Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetPayPal kullanımı ile ilgili güncel bilgi paylaşımı
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: PayPal kullanımı ile ilgili güncel bilgi paylaşımı  (Okunma Sayısı 590 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
emarti
Uzman

Only Amiga Makes It Possible █

Üyelik Bilgileri WWW
« : Ekim 14, 2018, 11:12:35 ÖÖ »

Çok bilgi var lakin hangisine güvenebileceğimizi bilemiyoruz. Kimi youtube videosu, kimi forumlardan, kimi bloglardan.... Bizim forumdan paypal kullanan arkadaşlar var. Genel durum itibarı ile bütün okuduğum yorumlarda paypal işi farkettiğinde hesaba bloke koyuyor. Bazen 1 kez alışveriş yapıp, ürün eline ulaşıktan sonra aynı hesabı kullanamayanlar da mevcut.

Forumda çoğu arkadaşın merak ettiğine eminim şu anki güncel derli toplu bir bilgi ile bu paypaldan bloke edilmek uğruna bir kere bile olsa nasıl alışveriş yaparız?

Bilgi paylaşımında bulunalım; herkes faydalansın.

https://github.com/emartisoft My GitHUB | http://csdb.dk/scener/?id=26786 My CSDB

My Retros
     Atari 600XL | 800XL | 1040STFM,
     C128, C64C, C64G, 1541, 1541-II, 1571,
     A500, A600x2 (Furia, Std), A1200x2 (Microbotic, Std)
     ZX Spectrum 48K
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ekim 14, 2018, 12:36:21 ÖS »

Bu bilgileri daha önce de paylaşmıştım, güncel olarak yeniden paylaşayım;

1) Paypal ile çoğunlukla mereden (ABD veya Avrupa) alışiveriş yapacaksanız oradan hesap açın. Ülke içi "family & friends) türü transferlerde komisyon alınmaz. Forumlarda bazen Paypal FF isterler. Bu transferin ticari olmadığını belirtir. Ben tanımadığınız, iyi bir ünü olduğunu bilmediğiniz kimseden FF ile mal almanızı tavsiye etmem bu arada. Herhangi bir sorunda dispute açamazsınız.

2) Kayıt sırasında mutlaka gerçek adres kullanın. Varsa bir arkadaşınızın gerçek adresini veya posta kutusu hizmeti veren bir yerden (örn shopbyamex.com veya oneworldshop.net) bir adres alın. Satıcıysanız, herhangi problemli bir durumda alıcınız malı geri iade etmek isterse göndereceği adres paypal kayıtlı adresidir. Ayrıca paypal ile sorun yaşadığınızda biriken paranızı alabileceğiniz bir banka hesap bilgisi vermediyseniz paypal size çek olarak gönderecektir. Bu çek'in elinize ulaşabileceği adres de paypal adresinizdir.

3) Kayıt olurken Türkiye kredi kartı kullanabilirsiniz.

4) Arada bir (ne sıklıkla olmalı bilmiyorum) aldığınız malları bu kayıtlı adresinize gönderilmesi paypal'in bu adresinize şüpheyle yaklaşmasını engelleyecektir. (Yaklaşık 3-4 senedir aynı paypal hesabımı aynı adres ile alım ve satım için sorunsuz kullanmaktayım)

Aklıma gelenler bunlar.

Tek seferlik alışveriş yapmak istiyorsanız bence tanıdık, ebay/paypal üzerinden düzenli alım/satan yapan bir kişi ile görüşüp alış verişinizi onunla yapmanız da mümkün. Özellikle satış yapanlar paypal'de biriken paralarını Türkiye'ye transfer etmekte zorluklarla karşılaştıklarından bu isteğiniz onların da faydasına olacaktır.

Aykiri1
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ekim 14, 2018, 13:04:32 ÖS »

yıllardır sorunsuz kullanıyorum.

yunanistan üzerinden hesap açtım Atm kartımı sorunsuz kullanıyorum. ödeme yapabiliyorum ödeme alamıyorum
Jester
Üye

MAX 330 MEGA      PRO-GEAR SPEC

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Ekim 14, 2018, 13:21:26 ÖS »

Ben de shopbyamex den adres alıp TR kartımla yeni hesap açmıştım, yıllardır onlarca alışverişim oldu ama hiç o adrese yollamadım doğrudan Türkiye'ye geliyor sağolsun PP bir sorun çıkarmadı

"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
BlitzBasic
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Ekim 14, 2018, 13:35:00 ÖS »

Ödeme yapması kolay zaten mesele ödeme almak. Biriken paraları hesabıma aktaramazsamda paypal üzerinden kullanıp harcadım.

Lakin buna güvenip büyük transfer yapmak akıl karı değil.

Not.: Bu konu konuşulmuştu zaten sayfalar dolusu.

A500|ACA500Plus42Mhz8MB|GoTeK|IndivisionECS|OS3.1
ZX Spectrum 48K, 48KPlus | Amstrad CPC6128
Oğuzhan
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Ekim 14, 2018, 21:20:36 ÖS »

Ödeme yapması kolay zaten mesele ödeme almak. Biriken paraları hesabıma aktaramazsamda paypal üzerinden kullanıp harcadım.

Lakin buna güvenip büyük transfer yapmak akıl karı değil.

Not.: Bu konu konuşulmuştu zaten sayfalar dolusu.

Bininci mesajın kutlu olsun

Ben de sakata gelmemek için ingilterede yaşan bir arkadaşımın ismini ve telefonunu verdim. Bazen paypal telefona sms atıp doğrulama filan isteyeceği tutuyor. Onun dışında bir sıkıntı yok.

Alınık
1-)Metal müzik CDleri.
2-)Lensi Bozuk Dreamcast.VA1 Anakart.
3-)STFormat Dergileri
4-)Laser Disc Filmler
5-)AmigaCD32
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: