Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

  Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
  Mesajları Göster
Sayfa: [1] 2 3 ... 53
1  Genel Kategori / Proje / Ynt: C64 SD2iEC & EPYX FAST LOAD KARTUŞ (Talep Toplama) : Ekim 25, 2020, 16:57:21 ÖS
Hala satılıksa ben de bir tane almak isterim. Yalnız elimdeki Irqhack64'e göre ne avantajı olacak pratikte onu düşünüyorum. Genelde Cynthcard ve Amica paint için kullanıyorum C64ü ve Irq o anlamda tüm işi görüyor.
2  Commodore / Commodore Emulasyon / Ynt: BCM64: Raspberry Pi Kernel Commodore 64 Emülatörü : Ekim 19, 2020, 05:59:33 ÖÖ
Basit Amd tabanlı Thin clientları bu iş için kullanmak mantıklı mıdır eğer istenilen platforma build edilebilirse.
3  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Acı Kaybımız; Ali Özgür : Ekim 17, 2020, 16:49:22 ÖS
Kendisini tanıma fırsatım olmadı, anladığım kadarıyla eskilerden bir abimiz. Allah rahmet eylesin, toprağı bol olsun.
4  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Bağımsız/Yasal Olmayan NES/FC Oyunlar : Ekim 07, 2020, 15:58:21 ÖS
Kastın bootleg'ler mi? Tekken 3 falan vardı bi ara
5  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Kaza/Afet Geçmiş Olsun Başlığı : Ekim 07, 2020, 15:57:30 ÖS
Geçmiş olsun Timur abi
6  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Oyun Geliştirmeyi Neden Bıraktım? : Ekim 04, 2020, 20:39:12 ÖS
Ahmet abiyi tanırım, uzun bir süredir (nereden baksan 7-8 yıl) sosyal medyada arkadaşız, kendisi disiplin konusunda hep imrendiğim biridir. O da son oyununu yayınlarken epey büyük talihsizlikler yaşadı, belki onunla yeniden iletişime geçmek senin açından iyi olacaktır, iletişiminiz var mı bilmiyorum ama en azından belki iki dost olarak benzer teknik birikime sahip.

Dediğiniz Ahmet abin, Ahmet Kamil Keleş mi?
Evet Aslan Studiostan
7  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Doğum Günü ve Özel Günleri Kutlama Başlığı : Ekim 04, 2020, 16:34:10 ÖS
Nice senelere @i_r_on!
8  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Oyun Geliştirmeyi Neden Bıraktım? : Ekim 04, 2020, 16:32:52 ÖS
Ahmet abiyi tanırım, uzun bir süredir (nereden baksan 7-8 yıl) sosyal medyada arkadaşız, kendisi disiplin konusunda hep imrendiğim biridir. O da son oyununu yayınlarken epey büyük talihsizlikler yaşadı, belki onunla yeniden iletişime geçmek senin açından iyi olacaktır, iletişiminiz var mı bilmiyorum ama en azından belki iki dost olarak benzer teknik birikime sahip.
9  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Benim Sevdiklerim : Ekim 03, 2020, 20:13:33 ÖS
Sanitarium rahat mı abi? Bir ara Ipad'e almıştım ama kontroller can sıkıcıydı, fazla ilerleyemedim, çocuk kasabasından sonra pes ettim.
10  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Oyun Geliştirmiyorum : Ekim 03, 2020, 20:12:25 ÖS
Çıkışım için üzgünüm, şimdi daha detaylı düşünme fikrim oldu. Anladığım kadarıyla platformerlara meraklısın. Belki yeni bir macera olarak Switch'i deneyebilirsin, yeni nesil geliştiriciler için sızan SDK büyük bier nimet. Anladığım kadarıyla Homebrew için de Ryujinx adında bir homebrew emülatörü var, belki farklı assetlerde bir Mario klonu deneyebilirsin. Hatta sevdiğin bir filmi, bir kitabı uyarlamak çok keyifli olabilir. Pikseller az olacağından grafik işinde de sendelemezsin, homebrew camiası da elinden tutacaktır, büyük firmalara benzemez. Hatta bir gün var mı bilmiyorum bu Switch edinmene bile vesile olur, direkt kendi makinende denersin. Eğer sen geri dönersen emin ol bugünlerin, bu kararların telafisi olur. Yapma böyle dostum.
11  Genel Kategori / Genel Sohbet / Küçük bir Paypal ricası : Ekim 03, 2020, 00:28:00 ÖÖ
Selamlar herkese,
Amibay'de bir satışım oldu. Paypal'ı dert etmeyerek bu işe giriştim çünkü Rusya'da kalan bir tanıdığın benim için açtığı Paypal hesabını kullanmayı planlıyordum. Kendisi yaşı gereği Paypal'ın doğrulaması ile uğraşamadı, yüzyüze görüşme imkanımız olmadığı için doğrulamada çakılıp kaldı hesap. Neyse ki ödeme geri döndü. Karşılığı konuşulacak taktirde Paypal hesabına para göndertebileceğim ve bunu bana Payoneer ile veya başka bir yöntemle aktarabilecek kimse var mı? Teşekkürler
12  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Oyun Geliştirmiyorum : Ekim 01, 2020, 19:25:25 ÖS
sabah bir anda, bir büyük oyun geliştiricisi hevesimi mahvetti.
İyi de öyleyse neden ucu açık bi şekilde iğneliyi laflarla tüm forumu zan altında bırakıyorsunuz? Ben de uzun süredir müzik ile uğraşıyorum, büyük isimlerden gelen yorumlar ilk başta deliye döndürmüştü beni ama birkaç kez daha o ayarda çalışmam oldu ve sonunda elle tutulur bir şeyler yapmaya başladım. Olay diğer yorumdan bağımsız kişileri zan altında bırakıp ilgisizlikle mi suçlamak? Bana gerçekten büyük bir prodüktör olumsuz da olsa yorum yapsa lütuf bilir ve beğenene kadar o zorlardım. Kaldı ki oyun sektöründe genel kitleye hitap ve beğenilme çok, çok daha az göreceki. Kusura bakmayın, bence her şeyi kişisel algılamak ve fazla alıngan olmak çözüm değil.

Edit:
Netflix dizilerini izlemedim dediniz, üstüne herkesin onlarca cümlelik yazısına iki kelimelik cümlelerle cevap veriyorsunuz. Bence başkalarına karşı kibir ve hor görme üzerine çalışmalısınız Unity yerine
13  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Doğum Günü ve Özel Günleri Kutlama Başlığı : Eylül 22, 2020, 18:11:51 ÖS
Bülent abi ve Özgür abi, fırsat olmadı girmeye. Doğumgününüz kutlu olsun ikinizin de. Sevgiler
14  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Doğum Günü ve Özel Günleri Kutlama Başlığı : Eylül 01, 2020, 19:48:43 ÖS
Nice senelere sevgili @freedom
15  Genel Kategori / Proje / Ynt: Masao'nun Yeraltı Hayatı - Masao no Bouken (Demo) : Eylül 01, 2020, 19:48:17 ÖS
Projeyi uzun bir süredir beğenerek takip ediyorum. Öncelikle geçmiş olsun tüm bu yaşananların ardından. Grafiklerin çiğ durmasının bir sebebi bana kalırsa yüksek çözünürlüklü olmasına rağmen scanlinea sahip olmaması. Her retroda bir birime tekabül eden pikselin belki - atıyorum - %25'ine scanline adına yarı saydam siyah renk eklenebilir.
Sayfa: [1] 2 3 ... 53