Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: <Tamirat> ATARI Falcon 030  (Okunma Sayısı 971 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ng80386sx
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Aralık 29, 2021, 17:09:15 ÖS »

elektronik devre tamirinden anlamadığım için böyle şeyler görünce özeniyorum. en son anakart da pili değiştirelim dedik cihaz elimde kaldı Elinize sağlık sağlam upgrade olmuş.

IBM 5155
IBM PS/1 2168
IBM 300GL
Litton Monroe OC 8820
Pentium 233MMX
Pentium II 350
Commodore 64C
Oğuzhan
Uzman

There's no place like 127.0.0.1

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Aralık 30, 2021, 08:21:39 ÖÖ »

Oğuzhan çok güzel olmuş tebrik ederim.
Bir uyarıda bulunmak istiyorum.
Psu kapasitör değişimleri hatalı olmuş
Kapasitör değişimlerinde kapasite değerlerine bağlı kalmak şartıyla voltajı aynı ve/veya üstü olabilir.  Kapasite değerleri değiştirilmemelidir

Selamlar

Teşekkürler Dostum. İngilterede bu tamirleri yapan kişi aynen bu şekilde değişimi önermiş. Sebebini ben de bilmiyordum ama Yavuz Üstad zaten özetlemiş.

Bir ömürlük olmuş Falcon, güle güle kullan. Atari, Amiga'dan iyi makine yapabiliyormuş dedirten nadide bir cihaz Falcon.

ÇOk teşekkürler

Ne kadar çok şey yapmışız. Çoğunu unutmuşum. Aletin açılmadığı anı unutmadım ama Kahkaha soğuk terler dökmüştük

@Aykiri1, bu arada, dediğin genel olarak çok doğru, kondansatör değişimlerinde tasarımdaki aynı değeri kullanmak gerek. Ancak o spesifik büyük değerli (örn 1000uF üstü) kondansatörlerin rolü, bu tarz eski güç kaynaklarında, sadece regüle edilmiş çıkış voltajındaki riple dediğimiz "testere dişi kılıklı" sinyali daha yumuşatmak ve yük katında bir buffer oluşturmak. Yani ne kadar büyük o kadar iyi. Tek engel zamanındaki ticari ve fiziksel etkenler...

Senin ellerine sağlık

@Oguzhan, @yavuzg elinize saglik, taş gibi, tertemiz bir bakım olmuş. Falcon onore olmuş resmen.

Sağ ol volkan.

Ellerinize sağlık.
Bu makinayı görünce, Atari dergisinde, STE için yapılan Silent Service tanıtımı aklıma geldi.
Grafiklere bakıp az mı iç çekmemiştim. Kahkaha

Silent Service de güzel oyundu beee.

elektronik devre tamirinden anlamadığım için böyle şeyler görünce özeniyorum. en son anakart da pili değiştirelim dedik cihaz elimde kaldı Elinize sağlık sağlam upgrade olmuş.

Bir kere kalır iki kere kalır sonra elin alışır Bence hemen vaz geçme

Teşekkürler

AmigaBinİkiYüz
AmigaBeşYüz
SiDiTİVi
KomodorAltmışDörtCe
AtariBinKırkSeTeE
AtariFalkonSıfırOtuz
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #17 : Aralık 30, 2021, 09:56:12 ÖÖ »

Elinize sağlık. Falcon'da güzel cihazmış. Makinede gayet temizmiş. Bir ömürlük olmuş cihaz güle güle kullan abi

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
Falcon
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Aralık 30, 2021, 13:34:02 ÖS »

Oğuzhan, FALCON a gözün gibi bakmaya devam et. İstenen rakam çok ciddi.
https://www.ebay.de/itm/224728052751?epid=1276447266&hash=item3452d5f40f:g:eeYAAOSwt5FhvvvZ

Atari 1040STFM
Atari Falcon 030
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: