Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

  Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Kayıt - Gerekli Bilgiler
Kullanıcı adı seçin:
Sadece forumumuzda tanınmanız için kullanılacaktır. Kayıt olduktan sonra profilinizden görünen isminizi değiştirebilirsiniz.
E-Posta:
Buraya kullandığınız geçerli e-posta adresi girin
Şifrenizi seçin:
Şifreyi tekrarlayın:
Resim doğrulaması:
Resimde gösterilen harfleri giriniz
Resimde gösterilen harfleri giriniz
üç artı sekiz ne eder (rakkam olarak yazın):
commodore.gen.tr forumu yaş ortalaması 30 ve üzeri üyelerden oluşan retro bilgisayar, oyun konsolları ve teknolojileriyle ilgili bir forumdur. Foruma üye olmayı planlıyan ziyaretçilerimiz forumun bu özelliğini akıllarından çıkartmayarak, mesajlaşmaları gerektiğini unutmamalıdırlar.

Yeni üyelerin ilk olarak Genel Kategori > Tanışma Forumu kısmında konu açarak kendilerini tanıtmaları yerinde olur. Böylece büyük ihtimalle yeni üyeler için sınırlı olan, özel mesajlaşma sınırını aşmış olursunuz. Bunu yapmayıp, forumda özel mesaj atamadığınızı iddia ettiğiniz an sözleşmeyi okuma zahmetine dahi girmediğinizi düşünüp, forumdan atılabilirsiniz. Foruma alım/satım amacıyla girip, forum ve ortamına katkı sağlamayı düşünmeyenlerin pek hoş karşılanmayacağını bilmenizi isteriz.

Forum üyeliğini kabul etmeden önce aşağıda belirlenen kuralları ve uyarıları detaylıca okumanızı öneririz. Kuralları ve uyarıları kabul ediyorsanız üyelik için başvuruda bulunabilirsiniz.

Forum yöneticileri ve sorumluluları sitede açılan tüm konulara ilgi göstermeye çalışacaktır ancak bu durum gönderilen tüm iletilerin forum yöneticileri ve sorumluluları tarafından yasallığının onaylandığı anlamına gelmez. Forumda yer alan her iletinin anında görüntülenemeyeceği unutulmamalıdır. Yazılan iletilerden ileti sahibi şahıslar sorumlu tutulacaktır.

Bu sözleşmenin kabulüyle birlikte mesajlarınızın herhangi bir müstehcen, saldırgan, nefret dolu, tehdit içerikli, cinsiyet odaklı, lisans ihlali ile ilgili ileti içermeyeceğini; kurallara ve yasalara aykırı hiçbir ifadede bulunmayacağınızı temin edersiniz.

Commodore.gen.tr forumu, "Üyelik Sözleşmesi" ve "Forum Kuralları" ile ilgili kuralları düzenleme, değiştirme, silme hakkı ile kanunlara ve kurallara aykırı durumlarda oluşabilecek yasal süreçlerde üyelik bilgilerini açıklama hakkını saklı tutar.

Genel Kurallar
1- Forumda Türkiye Cumhuriyeti Kanunları'na aykırı davranmak kurallara aykırıdır.
2- Forumda yasa dışı içerik paylaşımı (wa.rez, cra.ck, lisanslı mp3 ve yazılım vb.) kurallara aykırıdır.
3- Forumda hakaret etmek, bir kullanıcıyı aşağılamak, tehdit, küfür vb. gibi aşağılayıcı ifadeler kullanmak kurallara aykırıdır.
4- Forumda bir kişinin birden fazla hesap açması kurallara aykırıdır.
5- Forumda dini ve siyasi konuların konuşulması kurallara aykırıdır.
6- Forumda atılan iletilerin içeriğinin temizlenerek/boşaltılarak konunun veya iletinin anlamsız hale getirilmesi yasaktır.
7- Forumda porngrafik ve erotik içerik yayınlamak kurallara aykırıdır.
8- Forumda ve sitede cevaplarını bulabileceğiniz konularla ilgili soru sormak ve konu açmak kurallara aykırıdır.
9- Forumda gerçekleştirilecek herhangi bir iletişim sürecinde ortaya çıkacak olan bilgilerin; mesajlar, iletiler, IP numaraları vb. kayıt altına alınabileceği ve bu bilgilerin kullanıcı isteğiyle temizlenemeyeceği bilinmelidir.
10- Bu kurallar dahilinde yönetim ekibinin uygun görmediği davranışları sergilemekte ısrarcı olanlar forumdan uzaklaştırılacaktır.

İmlâ ve Yazım Kuralları
1- Eğer Türkçe klavye kullanıyorsanız  "Ş Ç Ö Ü Ğ İ (ş ç ö ü ğ ı)" harflerini kullanarak başlıklarınız ve iletilerinizi Türkçe kelimelerle yazınız; bu karakterlerin yerine "s c o u g i" harflerini kullanmayınız.
2- Noktalama işaretlerinin doğru ve yerinde kullanımına dikkat ediniz.
3- Forumda IRC, MSN, sohbet dili kullanmak yasaktır. Örneğin, "selam" yerine "slm", merhaba "mrb" yazmak kural ihlalidir.
4- İletilerinizde kullancağınız kelimelerin Türkçe olmasına özen gösteriniz. Örneğin "sürücü" yerine "driver" kelimesini kullanmayınız.
5- Kısaltmaları lütfen büyük harf kullanarak yazınız. Örneğin, IRC, MSN, IBM gibi.
6- İletilerinizde vurgu unsurları dışında kalan kelimeler için yazı karakteri, boyutu ve renk değişikliklerinde bulunmayınız.
7- Mesaj başlıklarının konuyu özetler şekilde olmasına özen gösteriniz. Başlıklarda "Acil yardım!!", "Pls", ":(" gibi konu dışı ibareler kullanmayınız.
8- Başlıklarınızda kelimelerin sadece ilk harflerini büyük; kelimenin geri kalanını ve bağlaçları küçük harf kullanarak yazınız. Başlık için noktalama işaretleri kullanmayınız.
Örneğin; "3ds Max yazılımında, OpenGL sorunu"
9- Düşüncelerinizi daha kolay ve net anlatmak için lütfen dil kurallarına dikkat ediniz.

İmza Kuralları
1- İmzalarınızda reklam amaçlı bağlantı vermek kurallara aykırıdır.
2- İmzalarınızda kişisel sitenizin adresini verebilirsiniz.
3- İmzalarınızda yasadışı ve gayri ahlâki sitelerin bağlantılarını vermek kurallara aykırıdır.
4- İmzalarınızda diğer işletim sistemleri ve dağıtımlar için aşağılayıcı, karalayıcı, alaycı ifadeler bulundurmak kurallara aykırıdır.
5- Maksimum imza karakteri 300 karakterdir.
6- İmza kurallarına uymayan imzalar silinip kullanıcılar uyarılacaktır. Uyarıları dikkate almayan kullanıcılar forumdan uzaklaştırılır.

Kullanıcı Adı Kuralları
1- Seçtiğiniz kullanıcı adının Türkiye Cumhuriyeti Kanunları'na aykırı olması kurallara aykırıdır.
2- Seçtiğiniz kullanıcı adının küfür, aşağılama, hakaret içeren kelime veya kelimelerden oluşması kurallara aykırıdır.

Forumda kullanacağınız her IP adresi kayıt altına alınacaktır. Bunun nedeni ise kural ihlali durumunda yasaklamaların IP veya ISP adresi bazında yapılacak olmasıdır. Bu durum sadece anlaşmanın önemli bir parçasını ihlal etmeniz ile oluşabilir. Kural ihlali yapan üyeler ilk önce uyarılır, uyarılara aldırış etmeyen üyeler forumdan uzaklaştırılır.