Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 6   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Mini İnceleme: Pandora's Box 3  (Okunma Sayısı 28493 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Sensation
Deneyimli

Killer Instinct

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Kasım 11, 2015, 13:47:33 ÖS »

Listedeki 148. oyuna dikkat arkadaşlar... Kahkaha

witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Kasım 11, 2015, 14:03:42 ÖS »

Bugün forumda ismi geçtiği için konuyu hortlatıyorum

Oyunların içinde Atari2600'de oynadığım oyunlar da var. Dün gece 1 saat boyunca frogger oynadım. Zamanında Atari'de çok oyun olunca çok dikkat etmemiştim. 30 sene sonra oynuyorum Çocuklara trafikte dikkatli olmaları için oynatılabilecek bir oyun. Hatunda çok sevdi! Biraz araştırma yaptım bu oyun 1981'de Konami'den çıkmış.

Sen güncel sistemlerdeki Frogger çakması Crossy Road'u pek oynamıyorsun anlaşılan...

ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #17 : Kasım 11, 2015, 22:48:02 ÖS »

Bu senin aldığın orjinal mi yoksa çakma mı? Kaça ve nereden almıştın? Link alabilir miyiz?
Orijinal mi, çakma mı bilemedim? Çakma olduğu nasıl anlaşılıyor ki?
Cihazı bana Bektaş abi aldı. Aslında hikaye çok karışık. Ben arcade cihazı aldığımda başka bir kart da satın almıştım. İlerleyen zamanda, Bektaş abiye lazım olduğunda kartı verdim. Başka bir kart daha aldım. Onu da sonradan takas yaptım. En son bu kart bana geldi.. Bu süreç yaklaşık 6-7 ay sürdü. Bektaş abiden link istedim. Hatırlarsa buralara ekler.

Listedeki 148. oyuna dikkat arkadaşlar... Kahkaha
148 Michael Jackson's Moonwalker bomba oyun! Yine diğer çoklu kartlarda olmayanlardan. Çok severim!

Sen güncel sistemlerdeki Frogger çakması Crossy Road'u pek oynamıyorsun anlaşılan...
Sayende gördüm ve biraz önce indirdim. Hoş güzel ama Frogger kadar zor değil

ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #18 : Kasım 11, 2015, 22:48:41 ÖS »

Elimdeki cihazın fotoları:

Pandora's Box 3 ile ilgili minik amatör, bol hatalı bir video da çektim.520 oyun, 540 değil. Görüntü titrek cep telefonu ile çok denemede yaptım

Sensation
Deneyimli

Killer Instinct

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Kasım 12, 2015, 00:12:02 ÖÖ »

Orjinal sendeki merak etme.

ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Kasım 12, 2015, 00:13:32 ÖÖ »

Orjinal sendeki merak etme.
orijinalini bilmiyorum ama beni tatmin ediyor

wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #21 : Kasım 12, 2015, 08:59:58 ÖÖ »

Aldığım tüm kartların içini açıp inceliyordum. Bunu açmadım. Böyle daha güzel gözüküyor Pandora'nın kutusunu açıp başıma bela açmak istemiyorum :p

Artık iyiden iyiye merak etmeye başladım. Şunlardan biri bir şekilde Yavuz'un eline geçse de bize bir teardown fotoramanı yapsa. 

varol
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Kasım 12, 2015, 13:52:08 ÖS »

Ben alibaba üzerinden elemanla konuşurken şunları gönderdi bana tech specs olarak Pandora's 4 için
ne kadar tutarlıdır bilmiyorum tabi.

System Config CPU   ARM Cortex-A8 1.0GHZ   
GPU   ARM Mali400   
RAM   DDR3 2GB   
Storage   MicroSD(TF)8GB   
VIDEO   31K   VGA High Difinition video output   
15K   RGBS OUTPUT TO CRT   
AUDIO   3.5mm Headphone Jack/JAMMA Speak+   

Fotoğraftaki de Pandora's 3'ün pcb'si.

* 16976469848_8d3b4ab60d_c.jpg (177.06 KB, 800x600 - Görüntüleme: 1297 kez.)
ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #23 : Kasım 12, 2015, 15:57:01 ÖS »

Aldığım tüm kartların içini açıp inceliyordum. Bunu açmadım. Böyle daha güzel gözüküyor Pandora'nın kutusunu açıp başıma bela açmak istemiyorum :p

İstiyorsanız içini açarım incelerim gençler yeter ki isteyin
Dahan önceki kartları açmıştım. Onların da fotosunu bulursam paylaşırım.
1 tanesinin içine mini sd disk içinde mame romları vardı. Ama ekleme yapınca bir şey değişmemişti... Diğerinin içindeki mini sd disk silikonluydu, bir şekilde çıkarttım. Bu sefer de içindeki verilerin formatı farklı ve normal şartlarda gözükmüyordu. Çok kurcalamadım. Benim kullandığım 520 oyunluk model bu işlerle yeni yeni uğraşan ve 3-5 oyun görünce ağzından sular akan benim gibiler için çok iyi ve yeterli.
« Son Düzenleme: Kasım 12, 2015, 22:38:54 ÖS Gönderen: ibeser (Ayak Takımı) » Logged

varol
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Kasım 12, 2015, 16:10:35 ÖS »

Rom eklemek için şunu şuraya bırakayım

http://mengxipeng.blog.com/2015/08/07/how-to-change-or-add-games-in-pandoras-box-v3/

Bu eleman da uygulamış
https://www.youtube.com/watch?v=VfMSngdGDhM
« Son Düzenleme: Kasım 12, 2015, 16:12:06 ÖS Gönderen: varol » Logged
Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Kasım 12, 2015, 16:21:16 ÖS »

İstiyorsanız içini açarım incelerim gençler yeter ki isteyin
Dahan önceki kartları açmıştım. Onların da fotosunu bulursam paylaşırım.
1 tanesinin içine mini sd disk içinde mame romları vardı. Ama ekleme yapınca bir şey değişmemişti... Diğerinin içindeki mini sd disk silikonluydu, bir şekilde çıkarttım. Bu sefer de içindeki verilerin formatı farklı ve normal şartlarda gözükmüyordu. Çok kurcalamadım. Benim kullandığım 520 oyunluk model bu işlerle yeni yeni uğraşan ve 3-5 oyun görünce ağzından sular akan benim gibiler için çok iyi ve yeterli.

Artık iyiden iyiye merak etmeye başladım. Şunlardan biri bir şekilde Yavuz'un eline geçse de bize bir teardown fotoramanı yapsa. 

ibeser bende pandoraya rom eklemeye uğraşmadım dersen yalan olur ama sanmam..ama olursa da tadından yenmez...ustadlar daha ıyı bılır..
yavuzg ustad bunu tezgaha sırt ustu yatırırsa çözer gibime gelıyor 
« Son Düzenleme: Kasım 12, 2015, 16:23:22 ÖS Gönderen: Heroman » Logged
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Kasım 12, 2015, 16:45:12 ÖS »

Aşağıdaki yazıda ROM aktarımını anlatmışlar. Karttaki 2. partisyon EXT3 formatlı bir Linux partisyonu imiş.

http://mengxipeng.blog.com/2015/08/07/how-to-change-or-add-games-in-pandoras-box-v3/

Ben RasPi'nin SD kartını incelemek için Windows'a 'Paragon ExtFS' programını kurmuştum. Linux'la uğraşmak istemeyenlere yardımcı olabilir.

https://www.paragon-software.com/home/extfs-windows/
cengizermis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #27 : Kasım 12, 2015, 18:39:20 ÖS »

bi arkadaşa bundan aldık gelir yakın zamanda umarım. tatmin edici bi ürün olmasına sevindim zira aracı olduğumdan omzumda yük. geri ytezel linkiyle aldım o bu konuda baya tecrubeli.
video meselesine gelince gerçekten insanın sabrını zorlayabiliyor,tek seferde küfretmeden pot kırmadan, dil sürçmeden çekim yapabilmek çok fazla peşpeşe benzer video çekimi gerektiriyor. Çoğu zaman da imkansız olduğu için adobe premiere öğrenmek gerekiyor övgülerin için teşekkürler.

-Cengiz's- Retro Game Room @youtube:
http://www.youtube.com/user/cengizermis1
SERDAR1129
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : Kasım 12, 2015, 19:42:39 ÖS »

ben yeni aldım çinden geldi, kullanıyorum, çoğu oyun çok eskiler,
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Kasım 12, 2015, 22:57:48 ÖS »

yavuzg ustad bunu tezgaha sırt ustu yatırırsa çözer gibime gelıyor 

Beyler iphone 3GS işlemcisine sahip bir donanım üzerinde çalışan bir emulasyon sisteminden bahsediyoruz

Yani fazla yüklenmeye gerek yok bu cihaza. Üzerindeki gizli oyunların gizlenmesinin sebebi bir pazarlama politikası olduğu gibi zaten çok da iyi performans sergilemedikleri için de olabilir.

Yani kısaca ARM Cortex-A8 tabanlı eski bir cep telefonunu VGA ekrana ve bluetooth ile de kontrolleri kontrol panele bağlayarak bi proje yapmak pandora'ya yeni oyun rom'u eklemekten daha ilginç bir proje olurdu benim açımdan Kahkaha

Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 6   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: