Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trCommodoreCommodore Donanım1570 disket sürücü okuma sorunu.
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: 1570 disket sürücü okuma sorunu.  (Okunma Sayısı 1062 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
hakkan
Üye

Üyelik Bilgileri
« : Eylül 08, 2015, 14:51:46 ÖS »

Merhaba arkadaşlar, tümüyle tesadüf eseri (çalıştığını düşünerek) bir 1570 disket sürücü sahibi oldum. Cihazı hemen C64'e bağladım, disketlerdeki dizinleri okuyabildiğini görünce büyük mutluluk duydum. Ancak iş oyun yüklemeye gelince sürücü kısa bazı oyunları okuyup açabiliyor olsa da % 90 oranında başarısız kalıyor. Yani SAĞLAM olduğuna emin olduğum disketlerdeki programları okumaya başlıyor ancak birkaç sektörden sonra sektör bulamıyormuş gibi hata verip kırmızı ışık yanıp sönüyor. Bu arada şimdi çok azalmış olsa da cihazı ilk bağladığımda da özellikle dizin okurken içinden tak-tuk diye sesler geliyordu.

Kafa kirli olabilir düşüncesiyle temizlik disketi denedim ama çözüm olmadı.

Görüşü, önerisi, tavsiyesi olan var mıdır.
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Eylül 08, 2015, 16:01:30 ÖS »

Merhaba arkadaşlar, tümüyle tesadüf eseri (çalıştığını düşünerek) bir 1570 disket sürücü sahibi oldum. Cihazı hemen C64'e bağladım, disketlerdeki dizinleri okuyabildiğini görünce büyük mutluluk duydum. Ancak iş oyun yüklemeye gelince sürücü kısa bazı oyunları okuyup açabiliyor olsa da % 90 oranında başarısız kalıyor. Yani SAĞLAM olduğuna emin olduğum disketlerdeki programları okumaya başlıyor ancak birkaç sektörden sonra sektör bulamıyormuş gibi hata verip kırmızı ışık yanıp sönüyor. Bu arada şimdi çok azalmış olsa da cihazı ilk bağladığımda da özellikle dizin okurken içinden tak-tuk diye sesler geliyordu.

Kafa kirli olabilir düşüncesiyle temizlik disketi denedim ama çözüm olmadı.

Görüşü, önerisi, tavsiyesi olan var mıdır.

cihazı sök içerden temizlik yap mekanik aksamları iyice temizle gerekiyorsa çok çok hafiften yağla yada vazalin gibi bişey sür ama çok çok az olsun sürdüğün her ne olursa  benim tavsiyem bu olur Kahkaha kolay gelsin.

Eşimin videolarını çektiği youtube yemek tarifleri kanalımız
http://www.youtube.com/channel/UCWeURdgKjzxe9490Pb5KTPA?view_as=subscriber
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: