Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

  Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
  Mesajları Göster
Sayfa: [1] 2 3 ... 39
1  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: sizce 1969 yılındaki bilgisayar teknolojisi ile UZAY'A ayak basıldımı yoksa..!? : Haziran 09, 2020, 10:00:47 ÖÖ
Aya gidildiğini gösteren hareketli görüntüler (Fotoğraf değil) sanki taş devrinden kalmış gibi hiç bir şey belli değil, bunun detay belli olmasın diye özellikle yapıldığı söyleniyor.

Oysa o yıllarda kamera ve yayın kalitesi hiçte kötü değilmiş.

Gerçi yayın değil ama 1968 yapımı 2001 a Space Odyssey remastersiz halini 2020 yapımı gibi pırıl pırıl seyret.

Fotoğraflarda ise derinlik yok, karanlık ve kısıtlı bir alan görülüyor. Bana inandırıcı gelmiyor.
2  Arcade Sistemler ve Oyun Konsolları / Oyun Konsolları / Ynt: PS3 şarj portu pin sorunu. : Haziran 08, 2020, 17:29:17 ÖS
Soketin lehim yapılan tarafında hiçbir uç bir yere gitmiyor, diğer tarafında yollar soketin altında kalmadı ise yakın çekim bir foto atarsanız belki anlaşılır, yada başka yedek soket varsa taktığınız soketide iptal edip söküp atıp orayı silin temizleyin, yollar açığa çıksın belki yakındaki bir yerden ince tel atıp kurtarılabilir.

3  Arcade Sistemler ve Oyun Konsolları / Oyun Konsolları / Ynt: PS3 şarj portu pin sorunu. : Haziran 08, 2020, 16:47:05 ÖS
Bunu ezbere bilen adam sanmam yoktur, resimden de bişey anlaşılmıyor, anca aynısından sağlam bir tane dağıtıp mini usb kabloyu takıp kablonun normal usb tarafından avometre ile ne nereye gidiyor bakmak lazım.

Keşke temiz şekilde söke bilseydiniz, ben elektronikçi yan keskisi ile soketi üstten metal korumasından kese kese en dibe ulaşıyorum. Sonra tek tek bütün lehimleri sökmek kolay oluyor.


4  Genel Kategori / Proje / Ynt: Yeni Oyunum: Masao no Bouken : Haziran 07, 2020, 10:46:43 ÖÖ
Selam, oyun çok güzel kendinize özgü orijinal bir tasarımı var, oyunu başka forumda paylaşıyor musunuz, programcıların yada oyun üretenlerin olduğu bir forum, başlığa baştan itibaren bakınca iyi dilekten başka bir dönüş yok, beyin fırtınası yapacağınız bir ekip oluşturabileceğiniz bir forumda kendinizi daha da geliştirirsiniz. Azimle uğraşınızı taktir ediyorum, iyi yerlere gelirsiniz İnşallah.
5  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Bazı sitelerdeki Windows 10 fiyatları : Haziran 02, 2020, 23:02:03 ÖS
Benim demek istediğim Microsoft'un sitesinde açık kaynak kodlu Microsoft ürünleri için Cra.ck geliştirme olması
https://github.com/kkkgo/KMS_VL_ALL

Zaman içinde bir çok illegal yazılım da gördüm ama bir kenara not etmedim, illegal derken artık ne denir ise copyright dalgamotoru işte.

Aklıma gelen en meşhuru Open Ps2 Loader
https://github.com/ps2homebrew/Open-PS2-Loader

6  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Bazı sitelerdeki Windows 10 fiyatları : Haziran 02, 2020, 17:08:18 ÖS
wizofwor github Microsoft'un ve Loader, homebrew vs. uygulamalar barındırıyor biliyorsun değil mi ?

Github'ın ucundan biraz warez barındırmasından çok sahibini bilip bilmemem ilginizi çekmiş, ilginç bir yaklaşım.
7  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Bazı sitelerdeki Windows 10 fiyatları : Haziran 02, 2020, 14:28:23 ÖS
daha az zarar verir mi bilemem ama kms ile yakalanma ihtimalim 5 liralık keylerden daha az

önceleri hep farklı versiyonlar kullandım ama bu aşağıdaki en temiz ve hızlısı oldu benim için. windows 7'den sonrasını ve bilimum office versiyonlarını destekliyor

https://github.com/kkkgo/KMS_VL_ALL

Github için Open source olsun da krak olsun önemli değil herhalde, bir kaç başka krak, oyun loader gibi bir şeyler daha görmüştüm. İşleri yazılım ama başka yazılımcının kazancına mani olunmasında bir sakınca görmüyorlar yada haberleri yok.
8  Genel Kategori / Proje / Ynt: Ucuz ve az enerji harcayan ethernet ile ağa paylaşım : Mayıs 27, 2020, 16:49:02 ÖS
wizofwor, Dediğim gibi Maksat PS2 portable içinde kullanmak.

Zaman içinde Ttnet tarafından 2 senede bir verilen ürünler dolabımda duruyor, hepsinde usb sharing var PS2 ile sorunsuz oyun açıyor, ama hepsi 12 volt beslemeli ve nerden baksan 2 amper adaptörlü. hepsinin anakartı en az 15 cm x 15 cm. Bu tür cihazlar uygun değil.
9  Genel Kategori / Proje / Ynt: Ucuz ve az enerji harcayan ethernet ile ağa paylaşım : Mayıs 27, 2020, 15:50:49 ÖS
Teşekkürler,

Yukarıdaki 3G yazan sanırım GSM şebekeleriyle ilgili

Böyle bir şey belki işinize yarayabilir.


Micro USB ETHERNET KARTI LAN ETHERNET CARD Rj45
https://urun.n11.com/ethernet-kartlari/micro-usb-ethernet-karti-lan-ethernet-card-rj45-P142229602?gclid=EAIaIQobChMI_urHrYTU6QIVDevtCh19mgCmEAkYBiABEgI5vPD_BwE&gclsrc=aw.ds


Yok, önerdiğiniz ürün sıradan "usb to ethernet" adaptör. Benim yukarıda verdiğim resim ekranı olmayan mini bir bilgisayar, ekranına ethernet ile bağlanıp 192.168.1.1 şeklinde ulaşılıyor. Bunun ağabeyi versiyonları aynı usb portu gsm kart usb dongle, usb belleği ağa açma, usb yazıcıyı ağa açma gibi işlevleri bu 3 cihazdan hangisi takılıysa admin ekranında otomatik yapıyor. bu mini router yapıyor mu elinde olan varmı.
10  Genel Kategori / Proje / Ucuz ve az enerji harcayan ethernet ile ağa paylaşım : Mayıs 27, 2020, 15:19:53 ÖS
Selam, Pi zero 40 pin GPIO'dan ethernet almak mümkün müdür.


PiZero'nun WİFİ versiyonu da var ama çok fazla bilgim yok., ethernet konusunu bilmiyorum, Zaten pi1541 ile ethernet kullanımını gerekmiyor, belki başka başlıklarda araştırınca daha fazla bilgiye ulaşılabilir.

Commodore 64 ile ilgili değilde, en ucuz ve en az enerji harcayarak usb belleği paylaşıma açan bir alet arayışındayım.


Farklı bir konuda Yeni bir başlık açılırsa daha iyi olmaz mı?
Selam, yabancı bir forumda PS2 portable yapan bir kişi, oyunların yüklenmesini portable cihazın içine Raspberri pi 3 koyarak raspberri pi 3 üzerinden smb ile ağa açtığı oyunları yükleterek portable cihaz yapmış.

Kaan hocam diğer başlıkta dediğiniz sanırım PiZero üst versiyonu wifi ile oluyor değil mi, ethernet ile değil yani.

Yada başka soru ekteki resimdeki cihaz usb dongle modemi ağa açıyor, usb belleğide ağa açıyor mu, kullanan bilgi olan ?

