Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

  Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
  Mesajları Göster
Sayfa: [1] 2 3 ... 44
1  Arcade Sistemler ve Oyun Konsolları / Oyun Konsolları / Ynt: PS3 Tuş basma sorunu : Mayıs 22, 2020, 17:13:17 ÖS
Dün gece 4 saat harcayarak ben de elimdeki bazı kollarda bu sorunu çözdüm. Kolu arsasındaki 5 vidadan açınız. Açarken 2 nolu tuşlara aşırı dikkat ediniz. Bana minimum 2 saate maloldu. UYARIYORUM! Ana kartın pilini sökün. DİKKAT pil ve titreşim zımbırtılarının kablosunu koparmayın. @Feandreu yazdığı gibi bu lastiği kalınlaştırın. Sonra kolu kapatmadan test edin. Vidayı sıkıp test edin. Eğer olmadıysa daha da kalınlaştırın. Her şey tamamsa kapağı kapatın Burada büyük başarı diliyorum. 2 nolu tuşlar adamı hayattan soğutur. Keşke video yapsaydım da teknik taktik gösterseydim ama sabah 2'ye kadar bununla uğraştım... Başarılar.
L2 ve R2 i insanı gerçekten bezdiriyor, birkaç tane sorunlu kol var tamir etmeyi canım çekmiyor.
2  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Egede yaşam? Deneyimleriniz? : Mayıs 22, 2020, 17:06:53 ÖS
Ben doğma büyüme Zonguldak’ta ikamet ediyorum. 35 senedir dedemin evinde büyüdüm ve artık büyükler göçünce evde ben  oturuyorum. İki katlı, müstakil küçük bir araziside var şehir merkezine yürüme 5 dakika mesafede köy hayatı yaşıyoruz diyebilirim. İstediğim şeyi yapabiliyorum son ses film ve mizik, hobiler, küçük bir atölye, yazın pazara gitmeyecek kadar tarım.
Buna rağmen benim de ciddi ege hayallerim var ama mecburen emekliliği bekliyorum on sene kadar kaldı. Maalesef Zonguldak'ın havası kömürden dolayı pek iç açıcı değil ekmekli olmadan araziyi evi hazırlayıp öyle kaçmak istiyorum.
3  Genel Kategori / Haber ve Duyurular / Ynt: Forumdaki İndirme Linkleri : Nisan 27, 2020, 00:28:23 ÖÖ
Ps2 için hdd imajına ulaşamadım yenilenmesimi gerek acaba.
4  Arcade Sistemler ve Oyun Konsolları / Arcade Sistemler / Ynt: [Restorasyon] Elvira and the Party Monsters : Mart 28, 2019, 01:19:42 ÖÖ
Bu konuyu başından beri adım adım takip edip bittiğinde gözleri yaşarmayan yoktur herhalde. Arşiv niteliğinde bir konu oldu şahsen gelecekteki pek çok projede bu konuya başvuracağımı düşünüyorum, bu projeler pinball olmasa bile. Yavuz hocam eline yüreğine sağlık biz fanilere bu eseri bıraktığın için teşekkürler.

Ben teşekkür ederim @eemiroglu84...

Konunun ilk sayfalarına yeniden baktığımda benim de kalbim sıkışıyor ama sonra yerimden kalkıp kafamı oyun odasına uzattığımda Elvira'yı ışıl ışıl gördüğümde içimde büyük bir mutluluk yüzümde bir tebessüm oluşuyor.

Pinball olmasa bile hayatınızdaki/aklınızdaki tüm projelerde sabır ve başarılar diliyorum (Kimbilir belki bir çılgınlık yapıp bir pinball'la da uğraşıyor bulabilirsiniz kendinizi )
Hocam aslında kanımda bu zehir yok değil çocukluğumda ve gençliğimde gittiğim bir arcade salonunda pinball vardı, ama teması neydi hiç hatırlamıyorum ama çok oynardım. Kim bilir belki benimde karşıma çıkarda bir delilik yaparım.
5  Arcade Sistemler ve Oyun Konsolları / Arcade Sistemler / Ynt: [Restorasyon] Elvira and the Party Monsters : Mart 28, 2019, 00:46:06 ÖÖ
Bu konuyu başından beri adım adım takip edip bittiğinde gözleri yaşarmayan yoktur herhalde. Arşiv niteliğinde bir konu oldu şahsen gelecekteki pek çok projede bu konuya başvuracağımı düşünüyorum, bu projeler pinball olmasa bile. Yavuz hocam eline yüreğine sağlık biz fanilere bu eseri bıraktığın için teşekkürler.
6  Arcade Sistemler ve Oyun Konsolları / Oyun Konsolları / Ynt: Kalın Kasa PS2'leri Sadece IDE HDD ile SoftMod Yapma : Mart 22, 2019, 16:40:09 ÖS
Ayarı kaydetmemiş olabilirsin.

Kaydediyorum. Bir dahaki açılışta tekrar default haline dönüyor.
Cihaz nereden fmcb yüklüyor MC, hdd?
7  Arcade Sistemler ve Oyun Konsolları / Oyun Konsolları / Ynt: Kalın Kasa PS2'leri Sadece IDE HDD ile SoftMod Yapma : Mart 22, 2019, 15:53:37 ÖS
Bendeki son durum şöyle oldu : shield'ın plastiği tutan yerlerini falçata ile açtım, iki yandaki lehimlenmiş yerlerden havya yardımı ile tamamen çıkardım. Yuvaya sağlam oturan bir şey olmadı ama sonunda çalıştı. 

Memory karta çoklu kurulum yapmıştım. Şimdi de şöyle bir sorunum var, ayarları kaydetsem bile ps2'yi tekrar açtığımda hdd ayarını tekrar yapmam gerekiyor.
Ayarı kaydetmemiş olabilirsin.
8  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Konsol piyasasına yeni bir aktör giriyor google : Mart 20, 2019, 10:27:48 ÖÖ
Rekabet ortamının kızışması iyidir her türlü bizim işimize yarar. Gönül isterdi ki böyle bir haber Sega tarafından gelseydi.
9  Genel Kategori / Tanışma Forumu / Ynt: Here Comes a New Üye : Mart 20, 2019, 10:24:12 ÖÖ
Foruma tekrar hoş geldin.
10  Arcade Sistemler ve Oyun Konsolları / Oyun Konsolları / Ynt: Kalın Kasa PS2'leri Sadece IDE HDD ile SoftMod Yapma : Mart 18, 2019, 22:31:41 ÖS
master seçili durumda, bunlar haricinde yaptığım yukarıda sıraladığım işlemler doğru mu?
istersen gönder bana hdd'yi fhdb atayım MC gönder onada fmcb kurarım.

Çok sağol ama kendim başarmak istiyorum, şu an ortalığı toparlarladım zira bilgisayarın anakartında ide desteği yoktu kasayı açarak bir takım modllarla hddyi bağlamayı başardım ortalık savaş alanına döndü, burada son mesajlarda yazılanlara göre yarın tekrar devam edicem.

Bu arada buradaki işlemler için memorycarda ihtiyaç yok değil mi? softmod yaptığımda direkt HDD'den boot yapıyor mu.
hayır önce fmcb kurman lazım MC lazım hdd boot için konu açmıştım.
11  Arcade Sistemler ve Oyun Konsolları / Oyun Konsolları / Ynt: Kalın Kasa PS2'leri Sadece IDE HDD ile SoftMod Yapma : Mart 18, 2019, 21:37:18 ÖS
master seçili durumda, bunlar haricinde yaptığım yukarıda sıraladığım işlemler doğru mu?
istersen gönder bana hdd'yi fhdb atayım MC gönder onada fmcb kurarım.
12  Arcade Sistemler ve Oyun Konsolları / Oyun Konsolları / Ynt: Kalın Kasa PS2'leri Sadece IDE HDD ile SoftMod Yapma : Mart 18, 2019, 19:55:46 ÖS
Evet çalışıyor epey gürültülü bir hdd
jumper ayarı master seçili olmalı.
13  Arcade Sistemler ve Oyun Konsolları / Oyun Konsolları / Ynt: Kalın Kasa PS2'leri Sadece IDE HDD ile SoftMod Yapma : Mart 18, 2019, 19:46:15 ÖS
Konuyu biraz hortlatmış olucam ama konuda anlatılanları yaptığım halde softmod işlemini yapamadım, daha doğrusu tam olarak yapabildim mi onu da bilmiyorum çok yabancıyım bu konuda.

Nerede yanlış yaptım düzeltirseniz sevinirim.

Yaptığım işlemler,

Öncelikle PS2'im Fat kasa ve çipsiz.

1.IDE HDD'yi bilgisayara bağladım, Fat32 formatında biçimlendirdim.
2. HDD RAW Copy Tool programı ile __mbr.img dosyasını HDD'ye yazdırdım.
3.FHDB 1.93 dosyasını Fat32 formatlı bir USB Flash belleğe olduğu gibi yazdırdım.
4. HDD'yi Network aaptör ile PS2'ye taktım, flash belleği de PS2'nin USB girişine taktım.
5.PS2'yi çalıştırdım, sonuç normal boot ekranı geldi hiç bir şey olmadı.  Kahkaha


Ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.


hdd çalışıyormu dinledin mi cihazı.
14  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Eczanede satılan ilaçlar gerçekten faydalı mı? : Mart 18, 2019, 02:30:00 ÖÖ
Öncelikle çok geçmiş olsun.

Sekiz sene bir ecza deposunda çalıştım yani bu işin içinden geldim. Benim tavsiyem çok gerekli olmaldıkça ilaçlardan uzak durun başınız mı ağrıdı uyuyun, vücut ağrınızmı var dışarıdan sürerek ilaç uygulayın ama mümkün olduğunca uzak durun.
Doktorların yazdığı her ilacı kullanmadan önce sorgulayın nedir ne değildir ihtiyacım var mı yok mu gerekirse başka doktora danışın. Çünkü doktorlar ve ilaçfirmaları arasında el altından anlaşmalar yapılabiliyor şu kadar ilacımı yaz karşılığında şunu al gibi, bunu her doktor yapar demiyorum ama bu işin iç yüzünü bildiğim için sadece uyarıdır. Birde eczaneye gittiğinizde reçetenizde yazan ilacın verildiğini kontrol edin bazen daha ucuza aldığı ve elinde bolca bulunan kalitesiz bir ilacı yazılana muadil olarak verebilir.
Benim söyleyeceklerim bukadar sağlığı ilaçlarda değilde düzenli ve doğal beslenme, spor ve hareketli bir yaşamda arayın.
15  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Konsol piyasasına yeni bir aktör giriyor google : Mart 15, 2019, 23:57:14 ÖS
ilk exclusive oyunuda "Did you mean" olacakmış. 😀

Onu mu demek istedin bunu mu demek istedin Kahkaha
Sayfa: [1] 2 3 ... 44