Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

  Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
  Mesajları Göster
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 53
16  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Oyun Geliştirmeyi Neden Bıraktım? : Ekim 04, 2020, 20:39:12 ÖS
Ahmet abiyi tanırım, uzun bir süredir (nereden baksan 7-8 yıl) sosyal medyada arkadaşız, kendisi disiplin konusunda hep imrendiğim biridir. O da son oyununu yayınlarken epey büyük talihsizlikler yaşadı, belki onunla yeniden iletişime geçmek senin açından iyi olacaktır, iletişiminiz var mı bilmiyorum ama en azından belki iki dost olarak benzer teknik birikime sahip.

Dediğiniz Ahmet abin, Ahmet Kamil Keleş mi?
Evet Aslan Studiostan
17  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Doğum Günü ve Özel Günleri Kutlama Başlığı : Ekim 04, 2020, 16:34:10 ÖS
Nice senelere @i_r_on!
18  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Oyun Geliştirmeyi Neden Bıraktım? : Ekim 04, 2020, 16:32:52 ÖS
Ahmet abiyi tanırım, uzun bir süredir (nereden baksan 7-8 yıl) sosyal medyada arkadaşız, kendisi disiplin konusunda hep imrendiğim biridir. O da son oyununu yayınlarken epey büyük talihsizlikler yaşadı, belki onunla yeniden iletişime geçmek senin açından iyi olacaktır, iletişiminiz var mı bilmiyorum ama en azından belki iki dost olarak benzer teknik birikime sahip.
19  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Benim Sevdiklerim : Ekim 03, 2020, 20:13:33 ÖS
Sanitarium rahat mı abi? Bir ara Ipad'e almıştım ama kontroller can sıkıcıydı, fazla ilerleyemedim, çocuk kasabasından sonra pes ettim.
20  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Oyun Geliştirmiyorum : Ekim 03, 2020, 20:12:25 ÖS
Çıkışım için üzgünüm, şimdi daha detaylı düşünme fikrim oldu. Anladığım kadarıyla platformerlara meraklısın. Belki yeni bir macera olarak Switch'i deneyebilirsin, yeni nesil geliştiriciler için sızan SDK büyük bier nimet. Anladığım kadarıyla Homebrew için de Ryujinx adında bir homebrew emülatörü var, belki farklı assetlerde bir Mario klonu deneyebilirsin. Hatta sevdiğin bir filmi, bir kitabı uyarlamak çok keyifli olabilir. Pikseller az olacağından grafik işinde de sendelemezsin, homebrew camiası da elinden tutacaktır, büyük firmalara benzemez. Hatta bir gün var mı bilmiyorum bu Switch edinmene bile vesile olur, direkt kendi makinende denersin. Eğer sen geri dönersen emin ol bugünlerin, bu kararların telafisi olur. Yapma böyle dostum.
21  Genel Kategori / Genel Sohbet / Küçük bir Paypal ricası : Ekim 03, 2020, 00:28:00 ÖÖ
Selamlar herkese,
Amibay'de bir satışım oldu. Paypal'ı dert etmeyerek bu işe giriştim çünkü Rusya'da kalan bir tanıdığın benim için açtığı Paypal hesabını kullanmayı planlıyordum. Kendisi yaşı gereği Paypal'ın doğrulaması ile uğraşamadı, yüzyüze görüşme imkanımız olmadığı için doğrulamada çakılıp kaldı hesap. Neyse ki ödeme geri döndü. Karşılığı konuşulacak taktirde Paypal hesabına para göndertebileceğim ve bunu bana Payoneer ile veya başka bir yöntemle aktarabilecek kimse var mı? Teşekkürler
22  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Oyun Geliştirmiyorum : Ekim 01, 2020, 19:25:25 ÖS
sabah bir anda, bir büyük oyun geliştiricisi hevesimi mahvetti.
İyi de öyleyse neden ucu açık bi şekilde iğneliyi laflarla tüm forumu zan altında bırakıyorsunuz? Ben de uzun süredir müzik ile uğraşıyorum, büyük isimlerden gelen yorumlar ilk başta deliye döndürmüştü beni ama birkaç kez daha o ayarda çalışmam oldu ve sonunda elle tutulur bir şeyler yapmaya başladım. Olay diğer yorumdan bağımsız kişileri zan altında bırakıp ilgisizlikle mi suçlamak? Bana gerçekten büyük bir prodüktör olumsuz da olsa yorum yapsa lütuf bilir ve beğenene kadar o zorlardım. Kaldı ki oyun sektöründe genel kitleye hitap ve beğenilme çok, çok daha az göreceki. Kusura bakmayın, bence her şeyi kişisel algılamak ve fazla alıngan olmak çözüm değil.

Edit:
Netflix dizilerini izlemedim dediniz, üstüne herkesin onlarca cümlelik yazısına iki kelimelik cümlelerle cevap veriyorsunuz. Bence başkalarına karşı kibir ve hor görme üzerine çalışmalısınız Unity yerine
23  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Doğum Günü ve Özel Günleri Kutlama Başlığı : Eylül 22, 2020, 18:11:51 ÖS
Bülent abi ve Özgür abi, fırsat olmadı girmeye. Doğumgününüz kutlu olsun ikinizin de. Sevgiler
24  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Doğum Günü ve Özel Günleri Kutlama Başlığı : Eylül 01, 2020, 19:48:43 ÖS
Nice senelere sevgili @freedom
25  Genel Kategori / Proje / Ynt: Masao'nun Yeraltı Hayatı - Masao no Bouken (Demo) : Eylül 01, 2020, 19:48:17 ÖS
Projeyi uzun bir süredir beğenerek takip ediyorum. Öncelikle geçmiş olsun tüm bu yaşananların ardından. Grafiklerin çiğ durmasının bir sebebi bana kalırsa yüksek çözünürlüklü olmasına rağmen scanlinea sahip olmaması. Her retroda bir birime tekabül eden pikselin belki - atıyorum - %25'ine scanline adına yarı saydam siyah renk eklenebilir.
26  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Apple Computer Scsi HDD Data Kurtarma : Eylül 01, 2020, 17:03:18 ÖS
PCI bağlantılı 50pin SCSI adaptörü iş görecektir. HFVExplorer veya Basilisk II emülatörü ile dışa aktarılabilir. Benim tavsiyem önce her riske karşı dd ile raw kopya almak (Raw HDD Copy vs. yazılımlar da iş görür) ve daha sonra dosyaları çıkarmak.
27  Amiga / Amiga Donanım / Ynt: A3660 CPU Kartı : Ağustos 16, 2020, 12:51:17 ÖS
Asıl AAA chipsetli Nyx diye bir proje var. Dave Haynies denen arkadaşta boardun dökümantasyonu vs. var ve sitesine de yüklemiş ama sıkıntı şu, custom chipler yok. Benim tahminim AAA veya Hombre bu gidişle paylaşıma açılacak ve Hesse veya Chucky gibi birisi çıkıp ayağa kaldıracak Nyx'i. Yada FPGA core olarak Vampire'e eklenecek ApolloOs üzerine. Ama hala OS'a bunu nasıl adapte edecekleri soru işareti çünkü 94'teki Nyx prototipinde bile OS hazır değilmiş tam olarak.

https://www.youtube.com/watch?v=eo0VoTyqSZs
28  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: ikinci el sitelerindeki garip/saçma/uçuk ilanlar : Ağustos 16, 2020, 12:43:59 ÖS
@F_P_G_A Selam, bende de VT4000 var. Şu an @DefLeppard bakımını yapıyor. İsterseniz ben de yanıtlayabilirim
29  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: En son hangi ürünü aldınız - III : Ağustos 08, 2020, 23:09:46 ÖS
@FPGA & @AmigaFUN çok teşekkürler, yabancı forumlarda elimdeki iki cc logic board'a bir mystic board takası önermek istiyorum ama ekonomi bu haldeyken kargosundan bile çekindim.
30  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: En son hangi ürünü aldınız - III : Ağustos 08, 2020, 00:13:12 ÖÖ
Hahah, sağol Eşref abi. Sürpriz oldu baya Rocky, televizyon açacağımız tuttu ve pişman kalmadık Poza hiç dikkat etmemiştim
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 53