Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: PCW modelleri için SYMBOS işletim sistemi  (Okunma Sayısı 4287 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Alcofribas
Uzman

Who Dares Wins!

Üyelik Bilgileri
« : Ağustos 15, 2007, 17:19:02 ÖS »

Amstrad'ın Türkiye'de pek tanınmasa da İngiltere ve Almanya'da epey ilgi çekmiş ve salt belli bir amaca yönelik olarak üretilmiş modeli olan PCW için güncel bir işletim sistemi projesi olan SYMBOS'un  uyarlamasının önizlemesi  duyuruldu.

Deneme yapmak isteyenler için PCW emulatörü olarak JOYCE tavsiye edilir.

LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Ağustos 15, 2007, 19:28:46 ÖS »

Bu model sanılanın aksine Türkiye'de sanırım oldukça fazla sayıda var. Arkadaşımın dişçisinde bile varmış GG'de birkaç defa rastladım. Eskicide görüp işe yaramaz cihaz diye almadığımda oldu Keşke alsaymışım...Symbos kullanırdık Kahkaha

Dipnot:Alcofribas istersen sana bu makinanın anakartından verebilirim Değişik bir Amstrad modeli üretebilirsin

ozkano
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Ağustos 16, 2007, 12:09:19 ÖS »

bende bu model den çok gördum hatta eskiden birisinde vardı ust komşuda mı neydi

A500,A500+,A600,A1000,A1200,A2000,A3000,A4000,CDTV,CD32,A1,MacMini,R2HV,C64,48K,Ps,Ps2,Ps3
Xbox,Xbox360,Nes,Snes,N64,N64Ique,Gamecube,Wii,PcEngine,PcEngineGT,PcEngineDUO,TurboGrafx,NeoGeoAES
NeogeoCD,NeoGeoMVS,NeoGeoPocket,MegaDrive,SegaCD,MultiMega,Saturn,Dreamcast,Jaguar,Lynx,Cps1
Cps2,System11
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: