Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriProjeElektronik Proje fikirleri
Sayfa: 1 ... 5 6 [7]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Elektronik Proje fikirleri  (Okunma Sayısı 46355 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ercanersoy
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #90 : Eylül 04, 2019, 09:04:26 ÖÖ »

Video güzelmiş.

SPI iletişimi, kaydırma yazaçlarıyla yapılabilir. I2C de ayı şekilde yapılabilir mi?

Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #91 : Eylül 04, 2019, 14:16:08 ÖS »

@iron: üstat dikkatsizimdir ben böyle düzenekler elimde kalır benim. Sonra devre mi bozuldu geri tekrar devreye dön,çöz, tekrar programa odaklan benim için vakit kaybı büyük oluyor. Kısıtlı zamanda donanım konusunu bir yere getirmem gerek yoksa birşeyler bozuluyor iş yürümüyor, orta yerde kalıp gidiyor. Ben de ona göre karşımdaki insan çok becerikli de olsa kendime göre tavsiye veriyorum. Kişi kendini bilir zaten, yapacağı varsa yapar

Tebrikler bu arada.

Use the brute force, Luke
i_r_on
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #92 : Eylül 04, 2019, 15:02:09 ÖS »

@Levent : Sonuçta bunun pcb'si yapılacak, başkaları da kolayca yapacak filan. SBC, single board computer diye geçiyor. Sid player'ı yaparken aklımda vardı aslında olayı böyle bir konsept'e oturtmak. Arduino shield'ları gibi apartman yapısında yapacaksın. Hatta projenin bir aşamasında ben de apartman yapısına geçirmiştim. Bu başlıkta da yazdığım proje fikri olarak hala da aklımda var. Özellikle de özel bir arcade oyunu için sistem yapma fikri.

Every imagination is one's self reflection but not every self reflection is imagination. <I.R.on - 2001>

twitter | blog
Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #93 : Eylül 04, 2019, 20:39:03 ÖS »

@iron: kolay gelsin. Modüler olması en iyisi. Modüller başka başka şeylerle kullanılabiliyorsa daha da iyi. Atıyorum modül bilgisayara seri porttan bağlanıp çalışması test edilebiliyorsa harika birşey mesela.

Ben apartman yapısı yerine şu sıralar seri yöntemle haberleşen modüller düşünüyorum. Bir şekilde bilgisayara bağlayıp ayrı ayrı çalışmalarını denetleyebileceğim türden birşeyler. Görüntü, ses, veri saklama ne varsa modülller hep birbiriyle seri haberleşecek şekilde.

Use the brute force, Luke
ercanersoy
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #94 : Eylül 05, 2019, 18:11:46 ÖS »

Bu fikir, 8 bit işlemci barındıran bir geliştirme kartı da olabilir. Commodore 64'teki gibi kullanıcı portu gibi pinler ya da klemensler de içerebilir. Fikirde GPIO'da olacak diye yazmıştım.

Ancak, bu geliştirme kartı Arduino kadar değil, bir FPGA geliştirme kartı kadar olabilir. Üzerine ses modülü, görüntü modülü, çok amaçlı modül gibi modüller olabilir.

Sayfa: 1 ... 5 6 [7]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: