Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trCommodoreCommodore GenelHareket sensörü hakkında bilgisi olanlar yardım
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Hareket sensörü hakkında bilgisi olanlar yardım  (Okunma Sayısı 3630 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
alatriste46
Üye

Üyelik Bilgileri
« : Mayıs 09, 2015, 19:35:02 ÖS »

Sensor olayından anlayan arkadaşlar bir proje üstünde çalışıyorum temel tasarım dersimin final projesi, bir kutu var ve istediğim ekimi o kutuya soktuğunda o sensor devreye girip açık olan hoparlörleri aktive edip ses vermesi lazım hoparlöre ne bağlayabilirim kayıt cihazi vs bu sensor kaç liraya mal olur..

wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Mayıs 09, 2015, 21:41:00 ÖS »

hcs6501 PIR sensör, hc-sr04 Ultasonic Sensor, SG035-SZ obstacle avoidance module, TCRT5000 photoelectric switch, keyes laser modüle, bunların hepsini kullanabilirsin. Hepsi de ucuz bileşenlerdir. Fiyatları $1-$3 usd civarında.

alatriste46
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Mayıs 10, 2015, 00:34:51 ÖÖ »

bunları karakoyde bulabılırmıyım

wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Mayıs 10, 2015, 01:01:41 ÖÖ »

Selanik pasajı en alt katta Arduino ve 3D printer malzemeleri satan bir dükkan var. Orada kesin vardır. Sanıyorum en rahat PIR sensörüyle yaparsın.

brkemreoglu
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Mayıs 10, 2015, 01:09:08 ÖÖ »

arduino ile yaparsan bence daha kolay olur. arduinonun devresine ek hareket sensör kiti var onu ekleyerek yapabilirsin ama vücut ısısına  duyarlı bir sistem okulda arkadaşımda benzer bir proje yürütüyor da ordan araştırmıştık onun sistemi sensör hareket algılayınca ışık yakıyor seninki ses çıkarıcak mantık aynı olmalı
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: