Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

  Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
  Mesajları Göster
Sayfa: [1] 2 3 ... 49
1  Arcade Sistemler ve Oyun Konsolları / Arcade Sistemler / Ynt: Bir Arcade joystick mini Projesi : Mart 29, 2021, 01:33:03 ÖÖ
Güzel proje, benimde pc masasına bir arcade stick yapasım geldi ama elimde gerekli alet ve parçalar yok ne yazık ki. 

Bunula ne güzel street fighter oyanır şimdi.
2  Arcade Sistemler ve Oyun Konsolları / Oyun Konsolları / Ynt: Bu nasıl bilgisayar? Bu nasıl "Ateri"? : Mart 28, 2021, 00:39:34 ÖÖ
Bu tip bir fomiclone cihazı en azından ekranlı olanı ilk defa görüyorum bende, ilgiçmiş gerçekten, kutuda yazdığı gibi bilgisayar değil ama mini bilgisayar da denilebilir.  Kahkaha

Ekran renkli olsaymış süper olurmuş ama renkli ekranda modlanabilir diye düşünüyorum, değer mi değmez mi orası tartışılır tabi.
3  Arcade Sistemler ve Oyun Konsolları / Oyun Konsolları / Ynt: Gameboy Problemi : Mart 25, 2021, 13:09:33 ÖS
Öncelikle foruma hoş geldiniz, konu hakkında bir fikrim yok ama ekranı taktığınızda nasıl bir görüntü oluşuyor hem ips ekran ile hemde orjinal ekran ile ilgili resim paylaşırsanız belki anlayan arkadalar yardımcı olabilir.
4  Arcade Sistemler ve Oyun Konsolları / Oyun Konsolları / Ynt: Ps2 Üstünde Ps3 ve Ps4 Kollarını Kullanmak (Kablolu ve Kablosuz) : Mart 18, 2021, 16:27:30 ÖS
Eline sağlık paylaşım için teşekküler, fırsat bulunca deneyeceğim.

Kötü tarafı orjinal ps2 menüsünde çalışmaması, yani bu durumda orjinal menüyü geçmek için yine bir ps2 kolu şart değil mi? 
5  Arcade Sistemler ve Oyun Konsolları / Oyun Konsolları / Ynt: PVM Monitörler için RGB SCART kablo yapımı : Mart 18, 2021, 16:21:27 ÖS
Eline sağlık abi pvm monitörüm yok ama paylaşım için teşekkürler.

 Yeni nesil IPS Led ekranlı tvlerde de bunun gibi güzel görüntü veren projelerde var mı, çamur gibi görüntü çıkıyor ortaya. 
6  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Bu Foruma Ne Zaman "Responsive" Desteği Gelecek? : Mart 17, 2021, 21:19:02 ÖS
Bence hiç değişmemeli bu forum böyle kalmalı, değişiklik her zaman iyi değildir,ben gayet memnunum. 
7  Arcade Sistemler ve Oyun Konsolları / Oyun Konsolları / Ynt: Officially Licensed PS2 Wired Controller : Mart 17, 2021, 21:10:44 ÖS
Aslında ihtiyacım yoktu ama kol orjinal olduğu için ve fiyatı 100 lira olduğu zaman bende satın aldım.

Bilgilendiren arkadaşa teşekkür ederim.

Kol ihtiyacı olan arkadaşlar, ps3 ve Ps4 kolları ps2 üstünde çok çok iyi çalışıyor zaten. Hatta bluetouth ile kablosuz olarak bile kullanma imkanınız var bu kolları ps2 üstünde.

Konu daha önce işlenmiş olabilir diye yeni konu olarak açmak istemedim.

ps3 kolu kablosuz ve kablolu olarak ps2 de nasıl çalışıyor benimde ilgimi çekti doğrusu. Ayrıntılı bir şekilde nasıl yapılacağı hakkında konu açabilir misiniz. 
8  Arcade Sistemler ve Oyun Konsolları / Oyun Konsolları / Ynt: PS1 SoftMod: TonyHax : Mart 17, 2021, 14:27:40 ÖS
PS1 nadir ve pahalı bir cihaz olsaydı softmod düşünülebilirdi ama piyasadaki bütün PS1 lerin çoğu çipli ve ucuz cihazlar. Orjinal oyun cdlerini bulmakta ayrı dert tabi. 
9  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Youtube'a müzik içeren video yüklemek? : Mart 17, 2021, 14:22:21 ÖS
Hazır konusu açılmışken benim de sormak istediğim bir kaç soru var.
Bir oyun videosu çekip yayınladığımda telif hakkına giriyor mu?
Örneğin bir gameplay videosu ya da oyun içi bulmacalar falan, birde oyunun müziği açık olursa hem görüntü hemde müzik için ayrı ayrı telif hakına giriyor mu?


Prpgram tanıtımı, eğtim videosu falan bunlarda teliften sayılıyor mu?
10  Arcade Sistemler ve Oyun Konsolları / Oyun Konsolları / Ynt: Officially Licensed PS2 Wired Controller : Mart 16, 2021, 00:13:46 ÖÖ
Fiyat zaten eski bir konsol neslinin gamepadi için çok pahalıydı bence, yetmemiş yüzde elli zam uygulamışlar. 

Çok şımarttınız satıcıyı sanki bulunmaz bir parça satıyormuş gibi, 150 liraya tam takım ps2 sistemi satanlar oluyor verilmez bir gamepade o kadar para. Taş patlasın 50 lira eder.
11  Arcade Sistemler ve Oyun Konsolları / Oyun Konsolları / Ynt: Officially Licensed PS2 Wired Controller : Mart 11, 2021, 00:08:07 ÖÖ
Bu kollar orjinal, en azından içine baktığımıza A sürümü orjinal kolların iç kısmıyla birebir aynı.

Plastik kısmı da sağlam kaliteli malzemeye benziyorsa ve analogları hareket ettirince gıcırtı yapmadan yağ gibi hareket ettirebiliyorsanız aynı şekilde d-pad ile şu ◞ hareketi rahatça yapabiliyorsanız yüzde 100 orjinaldir.
12  Arcade Sistemler ve Oyun Konsolları / Oyun Konsolları / Ynt: Sega Mega Drive 2 klon ve orjinal arasındaki fark nasıl anlaşılır? : Mart 04, 2021, 23:05:12 ÖS
Tekrar konuyu hortlatmış olacağım ama Mega Drive 1 in klonu var mı? Elimde bir tane Mega Drive 1 var ama klon olup olmadığını anlayamadım.

Bu konuyu nerden buldunuz yav, ben bile unutmuştum.  Kahkaha Retro konsollara ilgi duyduğum ilk yıllar, vay be aradan 7 yıl geçmiş. 

Sorunuza gelince, evet mega drive 1 lerin klonu var, en garanti yol içini açıp bakmaktır, eğer resim ekleyebilirseniz yardımcı oluruz.
13  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: nvidia sorunu yardım lazım : Şubat 27, 2021, 11:29:50 ÖÖ
Yukarıda arkadaşın dediği gibi dizüstü bilgisayarın sürücülerini kurmayın, zaten gerekli değil, sadece wifi, usb gibi sürücüleri manuel olarak kurun yeterli.

Ayrıca önceki mesajımda yazmıştım, bios ayarlarına baktınız mı? onboard ekran kartı için bir ayar varsa onu disable yapıp kapatın, açık olursa anakartın dahili ekran kartını kullanacaktır.
14  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: nvidia sorunu yardım lazım : Şubat 27, 2021, 01:06:47 ÖÖ
Benimde başıma benzer sorun gelmişti, win10 ekran kartı sürücülerini otomatik kendi indirip kuran bir işletim sistemi, benim güncel yazılımı mı silip yerine eskisini kurmuştu, bende güncellemeleri tamamen kapatıp önceden indirdiğim güncel ekran kartı yazılımı mı kurdum düzeldi.

Birde bios ayarlarına bakın, dahili ekran kartı ayarları varsa onu disable yapıp tekrar deneyin.
15  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: ikinci el sitelerindeki garip/saçma/uçuk ilanlar : Şubat 26, 2021, 22:44:17 ÖS
Unutulan eşyalar veya alınmayan bagajlar bir süre depoda tutulup daha sonra ihale/açık artırma ile satılır.

Sonra birileri bu ihalelerle aldıkları malları böyle tek tek satışa koyar

Hım anladım abi bende direkt unutulan eşyaları satışa çıkarıup satıyolar sandım, neyse mesaja edit yapıp silim.
Sayfa: [1] 2 3 ... 49