Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriSitemizin duyurularıForumun Alım-Satım bölümüyle ilgili düzenlemeler.
Sayfa: 1 ... 3 4 [5]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Forumun Alım-Satım bölümüyle ilgili düzenlemeler.  (Okunma Sayısı 61493 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #60 : Temmuz 07, 2020, 12:55:20 ÖS »

fort_apocalypse merhaba abi, öncelikle forum için proje üretmeye devam ettiğiniz için kendim ve forum adına çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız umarım sizi de kaybetmeyiz.

Projele alım/satım bölümünün dışarıya kapatılması olayına bende destek veriyorum. Üyelere özel olmalı. Aynı zamanda yurtdışından parça alırken vs. Proje üreticisi açısından dışarıdan gelecek bir çok etmene karşı koruma sağlayacağını düşünüyorum.

Onun dışında diğer alım/satım ilanları için; kalabilir de kalmayabilir de benim fikrimce. Haa hiç alım satım olmasa daha iyi tabi (Kavga ve kinlenme genelde satışlarda çok oluyor çünkü gözlediğim kadarıyla) Birde forumumuz baya aktif kullanıcıya sahip bir kısmı da bu cihazlara sahip olmak içinde bu foruma uğruyordur.

Projeler için genel anlamda gördüğüm kadarıyla bir şeyler yapan arkadaşlarımıza çok ağır yükler biniyor. Proje maliyeti, üretimi, yapımı gibi. Ben yakın zamanda proje üreten arkadaşlar için kolaylık sağlayabileceğimiz finansal ve üretim aşamasında forum için bir sistem oturtmayı düşünüyorum. Örneğin finansal yükü, yapım prosesleri, kargolama gibi süreçleri projeyi üretenin sırtından alıp. Proje üretenin sadece fikri hakkı kendisine de verilerek. Yapım sürecini kendi içimizde organize şekilde bir bant mantığı ile çözme fikrindeyim.

Foruma girdiğimden bu yana proje üreten arkadaşlarımızı bir bir kaybettiğimiz gördüm. Bu konuda çok üzülüyorum. Üzülmekle de olmaz bir çözüm üretmek gerekiyor. Bu konuda şuan değil ama ileri ki süreçte ben bir sistem kurmayı planlıyorum. Belli kurallar çerçevesinde. Forum üyeleri ve proje üreticinizi koruyan süreçler vs.

Değerli üye abilerim den ve kardeşlerimden özel ricam. Proje üretmek cidden çok zor bir iş. Gümrükten, kargosuna, fikirden yapımına kadar bir çok zorlu süreci içinde barındıyor. Sizlerden ricam bu zorlu süreçte arkadaşlarımızın moralini yerinde tutmak, özellikle ücretler konusunda onları destekleyecek maliyetlerde elimizi cebimize atmayı ve teşvikçi olmayı ihmal etmeyin. Bu tutumumuz ileride proje üretecek arkadaşlarımızında moralini olumlu ve olumsuz etkileyeceğinden. Belki de ileride olumsuz tavırlarımız yüzünden Amigalarımız (Retro Cihazlar) için proje üretecek arkadaş bulamayabiliriz. Forumumuz da üretilen ürünlerin Ar-Ge süreçlerine katkıda bulunduğumuzu unutmayarak. Aldığımız veya talip olduğumuz ürünlere bu gözle bakmaya ve destekçi olmaya davet ediyorum sizleri.

@fort_apocalypse abi şimdi tatil dönemindeyiz. Ben fikrimi açıkça buradan beyan ettim. Abilerim forumun kurucuları da bu mesajı okuduktan sonra karar vereceklerdir. Tatil sürecinde olduğumuz için şuan bu konu biraz gecikmeye uğrayabilir. Sevgilerimle.
« Son Düzenleme: Temmuz 07, 2020, 21:45:03 ÖS Gönderen: AmigaEsref » Logged

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM
AMIGA 1200 | 8GB CF  | 3.1 ROM | 8 MB RAM | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | Pizero1541 | 64K CUPCAKE-CART | 1084 S
Aykiri1
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #61 : Temmuz 07, 2020, 13:11:34 ÖS »

bencede dışarıya kapatılmalıdır

TA3OUH
arkas
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #62 : Temmuz 07, 2020, 18:10:42 ÖS »

Alım-satım kısmı zaten kapalı. Üye girişi yapmadığınız bir tarayıcıdan (ya da oturumu kapatıp, giriş yapmadan foruma girerek) foruma giriş yaparak deneyebilirsiniz.

Proje satışlarında bazı yerlerde aynı kişiye ilk bir kaç ürün proje fiyatından alım adedi artarsa yüksek fiyattan satış yapılan yerlere denk gelmiştim.

Projeler için malzeme tedariğinde belli bir sayıya ulaşma konusu da dikkate alınmalı. Örneğin bir PCB de alsan aynı fiyat x adet PCB de alsan aynı fiyat gibi...

Geliştirilecek modellere fikir verebilir.

Commodore 64G
Amiga 500
PS2
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #63 : Temmuz 07, 2020, 19:32:45 ÖS »

@fort_apocalypse: Hem geliştirdiğin projeler hem de değerli önerin için teşekkürler. Alım-satım bölümümüz halihazırda dışarıya kapalı. Foruma üye olmayanlar tarafından görülmüyor. Proje bölümü ise çok önem verdiğimiz, pek çok fikir çıkan, birlikte ürün geliştirilen, el birliğiyle üretilen bir bölüm oldu. Bu bölümde senin de çok katkın var. Bunun dışarıya kapalı olması doğru olmaz diye düşünüyorum. Ancak Proje alım-satım alt bölümü bence de dışarıya kapanmalı. Proje bölümünde sipariş başlığı açılmışsa onları da bildirirseniz Proje alım-satım'a taşıyalım.

AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #64 : Temmuz 07, 2020, 19:58:40 ÖS »

@wizofwor teşekkürler. O zaman proje siparişlerini Proje Alım/Satıma taşırız. O bölümde dışarıya kapatıldı mı bu iş hallolur gibi.

ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #65 : Temmuz 07, 2020, 20:06:27 ÖS »

@wizofwor teşekkürler. O zaman proje siparişlerini Proje Alım/Satıma taşırız. O bölümde dışarıya kapatıldı mı bu iş hallolur gibi.
peki proje satışlarında projeyi yapan kişi adeti yükseltip maliyeti düşürmek vede adeti yükseltip kaarını yükseltmek isterken hangi mantıkla projelerin satışını dışarıya kapatmak istiyorsunuz ? çok yanlış tam aksine projeyi yapana müşteri bulmanız lazım müşterisini azaltmak çok çok yanlış olur.

Eşimin videolarını çektiği youtube yemek tarifleri kanalımız
http://www.youtube.com/channel/UCWeURdgKjzxe9490Pb5KTPA?view_as=subscriber
Oğuzhan
Uzman

There's no place like 127.0.0.1

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #66 : Temmuz 07, 2020, 20:10:39 ÖS »

Kapatmak yerine Projelerde isim yazdırmak için forumda en az xxx mesaj sayısı sınırı getirilebilir?

AmigaBinİkiYüz
AmigaBeşYüz
AmigaBeşYüzDoksan
SiDiTİVi
KomodorAltmışDörtCe
AtariBinKırkSeTeE
AtariFalkonSıfırOtuz
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #67 : Temmuz 07, 2020, 20:14:40 ÖS »

@ibo1973 Merhaba abi proje üretim aşamasını korumak ve geliştirmek için aldığımız önlem olarak düşünebilirsin. Sonuçta ürünlerin ilk test edenleri de bizler olduğundan. Çıkabilecek sorunlarıda göğüslemiş oluyoruz. Üretim fazlasını veya elinde fazla olanlar başka sitelerden satış yapabilir sanırım onun için herhangi bir sakınca olmaz diye düşünüyorum. Minimum bir proje açılış adedi olur. 20 misal. Toplam 40 üretilirse forum içi ilan açıp veya forum dışı satışı yapılabilinir.
« Son Düzenleme: Temmuz 07, 2020, 21:45:27 ÖS Gönderen: AmigaEsref » Logged

ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #68 : Temmuz 07, 2020, 20:44:54 ÖS »

@ibo1973 Merhaba abi proje üretim aşamasını korumak ve geliştirmek için aldığımız önlem olarak düşünebilirsin. Sonuçta ürünlerin ilk test edenleri de bizler olduğundan. Çıkabilecek sorunlarıda göğüslemiş oluyoruz. Üretim fazlasını veya elinde fazla olanlar başka sitelerden satış yapabilir sanırım onun için herhangi bir sakınca olmaz diye düşünüyorum. Minimum bir proje açılış adedi olur. 20 misal. Toplam 40 üretilirse forum içi ilan açıp veya forum dışı satışı yapılabilinir.
yani beni direk ilgilendirmemekle beraber mantık yanlış bir mal ne kadar çok taleb görürse üreten o kadar çok kazanır taleb gören malın yeni versionları üretilir geliştirilir taleb görmeyen bir malı geliştirmeyede ihtiyaç yok

Eşimin videolarını çektiği youtube yemek tarifleri kanalımız
http://www.youtube.com/channel/UCWeURdgKjzxe9490Pb5KTPA?view_as=subscriber
AmigaFUN
Deneyimli

MC68060 inside!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #69 : Temmuz 07, 2020, 22:11:41 ÖS »

Projelerin burada ticari kaygı içerisinde satışı ne kadar doğru olur bilemedim Masum

Sonuçta ortada bir imece var, mesela AmigaEşrefin de dediği gibi ürünleri ilk test edenlerin sonraki satışlardan ortaya çıkacak kardaki payı ne olacak? Bu platformu sağlayan kişinin bundan kazancı ne olacak? Hizmet faturası mı kesecek?

Böyle acayip alış-verişler buranın kimyasıyla uyuşmaz gibi geliyor bana.

Amiga1200/Apollo1260@80MHz/IndivisionAGA
Amiga500/ACA500/ACA1221EC@42MHz//IndivisionECS
Amiga500/ACA500Plus/IndivisionECS
Turbo Chameleon 64 w/Docking Station
RaspberryPi Zero/1B/2B/3B
Lattepanda 4/64GB
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #70 : Temmuz 07, 2020, 22:44:01 ÖS »

fort_apocolypse'in mesajını göremiyorum. Yanlışlıkla silinmiş olabilir mi?

peki proje satışlarında projeyi yapan kişi adeti yükseltip maliyeti düşürmek vede adeti yükseltip kaarını yükseltmek isterken hangi mantıkla projelerin satışını dışarıya kapatmak istiyorsunuz ? çok yanlış tam aksine projeyi yapana müşteri bulmanız lazım müşterisini azaltmak çok çok yanlış olur.

fort_apocolypse mesajında düşük kar marjıyla sınırlı sayıda üretim yaptığını ve sipariş listesini forum dışından gelenlerin doldurmasını tercih etmediğini söylemişti. Sonuçta iamalat safhasının, tasarımdan çok daha meşakkatli ve bıktırıcı olduğunu proje yapanlardan çok duydum. Bu yüzden söylediklerine hak verdim. Adedi yükseltip maliyeti yükseltmek isteyen biri zaten facebook gruplarında falan da sipariş alacaktır. Buradaki kısıtlama pek engel olmaz diye düşünüyorum.

Sayfa: 1 ... 3 4 [5]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: