Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriSitemizin duyurularıForumun Alım-Satım bölümüyle ilgili düzenlemeler.
Sayfa: 1 [2] 3 4   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Forumun Alım-Satım bölümüyle ilgili düzenlemeler.  (Okunma Sayısı 37092 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
arkas
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Mart 10, 2015, 13:19:46 ÖS »

Bu arada diğer forumlara baktım. Örneğin donanımhaber forumu adeta bir sahibinden olmuş ki bence bizim sitenin kaçınması gereken bir maksadını aşma durumu olur diye düşünüyorum. Orta karar bir kıvam ideal olur bence.

Commodore 64G
Amiga 500
PS2
cengizermis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #16 : Mart 10, 2015, 13:26:04 ÖS »

Duzenlemenin yeterli oldugunu ve yonetime ekstra ozellikle alim satim kismi ile olgili olarak is cikarak taleplerinse yersiz oldunu dusunuyorum. bu siteyi yonetmek ciddi zaman goturen bir is olsa gerek, sonucta bu insanlarin da kendine has yan projeleri, profesyonel hayatlari, ozel hayatlari vardir. Kisisel kanatimdir. ha birde parayla aldigimiz hizmetlerin bile yarim yamalak oldugu dusunuldugunde...

-Cengiz's- Retro Game Room @youtube:
http://www.youtube.com/user/cengizermis1
AmigaFUN
Deneyimli

MC68060 inside!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Mart 10, 2015, 13:31:07 ÖS »

Amibaydaki gibi, Sale, Sold, Swap, Closed ön ekleri konu satırlarında olsun lütfen. Hatta oranın site kurallarını inceleyebilir, esinlenerek buraya aktarabiliriz.

http://www.amibay.com/misc.php?do=vsarules

Amiga1200/Apollo1260@80MHz@105MIPS/RapidRoadUSB/IndiAGAmk2cr
Amiga500+/ACA500/ACA1221ec@42Mhz/IndivisionECS
Turbo Chameleon 64 w/Docking Station
RaspberryPi Zero/1B/2B/3B
Lattepanda 4/64GB
arkas
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Mart 10, 2015, 15:20:15 ÖS »

Duzenlemenin yeterli oldugunu ve yonetime ekstra ozellikle alim satim kismi ile olgili olarak is cikarak taleplerinse yersiz oldunu dusunuyorum. bu siteyi yonetmek ciddi zaman goturen bir is olsa gerek, sonucta bu insanlarin da kendine has yan projeleri, profesyonel hayatlari, ozel hayatlari vardir. Kisisel kanatimdir. ha birde parayla aldigimiz hizmetlerin bile yarim yamalak oldugu dusunuldugunde...
Bu konuyla ilgili ilk gönderiyi yaparken commodore.gen.tr'nin kalıcılığının uzun olmasına katkısı olsun diye yapmıştım. Çünkü siteyi seviyorum ve mümkün olduğu kadar uzun ömürlü ve belli bir kalite düzeyinde olmasını arzu ediyorum. İşi sadece yöneticilere yıkmak pek tabii doğru bir tavır olmaz.
Alıntı
Bütün bunların yasaklama/zorlama ve kullanıcı duyarlılığı (kurala uymayan üyeleri nazik bir biçimde uyarma) dengesi gözetilerek yapılması gerektiğini düşünüyorum.
şeklinde de belirttiğim gibi kullanıcı yönetici işbirliğiyle bu amaca en verimli şekilde ulaşılabileceğine inancım kuvvetli. cengizermis gönderiniz düşüncerimi biraz daha açmama imkan tanıdı, teşekkür ederim. Amacım asla "ama o şunu dedi, bu bunu dedi değil." Bütün arkadaşların fikirlerini belirtmeleri (zıt yönde de olsa) değerli çünkü "zıt yöndeki" öneriler nasıl olsa sağ duyu sayesinde elenecek.

Commodore 64G
Amiga 500
PS2
LW3D
Genel Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #19 : Mart 10, 2015, 15:54:33 ÖS »

Daha önce ifade ettiğimiz gibi, kodlama PHP/MysQL konusunda deneyimli bilgili arkadaşlardan, önerileri, foruma ekleyebilecek birileri çıkarsa, bunu memnuniyetle karşılarız. Misal güzel bir Feedback sistemi olsa muhakkak güzel olur, ama bir forum yazılımını modifiye edip bunu sağlamak kolay değil. Kaldı ki, satıcı ve alıcının oldukça az olduğu böyle kısıtlı bir platform için bu gereğinden fazla lüks kaçmaz mı?

Her satıcı, sattığı ürünü kime sattığını ilk mesajda yazsa, her alanda, ürün aldığı satıcının satış konusuna görüşlerini yazsa, bizim için kanımca yeterli olur...

LW3D
Genel Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Haziran 02, 2015, 11:44:25 ÖÖ »

Bu kuralları laf olsun diye eklemedik... Ama kimsenin salladığıda yok. Müdahale edince ağlamak, sızlanmak, "abi biz dostuz", "şimdi böyle mi olduk", "ya bunu sadece bana yapıyorsunuz" demek yok...

Biraz dikkat edin, biraz saygı gösterin diyoruz..Ama olmuyor...

wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #21 : Haziran 04, 2015, 09:42:20 ÖÖ »

Bazı arkadaşlar bunu anlamamakta direttiği için hatırlatma ihtiyacı duydum. Forum kurallarımız gereği eski mesajlarınızı silmemenizi istiyoruz. Bu en başta açtığınız başlığa mesaj yazan diğer arkadaşlara saygısızlıktır.

merlininkazani
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #22 : Haziran 04, 2015, 09:44:18 ÖÖ »

Mesajı değil de görselini silsek mi acaba? Satılan ürünler alt alta geldiğinde aşağı doğru ulşamak çok zor olabiliyor.
atlantis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #23 : Haziran 04, 2015, 09:46:04 ÖÖ »

Zaten siteye resim ekleme kuralı da var. Boyutu sayfaya uygun ayarlanmalı. Ona da dikkat edersek sayfalar düzgün olacak.

Truva Linux
http://www.truvalinux.org.tr
http://retromiga.blogspot.com
--------------------------------
Banana ARM Türkiye Destek Sitesi
https://www.banana.gen.tr
merlininkazani
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #24 : Haziran 04, 2015, 09:49:16 ÖÖ »

Benim demek istediğim şu abi; bazı arkadaşlar çok yoğun bir şekilde satış yapıyor -ki güzel birşey bence - ancak alt alta 20 tane ürün koyunca en alttaki mesajı görebilmek biraz sıkıntı yaratıyor. Tam sayfanın en altına iniyoruz, o sırada önceki mesajda başka bir görsel daha yükleniyor, son mesaj aşağı kayıyor. Yine de sizler karar verirsiniz ancak görsel silinse ya da sadece görselin linki kalsa, içeriğe daha rahat ulaşılır düşüncesindeyim.
ozgur106
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Haziran 04, 2015, 10:05:42 ÖÖ »

son mesajlar 2 ye ayrılabilir.. alım satım ve diğerleri gibi

Commodore ve Amiga Dergisi Oyun Yazarı.

C64 Mini, Playstation Classic
barone
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Haziran 04, 2015, 10:15:57 ÖÖ »

Görseller tamamen silinince, birim fiyattan satılan ürünün kondisyonu hakkında geriye bir bilgi kalmaz. Ama linke dönüştürülmesi mantıklı geldi. Bunun, mevcut kurallara aykırı bir durum yaratacağını da sanmıyorum. Burada satıcı arkadaşın, potansiyel alıcıların kolay ulaşımını sağlamak ve kurallara uygun hareket etmek üzere gerekli düzenlemeyi yapmasına kalıyor olay.

Bu arada burada açık açık yazan kurallara rağmen ürünü satınca komple silen de çok. Bunu lütfen yapmayın. Herşeyi geçtim, arada yazdığımız mesajlar anlamsızlaşıyor.
Simon (Özay Turay)
Genel Yönetici

Commodore Forever

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #27 : Haziran 04, 2015, 10:35:40 ÖÖ »

O da bir şey mi oturup araştırıp özenerek cevap yazdığım halde sorduğu soruyu bile silen oldu zamanında. Ana başlık silinince bağlı tüm mesajlar da güme gidiyor.

Geri dönülmez bir şey yaparken sonuçlarını iyice düşünmemekten oluyor bunlar. Ney

http://www.retrodergi.com - http://www.e-turay.com

Retro: Commodore 64, Amiga 500, Amiga 1200
Retromsu: Wii, XBox360, XBox, PS3 Slim, PS2 FAT, PS1, PSP Slim, Nintendo DS Lite
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : Haziran 04, 2015, 11:16:46 ÖÖ »

Ah bir de alımı satımı yapılan malzemelere dair küçük küçük bilgiler, modlamalar, mini sergilemeler v.s. gibi minik konular/başlıklar açılsa site sadece ikinci el satış yapılan forumlardan daha farklı statüye gelir.

Sonuçta alım satımı yapılan bu malzemeleri muhtemelen eşinize ve yakın çevrenize sergilemek pek zevk vermiyordur (hatta garip karşılanıyor bile olabilirsiniz )

Söylemeye çalıştığım, "hava atmak" değil de, zaten aynı konulara gönül vermiş arkadaşlar arasında sohbet etmek şeklinde.

Bu sayede hem forumda dönen alım/satım/takas bir anlam kazanmış olur hem de insanlar birbirlerini daha iyi tanıyarak bir sonraki alışverişlerini daha güvenli bir şekilde dostane bir havada yaparlar.

Bunlar olmadan kuru kuru ticaret hep sorun yaratır ki tavsiyem eğer bu şekilde "sadece" ticaret yapmak isteyenler varsa da bence bu konuda profesyonel hizmet veren alım/satım sitelerinin "güvenli ticaret" mekanizmalarını kullansınlar.

merlininkazani
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #29 : Haziran 04, 2015, 11:19:45 ÖÖ »

İnan çok haklısın abi. Ben burada gördüğüm modlama, tamir vs yazılarını inanılmaz keyifle okuyorum. Ben de yazabilmeyi çok istiyorum ama nedense daha doğru düzgün bir tane yapamadım. Elimdeki rf çıkışlı cihazlara ava çıkışı bile eklemeyi beceremedim henüz Kahkaha Ama günün birinde mutlaka yapıp, buraya da yazacağım Kahkaha
Sayfa: 1 [2] 3 4   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: