Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

  Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
  Mesajları Göster
Sayfa: [1] 2
1  Amiga / Amiga Genel / Ynt: Tozlu Raflar "Amiga 33 yaşında" : Temmuz 24, 2018, 20:22:27 ÖS
Levent abi Commodore için hazırladığı 3 bölümlük seriden bu yana AMIGA için de hakkını vererek bir seri bölüm yapmaktan bahsediyor. Zaman bulur ve yaparsa; epik anlatımı ile kimse eline su dökemez. Yıllardır heyecanla bekliyoruz...
2  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: En son hangi ürünü aldınız? : Şubat 02, 2018, 21:36:43 ÖS
Bunlarla voltron'ı oluşturabilirim

SX32'yi sağolsun, artık forumda olmayan Hasan arkadaşımızdan almıştım... çok rastlanılan bir genişleme değil ve basit bir takas işleminde, haberim olmadan geldi... Hasan elinde CD32 olduğunu, Amiga ile takas yapabileceğini söylemişti. Bende de çok temiz bir Amiga600 vardı. Sana Amiga 600 verebilirim dedim...Tamamdır dedi.. Cihaz geldiğinde bir de baktım ki arkasında SX32 var..."- Evet öyle bir genişlemeside vardı. sana söylememiştim..Güle güle kullan" dedi... Çok büyük bir sürpriz olmuştu...Canlı olarak SX32'de başka görmedim zaten

Türkiye'de SX32 büyük olay...
3  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: İzmirMaster ve forumdan uzaklaştırmalar hakkında : Haziran 14, 2017, 21:53:44 ÖS
Ben de bu tavrı anlamıyorum. "Bu forum sizler yokken de vardı" "Çok sorun değil"  Bi zahmet forum ismini değiştirin Commodore olmasın o zaman. Adınızı ve soyadınızı yazın burasi benim kralligim deyin insanlar da buraya katılmadan önce ne ile karşılaşacaklarını oobjektif olarak bilsinler. Burda bahsettigim forumun kuralları degil "kişisel tavrınız". İnsanlar bu foruma Commodore altında birleşmek icin geliyorlar. Emin olun kimse "burası sizler yokken de var, çok sorun değilsiniz" bakışı altında birleşmez.

Ya da bir diğer önerim burayı Klüp haline getirin yalnızca tanıdığınız ve bu tavıra tahammül edebilen, size biat edebilen  insanlara özel kapalı bir yapı kurun, lütfen.

Tüm bunları Anlamak istemeyeceğinizi bildiğinin halde yazıyorum... Saygılarımla diye bitirmek isterim ama "siz yokken ben varım, var olurum "tavrına" saygı duymuyorum. Bakış açınız bu değilse bile tavrınızı değiştirin lütfen, burayı krallığınız ya da size ait bir dünya ilan etmediyseniz de anlamaya çalışın.


4  Commodore / Commodore Yazılım / Ynt: C64'ten Mehter : Mayıs 06, 2017, 21:15:01 ÖS
Mehteri dinleyip, rahatsız olan Türk değildir.
5  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Retro Podcast 8: Nintendo Tarihi Bölüm2 YAYINDA : Mart 07, 2017, 20:26:00 ÖS
İlgi ile takip ediyoruz, devamını bekliyoruz
6  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: rastgele fotograf başlığı : Aralık 12, 2016, 20:18:29 ÖS


Tepe Nautilus ta birkaç ay önce retro günleri vardı. Gören oldu mu hiç? Atari kara kutu, arcade filan da vardı hatta.

Ben gördüm, görmekle de kalmadım; 3 yaşındaki oğlum ile birlikte Load "Press Play on Tape" bile yaptık:)
Ben C64 ile tanıştığımda 6 yaşındaydım... Ninja Spirit oynarken ki resmimi saklarım...
7  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: 36 saattir internet yok ! : Kasım 05, 2016, 17:40:31 ÖS
Uydunet/Turksat hiç kesintisiz akıyor. DNS+VPN de eklenirse, bi' an da dünyanız değişiyor...
8  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Xbox One S'in Türkiye'de Satışa Çıkacağı Tarih Belli Oldu! : Eylül 24, 2016, 10:56:02 ÖÖ
PS4 için " LAN üzerinde " PS Vita ve PS Vita TV itarafında Remote Play çalışıyor. Ek bilgidir, bunların dışında farklı bir client üzerinde denemedim.
9  Arcade Sistemler ve Oyun Konsolları / Oyun Konsolları / Ynt: Wii ye kurulabılen emulatörler hk. : Temmuz 27, 2016, 22:36:08 ÖS
Hombrew browser halihazırda çalışıyor;  ancak codemii server' devre dışı kaldığı için iki defa bağlanmayı deniyor başlangıçta ve bu arada bekliyor. Sabrederseniz www2.codemii.com üzerinden tekrar erişim sağlıyor.

Bu arada boot2 olarak bootmii yüklemediyseniz ya da priloader yoksa sistemde Kanal Kurulumu ile çok uğraşmanızı tavsiye etmem. Dandik bir WAD dosyasına denk gelirseniz Wii brick olur.

Diğer taraftan her defasında Sd kartı ya da usb belkeği Wii den söküp takmak yerine: Wii yi kablosuz ağa bağlayıp WiiExplorer programınıda Wii'ye kurduğunuzda PC tarafında Filezilla benzeri bir istemci ile rahatlıkla Wii ye (nand, sd ve usb tamımına) erişip dosyaları karşılıklı olarak paylaşabillirsiniz. Ancak Wii nin wi fi desteği /g bandında bittiği için saniyedeki veri transferi çok yüksek olmaz.

Son bir hatırlatma olurda kullanan olursa WiiExplorer da Usb belleğe erişmek için usb belkek port1 de takılı olmalı ve söz konusu program ayarlardan başlarken ios202 ve ya ios59 seçilmelidir.
10  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Hobi/Çalışma Odalarınız Nasıl? : Temmuz 27, 2016, 22:24:06 ÖS
Burası da benim fakirhane ...[/
o Amiga 500 ve A590 için adam vurulur:) 1992 yılında C64' ten sonra her ikisini de sıfır almıstım:)
11  Genel Kategori / Haber ve Duyurular / Ynt: BitSector! Dergisi Yayında : Haziran 11, 2016, 21:44:04 ÖS
Olağan üstü  olmuş. Elinize sağlık, emeğinize teşekkürler.
12  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: SANALPAZAR Kayyım ve geçiken ödemeler. : Mart 28, 2016, 20:24:44 ÖS

Yukarıdaki metin hukuki bir forumdan alıntıdır. Genel görüş olarak doğru yazılışın KAYYIM olduğu yönündedir. Ancak Kayyum da kullanılabilir.

Kayyum: ""Türk Dil Kurumu tarafından Güncel Türkçe Sözlük'de"" kullanılmaktadır. Merak eden arkadaşlar TDK'nın sitesine girerek Kayyım sözcüğünün Kullanılmadığını tespit edebilirler.

Diğer taraftan Kayyum aşamasına gelmiş bir çok firmanın mali yapısını inceleyerek İflas talebi nokasında rapor düzenlemiş biri olarak Kayyım'ın karşılığının Finans dünyasında yeri olmadığını Uzman bir kişi olarak söyleyebilirim.

Amacım kimseyi yermek değil ama "bu konuda" uzmanlığınız yoksa lütfen diretmeyin,
Teşekkürler
13  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: SANALPAZAR Kayyım ve geçiken ödemeler. : Mart 28, 2016, 19:21:11 ÖS
Arkadaşlar konu başlığı "Kayyım" değil Kayyum olmalı. Diğer taraftan kayyum  atanmış (iflas koruması isteyen firmaya makemece atanmış bağımsız yönetici yada yöneticileri olan) on firmanın dokuzu (ticaret mahkemelerinin istatistiğidir) bu sürecin sonunda iflas etmektedir. Bu nedenle hayal kırıklığı yaşamak istemiyorsanız, bu siteyi kullanmanızı önermem.
14  Amiga / Amiga Genel / Ynt: Sararmış Amigalar vs.. : Şubat 13, 2016, 12:15:41 ÖS
A500 için üretilen bu cihazların hiçbirinde  bir Commodore A590 güzelliği yok maalesef
15  Genel Kategori / Genel Sohbet / siz önemli yedekleri nasıl yapıyorsunuz ? : Şubat 07, 2016, 12:22:51 ÖS
wd my cloud için çok iyi diyorlar, wd red nas kullanıyormuş. bende fark ettim genelde wd ler daha sağlam gidenler genelde seagate. wd ler daha eski ama yinede sorunsuz çalışıyor.
WD my cloud 2 tb kullanıyorum, arayüzü başarılı ve önceki nesil ağa bağlı WD ürünlerine göre iyileştilirilmiş bir cihaz. içinde WD Red disk kullanılıyor, dolayısı ile diğer hdd lere göre Nas ünitesine göre daha dayanıklı.

Evimdeki sisteme bir adet de Wd my book live bağlı, cihazı 3 sene önce almıştım, WD bunun içine WD Green takmış, ancak 3 sene dayandı. Şimdi içinde WD Red var. WD Ağ depolama cihazlarının olumsuz yani sistem/linux versiyonu disk üzerinde tutuluyor dolayısı ile disk ölünce bütün sistem ölmüş oluyor. Ancak cihaz çok yaygın olduğu için net üzerinde boot image bulup, telnet ile tekrar kurmak mümkün-meşakatli.

Diğer tarfaftan evimde bir de ZyXel in Nas cihazını kullanıyorum WD den farkı tüm sistem bilgisi nand üzerinde tutuluyor dolayısı ile disk ölse bile yaşnızca disk değiştirerek yola devam edebiliyorsun . Diğer taraftan güzel yanı cihazı torrent istemcisi ve v.s için kullanabiliyorsun. Takvim hazırlayıp açılma/kapanma saatini belirleyebiliyorsun.

WD My cloud daima/enerji tassarrufunda bile / disk spin down olsa bile enerji harcıyor. Her defasında ağa bağlanan her cihaz için tekrar spin up oluyor. Dolayısı ile içinde RED bile olsa riskli...

Ama WD iki hata arası için RED diske 1 milyon saat çalışma ömrü belirlemiş. Özetle Wd My Clous un artısı diğer Nas cihazlarına göre basitliği ve fan olmadığı için sessizliği., ama...

Hasılı ben size ZyXEL ya da Qnap giriş seviyesi bir NAS ve WD RED disk öneririm.
Sayfa: [1] 2