Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriSitemizin duyurularıForumun Alım-Satım bölümüyle ilgili düzenlemeler.
Sayfa: [1] 2 3 4   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Forumun Alım-Satım bölümüyle ilgili düzenlemeler.  (Okunma Sayısı 37106 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Yönetici
Yönetici

Üyelik Bilgileri
« : Mart 09, 2015, 14:29:33 ÖS »

Sevgili commodore.gen.tr üyeleri,

sizlerden gelen istek ve görüşler ışığında, Alım-Satım bölümüyle ilgili bir takım düzenlemeler gerçekleştirdik... Bu düzenlemeler içerisinde en temel olanı, adı geçen bölümde, herhangi bir konunun, hangi sayfasına erişirseniz erişin, konuyu açan üyemizin mesajını sayfanın en üstünde göreceksiniz. Böylece satış, alım ya da hediye bölümlerinde konu açan üyelerimizin, ilanla ilgili değişiklikleri duyurmak için sadece ilk mesajı düzenlemeleri yeterli olacaktır.

Herhangi bir konuya eklenebilecek ek sayısıda 10'a çıkarılmıştır. Böylece özellikle satış ilanlarında ürünlerin fotoğraflarını ilgililerle kolayca paylaşabilirsiniz (Eklediğiniz resimleri, mesaj içerisinde img tag'ı ile gösterebilirsiniz).

İlgili bölümlerde konu açacakların aşağıdaki uyarılarımızı dikkate almalarını rica ediyoruz.. Üyelerimizin düzenlemelerle ilgili bize yardımcı olacağına inanıyoruz.

• Her üye kendi oluşturduğu başlıkta ilk mesajı yenileyerek ürünlerini sergileyebilir. Açılan konunun ilk mesajı bir nevi size ait dükkan işlevi görecek. Tüm ilanlarınızı bir konuda toplamış olacaksınız. Aynı zamanda bir den fazla konu açarak, ürün sergilemek yasaktır (üzerinden uzun zaman geçmiş, konular için bu geçerli değildir. Arada sırada 1-2 ürün satan/alan üyenin eski mesajını bulması zor olabilir. Suistimal etmeyiniz)
  • Satılacak her ürüne ait, fotoğraf, açıklama ve fiyat bilgisi verilmesi mecburidir. Açıklaması ya da fotoğrafı olmayan başlık silinir. Fotoğraf ürüne ait olmalıdır. Temsili fotoğraf kabul edilmez!! (içeriği sadece 2.el sitelere linkden ibaret mesajlar yasaktır)
  • Açılan ilanlara dikkat çekmek için Büyük harf, harfler dışında tekrarlanan noktalama işaretleri kullanılamaz.
  • Başlıkları eğer gerekiyorsa "Güncel" mesajıyla, haftada sadece 1 defa yenileyebilirsiniz.
  • Bir ürünün alım/satımı yapıldığında, ürünle ilgili satır, konunun alt kısmına taşınıp, sadece üzeri çizilerek (açıklama, fiyat silinmeden), sayfada kalması referans açısından faydalı olacaktır. Ek olarak kime satılmış ya da alınmışsa, üye ismi belirtilirse, alım/satım yapanın güvenirliği konusunda fikir verici olacaktır.
  • Commodore.gen.tr sitesi yönetimi, alım ve satım işlemlerinden sorumlu tutulamaz. Her türlü sorumluluk alış-veriş yapanlara aittir.

Kurallara uyulmaması durumunda ilgili konu silinir. 3 konusu silinen üye bir daha satış ilanı veremez.

commodore.gen.tr site yönetimi her türlü değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Sorunlarla ilgili olarak, yönetime admin@commodore.gen.tr eposta adresinden ulaşabilirsiniz.
Fatih Hazretleri
Deneyimli

Haşmetmeabları, Efendiniz ve Lordunuz.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Mart 09, 2015, 16:45:21 ÖS »

Çok mantıklı ve güzel düzenlemeler. Elinize sağlık.

Forumdaki İndirme Linkleri
http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=13992

Do not use the multi tap with the multi tap inserted in the multi tap slot.
merlininkazani
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Mart 09, 2015, 17:03:44 ÖS »

Özel Mesaj sayıında da düzenleme yapılabilirse harika olur. 15 ya da 20 gibi
wolfiem
Deneyimli

May the source be with you!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Mart 09, 2015, 17:10:26 ÖS »

Belirli bir paylaşım sayısından sonra Ö.M. sınırı otomatik kalkıyor

Commodore & Amiga & Amstrad & Retro Macintosh Fan
k2.bbs.tr - Çok yakında!
merlininkazani
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Mart 09, 2015, 17:11:57 ÖS »

Bunu bilmiyordum. Kaç acaba o rakam?
wolfiem
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Mart 09, 2015, 17:12:33 ÖS »

100 mesaj sanırım. Yönetici arkadaşlara sormak lazım.

@Yönetici
Bu arada, forum yaz saati uygulamasına geçmiş

k2.bbs.tr - Çok yakında!
merlininkazani
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Mart 09, 2015, 17:13:28 ÖS »

Çok birşey kalmamış o zaman Kahkaha
arkas
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Mart 09, 2015, 19:59:49 ÖS »

Düzenlemelerle ilgili görüşlerimizi burdan açıklamak uygun mudur? Düzenlemeler gözden geçirilmeye açık mıdır?

Commodore 64G
Amiga 500
PS2
LW3D
Genel Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Mart 10, 2015, 00:47:00 ÖÖ »

Gözümüzden kaçmış ya da yanlış düşündüğümüz şeyler olabilir. Her zaman görüşlerinize açığız..

arkas
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Mart 10, 2015, 04:14:58 ÖÖ »

Tek gönderiye sıkıştırmak bir takım zorluklara gebe görünüyor. Kullanıcıların makul ölçülerde yeni konular açabilmesi mümkün olmalı.  Yasaklar : ilk mesaj dışına ürün koymak, ilk mesajdaki ürünleri üzerini çizmek dışında silmek ile sınırlı olmalı diye düşünüyorum. Mesaj başlığının mesaj içeriğiyle uyumlu olmasını şart koşmak ve resimlerin boyutlarını belli bir boyuta zorlamak gerekmekte. Başlık etiketleme kuralının oturtulması bu sayede satışı bitmiş, satıştan çekilmiş kısaca "kapalı" olan gönderilerin gerçekten de kapatılarak arşiv amaçlı doğal olarak gerilere düşmesi güzel olacaktır. Bütün bunların yasaklama/zorlama ve kullanıcı duyarlılığı (kurala uymayan üyeleri nazik bir biçimde uyarma) dengesi gözetilerek yapılması gerektiğini düşünüyorum.

Commodore 64G
Amiga 500
PS2
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #10 : Mart 10, 2015, 09:24:41 ÖÖ »

Sevgili arkas,

Yukarıda ilan edilen kurulların çoğu yazılı bir metin olarak ilan edilmemiş olsa da hali hazırda uygulanıyordu. Önceden ilan edilmiş yazılı bir kural olmaması sebebiyle, bu kuralları farkında olman ihlal eden üyeleri uyardığımızda doğabilecek küslükleri engellemek için böyle bir liste yayınlama ihtiyacı hissedildi.

Tek gönderi kuralına gelince, bu düzenlemelerin bir amacı da diğer konuların satış ilanlarının arasında kaybolmasını engellemek. Satış ilanları forumun önemli parçası. Ancak bir sürü sorunun da kaynağı. Klişe tabirle ne onlarla oluyor ne onlarsız. Burada düşünülen senaryo şu: Elindeki Amiga'ları satıp Atari almak isteyen bir üyemiz gelip Satılık Amiga 500, çok temiz A600, ağrızalı sağlam A1200, test etmedim ama çalışıyordu A2000, ... şeklinde 10 ayrı başlık açmasın. Çünkü bunu yaptığında son mesajlar bölümü de komple Hürriyet Sarı Sayfalar'a dönüyor.

AmigaFUN
Deneyimli

MC68060 inside!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Mart 10, 2015, 12:01:57 ÖS »

Feedback sistemi olsun lütfen.

Amiga1200/Apollo1260@80MHz@105MIPS/RapidRoadUSB/IndiAGAmk2cr
Amiga500+/ACA500/ACA1221ec@42Mhz/IndivisionECS
Turbo Chameleon 64 w/Docking Station
RaspberryPi Zero/1B/2B/3B
Lattepanda 4/64GB
eemiroglu84
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Mart 10, 2015, 12:20:30 ÖS »

Bence her şeyden önce forumdaki alım satım bölümü bit pazarı ve ikinci el siteleri dolaşmaktan daha yararlı, bit pazarlarında satılan pislik içindeki çalışıp çalışmadığı beli olmayan cihazlardan daha ucuza ne durumda olduğunu bilerek alım satım yapabildiğimiz güvenli bir ortam kıymetini bilmemiz lazım.

wolfiem
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Mart 10, 2015, 12:36:58 ÖS »

Feedback sistemi olsun lütfen.
+1

k2.bbs.tr - Çok yakında!
arne_saknussemm
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Mart 10, 2015, 13:02:37 ÖS »

Talep ve görüşlerimizin dikkate alınması çok şahane oldu, hele de düzen takıntısı olan benim adıma

Bazı görüşlerim (işi biten konunun, mesajın silinmesi) forum işleyişine uygun olmadığı için değerlendirilmmeiş. Gayet normal, yıllar sonra forum ortamına adım attğımdan dolayı Google indekslemesi bir an aklımdan çıkmış. Kimse, arama sonuçlarında boş sayfa görmekten hoşlanmaz

Ama en azından Alım-Satım bölümününün 4. veya 5. sayfasından sonraki pasif konular kilitlense, boş yere daha eskilere bakmasak daha iyi olmaz mı? Satılık bölümü 95 sayfa, Aranıyor bölümü 47. Yönetici kişiler -boş zamanlarında- sırayla her gün en eskiden başlayıp birkaç sayfa kontrol edip pasif konuları kilitlese birkaç haftaya iş biter. Zaten bundan sonra açılacak konular ve ilk mesaj yerleri kişinin tek dükkanı işlevinde olacağı için 3. , 4. ve 5. sayfadan sonraki Satılık veya Aranıyor konularına bakmaya gerek duymayız kilitli olduğu için.

İnatçı bir talep değil ama öneri sadece

Mütevazı yoldaşlarım;

Sony Vaio VGN-FE590P / PS1 / PS2 Slim / PSP

Nintendo GB DMG-01 / GBC / GBA SP AGS-101 / DS Lite

Nokia N-Gage QD
Sayfa: [1] 2 3 4   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: