni oyunuyla birlikte karşımıza çıkacak.


Duyurusu Video Game Awards 2018'de gerçekleşen oyunun çıkış tarihi ise ilk fragmanla birlikte açıklandı, yeni oyun Mortal Kombat 11'in 23 Nisan 2019'da çıkması bekleniyor.

MK9 ile yeniden doğan ve MKX ile büyük bir çıkış yakalayan oyun bakalım yeni oyunuyla karşımıza nasıl çıkacak, fragmandan yine dehşet bir oyunla karşımıza çıkacağı benziyor.

Açıkçası serinin MK1,MK2 ve UMK3 oyunundan sonra çıkan oyunlarını pek fazla beğenmemiştim,  yine de Mortal Kombat olsun çamurdan olsun diyerek zaman zaman oynadığım oyunlardır, MK4 ve MK Deception fena değil mesela ama MK9'da oyun dediğin böyle olur diye kendini gösterdi.

Oyunun çıkacağı platformlar. PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch

NOT: Lütfen videoyu çocuklarınızın göremeyeceği bir yerde izleyin.

İşte ilk fragman.
Sayfa: [1] 2 3 ... 45