Burada maksat normalde PS2'nin üzerindeki usb 1.1 hızından daha hızlı PS2 nin içine veri göndermek. Raspberri 3 ile bunu yapan var, bu şekilde oyun yükleme hızı artıyor, takılma yapan oyunlar takılmadan açılıyor.


11  Genel Kategori / Proje / Ynt: Pi zero 40 pin GPIO'dan ethernet alınabilir mi? : Mayıs 27, 2020, 14:46:00 ÖS
Selam, Pi zero 40 pin GPIO'dan ethernet almak mümkün müdür.


PiZero'nun WİFİ versiyonu da var ama çok fazla bilgim yok., ethernet konusunu bilmiyorum, Zaten pi1541 ile ethernet kullanımını gerekmiyor, belki başka başlıklarda araştırınca daha fazla bilgiye ulaşılabilir.

Commodore 64 ile ilgili değilde, en ucuz ve en az enerji harcayarak usb belleği paylaşıma açan bir alet arayışındayım.
12  Genel Kategori / Proje / pizero ile ethernet alınabilir mi? (ekonomik şekilde ağ paylaşımı) : Mayıs 27, 2020, 14:23:55 ÖS
Selam, Pi zero 40 pin GPIO'dan ethernet almak mümkün müdür.
13  Commodore / Commodore Genel / Ynt: Ynt: C64 Oyun Yarışması 2020 - Raunt 8 [Cabal] : Mayıs 27, 2020, 11:35:35 ÖÖ
Olduğu kadar uygulamaya çalıştığım tekniği yazayım.

Mümkün mertebe oyun alanının ortalarında takılmaya çalışıyorum, kenarlarda çaprazdan gelen mermileri eğer vuramazsam kaçış olmuyor.

Eğer düşman sayısı bir anda zıvanadan çıkarsa, düşmanın yoğun olduğu bir noktaya bomba atıyorum, oyun bir anda rahatlıyor.

Uzun sürede patlayan tank helikopter gibi şeyleri tek seferde patlatmaya çalışmıyorum, az saydırıp adamlara yöneliyorum.

Çoğu BOSS, bölüm içinde oynamaktan daha kolay.

Son BOSS'un merkezini vurmaya gerek yok, en yakın parçayı patlat kaç, yerine gelen yenisini patlat kaç şeklinde doldurup geçilebilir.


Yarışmaya elimden geldiğince daha önce oynadığım oyunlar çıkarsa katılıyorum, bir önceki mario çakması zamanında oynadığım ama hiç sarmayan oynaması gıcık eden bir oyundu, bir silah vermişler ateş zıplaya zıplaya gidiyor. Ateşi fazla kaçırıp platformu vurunca zıplayacağın yeri de vurmuş oluyorsun.

Yarışmaya oyun için idaalı olduğum Sega'nın Wonderboy'unu öneririm, tam sayı olarak bilmesem de 7-8 kere oyunu arka arkaya bitirince oyun komple bitiyor.
14  Commodore / Commodore Genel / Ynt: Ynt: C64 Oyun Yarışması 2020 - Raunt 8 [Cabal] : Mayıs 27, 2020, 10:49:19 ÖÖ
Zaten bitirdiğim bir oyundu, tekrar bitirdim.


15  Arcade Sistemler ve Oyun Konsolları / Oyun Konsolları / Ynt: Tüm Ayarları Yapılmış FreeMcBoot Paketleri : Mayıs 24, 2020, 13:07:26 ÖS
Selamlar arkadaşlar benim sorunum elimde freemc boot lu memory card var ama içinde ulauncher yok sadece epl yüklü CD oynatıcısı da bozuk cihazın USB üzerinden yükleme şansım olur mu yardım eden çıkarsa çok sevinirim

FMCB Memory kart takılıyken boot ekranında FMCB logosu çıkınca joypaddan L1 L2 R1 R2 olmazsa diğer tüm butonlara (Hepsine aynı anda değil tek tek) basılı tutarak FMCB menüsünün yada Ulauncher'in açılma ihtimali var.
Sayfa: [1] 2 3 ... 39