Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

  Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
  Mesajları Göster
Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 71
31  Genel Kategori / Proje / Ynt: Excelde bir formül lazım... : Temmuz 09, 2020, 14:47:37 ÖS
june8efe için yazmıştım:)Excelde cahilim kod nasıl çalıştırılıyor?
32  Genel Kategori / Proje / Ynt: Excelde bir formül lazım... : Temmuz 09, 2020, 14:35:42 ÖS
Hocam aradığım program tam olarak bu değil,bu sıfırdan sayı üretiyor ben sütunlarda bulunan önceki çekiliş sayılarından seçmesini istiyorum.
33  Genel Kategori / Proje / Excelde bir formül lazım... : Temmuz 09, 2020, 13:43:54 ÖS
Arkadaşlar bana excelde seçtiğimiz sütundaki sayılardan rastgele seçim yapacak formül lazım,sayısal programı yapacağımda
34  Genel Kategori / Genel Sohbet / Raspberry Pi emulasyon gücü nedir? : Temmuz 08, 2020, 20:43:51 ÖS
Şu sıra tekrar 15khz sinyal çevirici alacağım Umsanın sayfasında baktım pi2scartda ilgimi çekti fakat pi'nin emulasyon gücü nedir,mesela psx oyunlarını takılmadan oynayabilirmiyiz?
Esneklik olarak pcyi aramıyım yoksa daha kaliteli emulasyon var diyebilirmiyiz?
35  Genel Kategori / Genel Sohbet / Win10 yine sınıfta kaldı ! : Haziran 09, 2020, 14:35:18 ÖS
Bir film sitesinden filmleri win 7 ile 12mb ile indirirken win 10 da sadece 6 mb  ile indirebiliyorum,evde 3 pc var malesef win10 yine sınıfta kaldı,microsoftun filtre yada her neyse yaptığı işlemlerden indirme hızı bir hayli düşüyor.
36  Genel Kategori / Genel Sohbet / Resident Evil Remake Corona 19 : Nisan 08, 2020, 22:48:39 ÖS
Şu an resident evil remake yaşamıyormuyuz, hepimiz bu oyunda oyuncuyuz, kimimiz chriss kimimiz jill, peki bu Umbrella şirketi kim?İşte o oyunun sonunda belli olacak, hepinize iyi oyunlar.
37  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Dünyanın en üçkağıtçı milleti sizce hangisi? : Nisan 07, 2020, 14:23:02 ÖS
Sağolun, herkes dikkatli olsun alışverişte şimdi insanları kelime oyunları yada aldatıcı başlıklarla kandırıyorlar dikkatli olalım.
38  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Dünyanın en üçkağıtçı milleti sizce hangisi? : Nisan 07, 2020, 14:11:24 ÖS
İbo1973 10 alışverişten 8'inde aldatıldım ne söyleyeyim daha.
39  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Dünyanın en üçkağıtçı milleti sizce hangisi? : Nisan 07, 2020, 14:03:31 ÖS
Levent hocam hata nerde yapılıyor biliyormusunuz böyle kişileri bizim milletimizden saymamızdan, Türk milleti böyle olamaz bunlarıda bizden sayarsak geleceğimiz nokta bundan daha kötü olacaktır, çok çok acil adalete ihtiyacımız var ülkemizde adalet sekteye uğramış olabilir ama eninde sonunda bu solucanların yakasına yapışacaktır.
40  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Dünyanın en üçkağıtçı milleti sizce hangisi? : Nisan 07, 2020, 13:48:57 ÖS
Eğer satıcıların %80i böyleyse genelleme yapılır sayın ibo73.Savunulacak bir durum değil bu, düşünün dolandırılanı değil dolandıranı savunuyorsunuz kendinizi sorgulayın bence.
41  Genel Kategori / Genel Sohbet / Dünyanın en üçkağıtçı milleti sizce hangisi? : Nisan 07, 2020, 13:42:40 ÖS
İnanın yaptığım her alışverişte bir üç kağıtmı olur,evet Türkiyede olur,4 gün önce tam takım mürekkep siparişi verdim gele gele 1 adet geldi,ilan hala 4 adet 1 takım olarak duruyor,utanmazlar ağzıma geleni söyledim.15 gün öndede 185 tl'em buhar olmuştu,daha neler neler.Ne alırsanız alın muhakkak vurguna,yağmaya maruz kalıyorsunuz,bu nasıl bir ahlak çöküntüsü bu nasıl bir ticaret anlayışıdır arkadaş?
42  Genel Kategori / Haber ve Duyurular / Ynt: Corona Planı-İzleyin : Nisan 04, 2020, 21:39:30 ÖS
İngilizce biliyorum dostum, ağaçlara bakmaktan ormanı görememek olmuş sizinki.Bazen çok bilgi bildiğinide unutturur insana.Korona virüsü ile ilgili hala elde yeterli veri olmadığı söyleniyor resmi makamlarda, eğer yeterli veri yoksa bu nasıl insanlığı tehdit eder oldu?Bilim adamları arasında bile bir fikir birliği yoksa o konu şüphelidir bence.
43  Genel Kategori / Haber ve Duyurular / Ynt: Corona Planı-İzleyin : Nisan 04, 2020, 20:39:26 ÖS
Hocam yalnız bir noktayı gözden kaçırmışsınız bu iddaa onun değil yabancı forumlarda dolaşan bir konu araştırabilirsiniz, ayrıyeten size bir bilgi daha vereyim.Ben milli eğitimdeyim bize bir yazı geldi 1 eylüle kadar nöbet ücretlerinin ödenmeyeceği (yani okullar minimum 1 eylüle kadar tatil) ve sonrası karanlık.Tepki çekmemesi için tatilin uzun olacağı birden söylenmedi.Bunlar iyi günlerimiz malesef.
44  Genel Kategori / Haber ve Duyurular / Ynt: Corona Planı-İzleyin : Nisan 04, 2020, 18:53:22 ÖS
Yahudi ailesi Rockefeller koronavirüsü (corona virüs) 10 yıl önce açıklamış |Video
Dünyanın en zengin aileleri arasında yer alan Yahudi ailesi Rockefeller, 10 yıl önceki raporunda koronavirüsü anlattığı ortaya çıktı. Rockefeller ailesine ait Rockefeller Vakfı'nın 10 yıl önce yayınladığı raporda, koronavirüs salgınını birebir anlattığı ortaya çıktı. İşte o raporda öne çıkan çarpıcı ifadeler...
Koronavirüsün (Covid-19) insan yapımı bir biyolojik saldırı olduğu iddiaları yepyeni bir boyut kazandı. Dünya ekonomisi ve siyasetine yön verdiği iddialarıyla pek çok komplo teorisinin merkezinde olan Rockefeller ailesine ait Rockefeller Vakfı'nın 2010 yılında yayınladığı bir raporda adeta günümüzdeki koronavirüs salgınının birebir anlatılması dikkat çekti.

Gelecek bilimci Peter Schwartz'ın, Rockefeller Vakfı'na bağlı olarak kurduğu Global Business Network (GBN) tarafından yayınlanmış "Teknoloji ve Uluslararası Kalkınmanın Geleceği için Senaryolar" başlıklı rapordaki ifadeler okuyanları hayrete düşürdü.

2010 Mayıs'ında servis edilen raporda 2030 yılına kadar gerçekleşecek kehanetler yer alıyor ve bu kehanetlerden birinde de günümüzdeki koronavirüsü akıllara getiren bir salgından bahsediliyor.

"GELİŞMİŞ ÜLKELER ALT ÜST OLACAK"

Salgın zamanında gelişmiş ülkelerin alt üst olacağının belirtildiği raporda, "Yıllardır öngörülen küresel salgın geldi. Hızla yayılan virüs, salgınlara en hazırlıklı ülkeleri bile alt üst etti" ifadelerine yer veriliyor.

"YÜZ MASKELERİ VE..."

Vatandaşlarını virüsten korumak için hükümetlerin 'olağanüstü önlemler' alacağını belirten rapor, "Küresel salgın sırasında tüm dünyada liderler yetkilerini genişletti. Yüz maskelerinin kullanımının zorunlu hale gelmesinden, tren istasyonları ve süpermarketler gibi toplumsal alanlara girişlerde vücut ısısı kontrollerine kadar çok sıkı kural ve kısıtlamalar uygulandı" gibi şimdilerde gördüğümüz çok tanıdık uygulamaları 10 yıl öncesinden anlatıyor.

"İLK ÇİN KURTULACAK"

Ülkelerin virüsle nasıl mücadele ettiklerine de yer veren rapor, virüsten ilk olarak Çin'in kurtulmayı başaracağı kehanetinde bulunuyor: "Salgın tüm dünyayı sardı. Tedbirlerin uygulanması gelişmiş ülkeler için bile büyük sorun oldu. Fakat birkaç ülke üstesinden daha iyi geldi; özellikle Çin. Çin hükümetinin tüm vatandaşlar için zorunlu karantinayı hızlı bir şekilde koyup uygulaması ve tüm sınırları anında kapatması milyonlarca can kurtardı. Ve virüsün yayılmasını diğer ülkelerden çok daha erken durdurmaları salgın sonrası hızlıca toparlanmalarına imkan verdi."

"ŞİRKETLER BOMBOŞ KALACAK"

Virüsün sadece insanları öldürmediği ifade edilen raporun devamında, "Küresel salgının ekonomiler üzerinde ise ölümcül bir etkisi oldu. Hem insanların hem de malların uluslararası hareketliliği durma noktasına geldi, turizm gibi zayıf endüstriler ve küresel tedarik zincirleri etkilendi. Yerelde bile, normalde en hareketli olan dükkânlar ve ofis binaları hem çalışanlar hem de müşterilerden yoksun şekilde aylarca boş kaldı" denildi.

"GIDA KITLIĞI YAŞANACAK"

Gelecekte teknoloji alanındaki olası eğilimlere değinilen Rockefeller raporunda, "Korumacılık ve ulusal güvenlik kaygılarıyla hareket eden ülkeler, Çin'in güvenlik duvarlarını taklit ederek kendi bağımsız, bölgesel tanımlı teknoloji ağları oluştururlar. Hükümetler internet trafiğini denetlemek konusunda çeşitli derecelerde başarıya sahiptir ancak bu çabalar yine de 'dünya çapında' internetin etkisini kıramadı" ifadeleri bulunuyor.

Ekonomide sektörel ve devlet düzeyinde büyük değişimlerin yaşanacağını öngören raporda ayrıca şöyle deniliyor: "Küresel gıda ve kaynak kıtlığı karşısında ülkeler iç piyasalarını ithalata karşı korumak ve tarımsal ürün ve diğer emtia ihracatını azaltmak için ticaret bariyerlerini yükseltti. 2016 yılına gelindiğinde, ülkeler Berlin Duvarı'nın yıkılışı sonrası dünyaya damgasını vuran küresel işbirliği ve birbirine bağlılığın en zayıfladığı döneme girdi."

RAPORU YAYINDAN KALDIRDILAR

Tartışmalı rapor, Rockefeller Vakfı'nın yayımlarının yer aldığı resmi sitesinde 25 Mayıs 2010 tarihinde "www.rockefellerfoundation.org/news/publications/scenarios-future-technology" adresinden paylaşıldı.

Birkaç yıl boyunca erişime açık olarak kalan yayın sonra bilinmeyen bir nedenle siteden kaldırıldı.

.
45  Genel Kategori / Haber ve Duyurular / Ynt: Corona Planı-İzleyin : Nisan 04, 2020, 18:31:43 ÖS
https://m.ahaber.com.tr/video/dunya-videolari/yahudi-ailesi-rockefeller-koronavirusu-corona-virus-10-yil-once-aciklamis-video
Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 71