Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

  Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
  Mesajları Göster
Sayfa: [1] 2 3 ... 34
1  Genel Kategori / Proje Alım/Satım / Ynt: Kung Fu Flash kartuş - önsipariş : Dün 19:19:08
Listeyi 30 kişiye çıkaracaksak ben de kutulu almak isterim. Zamanı hiç önemli değil, ne kadar gerekiyorsa bekleriz.

(Niye daha önce yazmadın derseniz malum hastalığı atlatmaya çalışıyorum, anca kendime gelebildiğim için biraz geç dahil oldum)
2  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: En son hangi ürünü aldınız - III : Şubat 03, 2021, 11:57:27 ÖÖ
Alıntı
İstanbul Sene 2001. Mephisto önünde bir kuyruk. Dave Mustaine konser öncesi imza günü yapıyormuş. Sanırım 4-5 saat bekledim, sırada beklerken 2 defa yağmur yağdı. Bir ara arkadaşım aradı "seni televizyonda gördüm kameralara head bang yapıyordun" diye

Sen neredeydin

Hahah helal, sırf şu bileti saklıyor musun diye olta atmış olabilirim Kahkaha Benim bilet de evde duruyor, döndüğümde nostaljik bir paylaşım yaparım seninle.

Megadeth sevdalısı olarak ben o konsere bir arkadaşımla birlikte tam 24 saat önceden gitmiştim, tabii biz gittiğimizde henüz sahne demirleri bile kurulmamıştı. O gece başlamıştı çalışmalar, hatta bizi de inşa işinde çalışmak için o saatte gittik sanmışlardı, dedik yok biz konseri bekleyeceğiz Bizden sonraki ilk kişi o gece saat 01 civarı gelmişti sanırım.

Haliyle o kadar önde konum alınca da konseri Dave'in tam önünde, demirlere yapışık biçimde seyretme imkanı olmuştu. Arada bir de pena kapmıştım şansına. Çok fazla konsere gittim ama o 2001 Megadeth'in yeri apayrıdır.  

Konuyu süper sabote ettik tabii ama bir gitar neler çağrıştırıyor işte.
3  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: En son hangi ürünü aldınız - III : Şubat 02, 2021, 22:50:51 ÖS
Holyy warrrss hollyywarrss

2001 konserinde Oğuzhan'ı gördüğümü hatırlamıyorum, bu sevdayı sorgularım

Güle güle kullan Oğuz, nefis bir gitar
4  Amiga / Amiga Donanım / Ynt: Amiga'da MD2 kolları hakkında : Ocak 15, 2021, 18:08:11 ÖS
Ben de Amiga'da uzunca bir süre MD2 kolu kullanmıştım ve aynı kolu C64'te de kullanmayı istediğim için aşağıdaki mesajda da bahsedilen pin değişikliğini yapmıştım.

Modifiye edilmemiş kolların Amiga'ya bir zarar vermediğine dair yeterli görüş birliği var, ama C64 için durum çok farklı.

http://eab.abime.net/showpost.php?p=907587&postcount=8
5  Genel Kategori / Proje / Ynt: Amiga Disketleri İçin Etiket Projesi : Ocak 01, 2021, 20:13:36 ÖS
SSI Gold Box oyunlarının bende apayrı bir yeri vardır. Daha önce Krynn serisi için etiket hazırlamıştım ama Pool of Radiance serisi eksik kalmıştı.

Bu özel oyunlar için bu sefer biraz daha farklı bir çalışma yapmak istedim ve varyant kapak çalıştım İlk set kapaklarda oyunların kendi orijinal kutularını kullandım ve görsellerin etrafındaki o 'altın kutu' rengini korudum. Ancak bu kutularda kullanılan görseller açıkçası çok kaliteli sayılmaz, yine de orijinalliği korumak için bir seti bu şekilde hazırlamak istedim.

İkinci sette ise Clyde Caldwell, Larry Elmore ve Keith Parkinson'un bu oyunların kapaklarında kullanılan orijinal çizimlerini kullandım. Bu harika çizimler, bazılarında bir iki ufak değişiklik yapılarak oyunlarda kullanılmış. En bariz olanı Parkinson'un Queen of the Spiders tablosu. Orijinal çizimdeki drow'ların (biri de tanrıça Lolth) yanında devler ve bir de Illithid varken, Pools of Darkness'ın kapağında sadece üç drow'a yer verilmiş.

Bu görselleri kullandığım kapaklarda, oyunların orijinal kapaklarında kullanılan font ile hazırladığım logolar da var. Kapakların isimsiz kalmasını istemedim.
Tüm etiketler için: Google Drive
6  Amiga / Amiga Yayınları / Ynt: Amiga Haber disket dergileri adf eklendi : Aralık 11, 2020, 11:50:30 ÖÖ
Def Leppard, gerçekten çok teşekkür ediyorum bu adfler için, yıllar öncesine geri gittim, benim bile unuttuğum yazıları okuma şansı elde ettim Ekim 96 sayısıyla başlamışım Imagine ile Raytracing yazıları yazmaya, o zamanlar 17 yaşındaydım. Bir yazımı şöyle sonlandırmışım:Tabii Sinan Gürkan'a da ayrı teşekkür etmek lazım, şu dergi tamamen onun emeği, göz nuruydu. Zaten biraz da bunun gazıyla Ekim 96'da kardeşimle Amiga Show dergisini çıkarmıştık, Amiga Haber son bulunca da "bu iş böyle kalmamalı" diyerek Survivor Amiga dergisi işine girişmiştik. Hey gidi günler.

@cdemir Install yapmaya gerek yok aslında, zaten ilk disketteki ana dosyadan dergi içeriğine erişebiliyor. Guide'daki düğmeler de farklı disketlerden ekran görüntülerini vs açıyor. Ben tüm disketleri mount edip tüm sayıları okuyabildim.
7  Amiga / Amiga Yayınları / Ynt: Amiga Haber disket dergileri : Aralık 09, 2020, 10:44:32 ÖÖ
İşte bu harika bir haber oldu, ADF'leri sabırsızlıkla bekliyorum Hangi sayılarda olduğunu unuttum ama başta Imagine tutorial'ları olmak üzere çeşitli yazılarım olmalı, onları tekrar görmek harika olacak.
8  Genel Kategori / Proje / Ynt: Amiga Disketleri İçin Etiket Projesi : Kasım 25, 2020, 23:29:32 ÖS
Ellerinize sağlık. Çok beğendim ben. Çalışmamı kullanmanız ise benim için gurur kaynağı.

Valla volkan 'arka planda C64 veya 1541' dediği an aklıma gelen tek şey o harika renderlardı, başka bir seçenek bakmadım bile. Bu vesileyle tekrardan ellerine sağlık
9  Genel Kategori / Proje / Ynt: Amiga Disketleri İçin Etiket Projesi : Ekim 03, 2020, 22:31:08 ÖS
Birkaç denemenin ardından şu etiketlere karar kıldık, belki bir başkasının da işine yarar diye paylaşıyorum

Arkaplan resmi değiştirilebilir ama ben Cem Tezcan'ın renderlarına bayıldığım için onlardan seçmeyi tercih ettim.

10  Genel Kategori / Proje / Ynt: Amiga Disketleri İçin Etiket Projesi : Ekim 03, 2020, 19:27:33 ÖS
Kolayca yapılabileceğini düşünüyorum, aklındakinin tam olarak ne tür bir etiket olduğunu öğrenirsem bir şablon çıkarayım
11  Genel Kategori / Proje / Ynt: Amiga Disketleri İçin Etiket Projesi : Ekim 03, 2020, 13:16:55 ÖS
Buraları çok boşlamayalım, birkaç isteği aradan çıkaralım bari

SSI Gold Box oyunlarını da pek yakında...12  Genel Kategori / Proje / Ynt: Amiga Disketleri İçin Etiket Projesi : Eylül 19, 2020, 20:16:58 ÖS
Doğru kağıt, mürekkep, yazıcı kombinasyonunu bulmak için az uğraşmadın ama sonucuna değiyor gerçekten de

Ya Oğuzhan şimdi bir şey diyeceğim, güleceksin ama ben bir önceki mesajını yeni görüyorum Kahkaha O ara biraz yoğundum hakikaten, foruma pek bakamamıştım, altlara düşüp kaynamış demek ki. Arada SSI Gold Box oyunları için de içime sinecek bir şeyler hazırlamaya çalışıyordum, seninkileri de hemen to-do-list'e aldım tabii ki.
13  Commodore / Commodore Genel / Ynt: Ynt: C64 Oyun Yarışması 2020 - Raunt 7 [Hard'n'Heavy] : Mayıs 22, 2020, 20:15:58 ÖS
Skor tablosuna giremediğim birkaç seferi saymazsak elim alışmaya başladı Ama oyunu pek de sevemedim açıkçası.
14  Commodore / Commodore Genel / Ynt: C64 Oyun Yarışması 2020 - Ana Başlık : Mayıs 17, 2020, 00:12:30 ÖÖ
Rainbow Island'a oy vermiştim, ilk defa Hard'n Heavy oynayacağım
15  Commodore / Commodore Genel / Ynt: Ynt: C64 Oyun Yarışması 2020 - Raunt 6 [Yie Ar Kung-Fu] : Mayıs 16, 2020, 00:45:34 ÖÖ
Şu videodaki taktikler çok iyi, aslında zaten yazdığımız şeyleri yapıyor ama görünce daha rahat anlıyor insan https://www.youtube.com/watch?v=Y0pLMkAtwpQ
Sayfa: [1] 2 3 ... 34