Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

  Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
  Mesajları Göster
Sayfa: [1] 2 3 ... 56
1  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: ınternet satıs sıtelerı ıle ılgılı basıt bır konu : Dün 17:17:26
Benzer bi durum başıma gelmişti 1.5 sene önce. Eski seri Imaclerden aldım, adam berbat bi şekilde kargoladı. Zaten arızalı makine kırık gelse nolur ayağına yattı. Sorun yazılımsaldı tabi, tipik ? ekranı. İade etmek istedim gönderdim, kargoyu geri gönderdi o da. Site de iade işlemini durdurdu. Sahibindeni aradım, bi ton zırvaladılar. Tüketici hakem heyetine gideceğimi söyledim. Sonuç 1 ay içinde paşa paşa iade aldım paramı. Zebramo için de aynısı olur herhalde. Belgelemeye özen gösterdiğiniz sürece sıkıntı çıkmıyor.
2  Diğer Nostaljik Bilgisayarlar / Apple - Yazılım / Foobar2000 Wineskin App : Nisan 05, 2021, 17:04:26 ÖS
Selamlar. Dbpoweramp süresinin bitmesinin ardından convert işlemlerine devam edebilmek için Wineskin içine Foobar2000 v1.6.5b2, birkaç plugin, tema ve sitedeki encoder paketini depoladım. Üye olduğum güncel teknoloji forumu yok, burada paylaşıyorum ben de. Umarım işine yarayan çıkar.

http://mahzen.org/macos/audio/foobar2000_1.6.5b2_wineskin_macos.zip
3  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Bu Foruma Ne Zaman "Responsive" Desteği Gelecek? : Mart 19, 2021, 09:12:01 ÖÖ
youtube linki gözükmesi için ne yapabiliriz
Youtube butonu shortcutına watch?= sonrası kodun kopyalanması
4  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Bu Foruma Ne Zaman "Responsive" Desteği Gelecek? : Mart 18, 2021, 12:07:02 ÖS
Foruma güvenli html desteği uygulaması çok mu zor? Yönetici arkadaşların tamamem kendi bütçeleri ile hazırladıkları düşünüldüğünde biraz lüks gelebilir belki ama foruma çok değişik sistemlerle giriş yapan bana zorluk çıkaran tek faktör bu.
Amiga, Macos Classic vs. bağlandığında bu durumda girmeyecektir. Ben de dahil olmak üzere bu tür fantezileri olan kişiler var, bunu biliyorum.
5  Diğer Nostaljik Bilgisayarlar / IBM Uyumlular / Retro x86 Sistemler / Ynt: At kasa tekrar üretilebilir mi? : Mart 08, 2021, 20:39:17 ÖS
Küçük bir not. Birinin power switchi momentary birinin de toggle olduğu için ille küçük bir 555 devresi şart.
6  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Yeni dolandırıcılığa dikkat. : Mart 08, 2021, 14:37:25 ÖS
Macbooku satarken denk gelmiştim. Az çok biliniyor bu teknik. Görüldüğünde kaçılması gereken keyword "üssünde" gibi duruyor.
7  Genel Kategori / Proje / HTML http browser arayüzü - mahzen.org : Mart 07, 2021, 22:10:34 ÖS
Birkaç cevapta yazmıştım. Kendi hazırladığım UAE - Mister diskleri, artık internette bulunmayan adfler ve hatta bootleg flac albümler vs. için Archive.org'dan bozma bir site yarattım. İçinde data haricinde hiçbir HTML dosyası vs. yok. Şimdilik idare etsin diye Wordpress kurdum ama kullanmayı düşünmüyorum. HTML bazlı http browser diye nerede aratırsam aratayım direkt web tarayıcıları çıkıyor demek ki asıl keyword bu değil. Manuel update gerektirmeyecek http serverına bağlanıp dosyaları, boyutları listeleyecek bir HTML kodu arıyorum. İlk aklıma Simon'a (e-turay.com) sormak geldi ama belki farklı arayüzler bilen çıkacaktır. Ayrıca elinizde bi daha bulunmaz, bi köşede dursun diye ayırdığınız dosyaları yayınlayabilirim.
Teşekkürler.
8  Diğer Nostaljik Bilgisayarlar / FPGA/ARM Sistemler / Mister'da Apollo Core : Mart 02, 2021, 14:14:41 ÖS
Merhaba. Quartus ile Apollo Core zorlayınca flashlanabiliyor ama siyah ekran veriyor. SD üzerinden boot için IDE'de VampireSDBoot denen bir imaj gerekiyor. İçinde iki tane device dosyası var. Remus ile kicke itmeye çalışıyorum. scsi.device'da sorun yok. sagasd.device sıkıntı çıakrıyor BBS hunk yüzünden. Silmek okuduğum kadarıyla kolay bir işlem. Bunun üzerine kaynak bulamadım yalnız. ROM konusunda bilgili biri alttaki master dosyasında sagasd.device'daki BBS hunk bölümünü silebilir mi? Analog boardda iki SD yuvası var. Ayrı bir SD kontrolcü kullandıklarını da hiç sanmıyorum. SD karta kurulum da UAE üzeirnden kolay bir şekilde yapılabiliyor.
https://github.com/henrikstengaard/vampire-boot
9  Diğer Nostaljik Bilgisayarlar / FPGA/ARM Sistemler / Ynt: Mister Minimig ClassicWB OS39 imajı : Mart 02, 2021, 12:22:48 ÖS
Yeniden güncellendi
10  Amiga / Amiga Yazılım / Ynt: Amiga utility disketleri : Şubat 28, 2021, 12:19:38 ÖS
İsterseniz ismi kaldırabilirim tabi, kullanıcı adı isim olunca başka bir şey bulamadım. Kullandığınız nick varsa onunla da değiştirebilirim
11  Amiga / Amiga Yazılım / Ynt: Amiga utility disketleri : Şubat 28, 2021, 12:12:54 ÖS
Paylaşılmasında bir sakınca yoksa başına bir şey gelmeden sabit durması adına bu tür silinme ihtimali olan dosyaları sakladığım siteme yükledim. Oturduğumda anonim ftp de açacağım. İsterseniz kaldırabilirim.
http://mahzen.org/amiga/CGTR/utiladf_KAkkurt.zip
12  Diğer Nostaljik Bilgisayarlar / FPGA/ARM Sistemler / Ynt: Başlangıç noktası arayışı : Şubat 27, 2021, 19:12:30 ÖS
Levent abi selam,
Mr. Fusion imajı attıktan sonra gerisi çok kolay geliyor. Kullanıcı adı şifre root:1. HDMI ile görüntü gelmediyse ilk takıp çalıştırdıktan yarım saat sonra ya FTP ile yada fişi çekip kartı bilgisayara takarak root dizinindeki Mister.iniyi editliyorsun. vga_scaler=1 veya dvi_mode=1 yap kullandığın kabloya göre. Zaten geri kalanını f12 -> scripts -> update sonrası yine aynı menüdeki ini-settings ile yapıyorsun.
13  Diğer Nostaljik Bilgisayarlar / FPGA/ARM Sistemler / Ynt: Mister Minimig ClassicWB OS39 imajı : Şubat 25, 2021, 17:58:57 ÖS
Güncelleme ekledim
14  Amiga / Amiga Yazılım / Ynt: Amiga ile ilgili TOSEC arşivi : Şubat 25, 2021, 12:00:11 ÖS
İlginizi çekerse Tosec'in Kickstart arşivi çok sıkı. Neredeyse tüm turbo kartların romları var.
15  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: NES Konsoluna Merakım Var : Şubat 24, 2021, 18:39:29 ÖS
Selamlar. Glitch kelimesini görünce acaba (hardware) circuit bending ilgini çeker mi merak ettim. Ben Casio piyanolar ile başladım bu işe ama her zaman aklımda Micro Genius alıp ram glitchlerini kurcalamak vardı. Emulasyon - software şeklinde olanlar da var tabi denemek için
Sayfa: [1] 2 3 ... 56