Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

  Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
  Mesajları Göster
Sayfa: [1]
1  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Acı Kaybımız; Ali Özgür : Ekim 17, 2020, 13:14:10 ÖS
Allah rahmet eylesin. Ailesinin başı sağolsun.
2  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Zebramo Özel İlanı nedir? : Ekim 06, 2020, 12:09:20 ÖS
Hatalı kategori ve arıyorum ilanları ile alakalı da bin tane yasak var ama nerede... Sadece replika ürün satışında baya hassaslar o kadar.
3  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Zebramo Özel İlanı nedir? : Eylül 29, 2020, 10:50:52 ÖÖ
Her iki taraf da göz yumuyorsa (aracı ve taşıyıcı şirket) etik tartışması yapmamızın anlamı yok. Ceplerine inmeyen her şey yüreğine iner onların. Varsın, kullanılsın diyorlarsa bize tartışma yapak düşmez.
4  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Aliexpress siparişim 1 aydır gümrükte bekliyor : Ağustos 20, 2020, 16:45:02 ÖS
Benim siparişlerim ortalama 10-12 günde geliyor Caiano ile. 6 günde gelen siparişim olduğunu bile hatırlıyorum.
5  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Aliexpress siparişim 1 aydır gümrükte bekliyor : Ağustos 19, 2020, 18:42:43 ÖS
Yurtdışından iğne bile alsanız vergisi olduğu için kapıya bırakıp gitme işin artık bitti. Para alacağı için mecbur imza karşılığı teslim yapıyorlar. Caiano kayıtlı bir posta değil. Çin'den çıktıktan sonra takip edemezsiniz. Benim kargolarım geleli aylar oldu hala Çin'den çıktı diye gösteriyor. Muhtemelen daha gelmemiştir.
6  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Raspberry Pi emulasyon gücü nedir? : Temmuz 08, 2020, 22:07:23 ÖS
Pi3 kullandım ama pek memnun olmadım ben. Bilhassa PS1 ve Dreamcast emülaasonları oldukça kötüydü. Oyunlar oynanabilir seviyeden uzaktı.
7  Arcade Sistemler ve Oyun Konsolları / Oyun Konsolları / Ynt: XBOX 360 JTAG - RGH çıldırmak üzere biri yardım istiyor!! : Nisan 23, 2020, 13:55:22 ÖS
Mehmet bey selamlar. Sizi uzunca bir süredir takip ediyorum. Çalışmalarınız oldukça başarılı ve rehber niteliğinde. JTAG konusuna gelmek gerekirse dediğiniz gibi internette arama yaparsanız yüzlerce farklı terim onlarca farklı çip vs. ile karşılaşıyoruz fakat esnaflar her kasaya aynı işlemi yapıp geçiyor. Anlamak güç. Çalışmalarınızı merakla bekliyoruz.
8  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Xbox klasik ve xmagic ps2 aparat : Nisan 04, 2020, 12:14:27 ÖS
Merhabalar. Notlarınız için teşekkürler. Xbox Classic benim de aktif olarak kullandığım bir cihaz. Güzel exclusive oyunları olmakla beraber güçlü de bir makina. Dahili genişbant modemi sayesinde halen Halo 2 oynarım XlinkKai ile. Acaba bahsettiğiniz donanımı nereden edindiniz? İnternetten bir araştırma yaptım ama sonuç bulamadım. Acaba Halo 2 Counter Strike gibi oyunlarda da çalışıyor mu, test ettiniz mi?
9  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Retro bilgisayarlarımızın parça parça daha çok para ettiği gerçeği : Aralık 16, 2019, 12:53:18 ÖS
Aslında şöyle düşünmek gerek. Bir commodorun microişlemcisini ve diğer parçalarını çıkarıp parça parça satmak isterseniz totalde daha çok para edecektir evet ama bir parçasının bile çıkması makineyi çoğunlukla kullanılamaz hale getirecektir. Tam haldeki bir C64 de kendisine serbest piyasada 3 günde alıcı buluyorken örneğin bir ram de 5 günde alıcı buluyor. Belki de hiç bulmuyor. Bunun için hepsi satılana kadarki sürede paranın kaybdeceği değeri, ortalama ne kadarlık parçanın satılacağını ve kalan parçaların satılmaması halinde bile satıcıya para kazandıracağını da hesap etmek gerek. Bu yüzdendir ki çıkma yedek parçalar pekala daha pahalı oluyor.
10  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: İstanbul CGTR BULUŞMASI 8 Aralık 2019 PAZAR # 2 : Aralık 06, 2019, 18:25:45 ÖS
Emeğinize sağlık. Ankara'da da bir buluşma düzenlenmesini ve katılmayı çok isterim. Organizasyonda her türlü desteği vermeye hazırım. Şimdiden iyi eğlenceler dilerim.

11  Arcade Sistemler ve Oyun Konsolları / Oyun Konsolları / Xbox 360 yardım ve birkaç soru : Ekim 21, 2019, 13:16:59 ÖS
Merhabalr. Elime hediye olarak bir xbox 360 geçti lakin güç adaptörü yok. Araştırmalarım neticesinde 3 çeşit power soketi olduğunu öğrendim ve bendeki cihaz da jasper kasa. Acaba herhangi bir power soketi cihaza olur mu ve güvenle kullanabilir miyim? Watt değerinin farklı olması sorun yaratır mı? Bir de adaptörlerin power kabloları sıradan bilgisayarların power supplylarında bulunan power kablolarıyla aynı mı? Yoksa spesifik bi power kablosu mu var? Şimdiden teşekkür ederim.
Sayfa: [1]