Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel Sohbet5 senedir çözemediğim internet kopma sorunu :)
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: 5 senedir çözemediğim internet kopma sorunu :)  (Okunma Sayısı 8628 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
omrgms
Üye

nintendo

Üyelik Bilgileri
« : Eylül 30, 2015, 23:28:23 ÖS »

Hatta 5 seneden de fazla olmuştur.

Kafası estiği aman kopuyor internet bağlantısı.

Bağlantı koptuğu zaman ev telefonundan arama yapınca veya ev telefonunu arayınca, bağlantı geliyor bir süre sonra yine kopuyor.

Line kablosunu direk modeme bağlayıp kullandım yine değişen bişe olmadı.
Telefon eski modeldi onu değiştirdim yine bişe değişmedi.

Telekomu arayıp yardım istedim gelip ölçüm falan yaptılar normal çıktı herşey.
Bugüne kadar 5 modem denemişimdir. Bir o kadarda splitter. Yinede çözemedim bu işi.

Var mı bu işin uzmanı ?

burcincerci
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Eylül 30, 2015, 23:34:17 ÖS »

benzer bir sorun yaşadım. arızanın modemden kaynaklandığını düşündü gelen ttnet servis elemanları. 3-4 modem değiştirdim yine de sorun devam etti. adaptörü değiştirmek daha iyi sonuçlar verdiğini farkettim, ama kesin sonuç olmadı. finalde modemi taktığım ups'in sorun yarattığını farkına vardım. artık ups olmadan sorunsuz çalışıyor.

hakanzade
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Eylül 30, 2015, 23:36:28 ÖS »

Santrale olan uzaklık aşırıysa olabilir.
joker_
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Eylül 30, 2015, 23:36:51 ÖS »

Telefon hattinda kopukluk var, geldi aklima. Fakat telefonu kullaninca düzeliyor diyorsun. ilginç.
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Eylül 30, 2015, 23:46:06 ÖS »

kesin diyicem ama hadi %1 yanılma payım olsun %99 splitter hatasıdır yanlış bağlıyorsundur bağladıklarınıda ondandır splitter üzerinde 3 bağlantı noktası olur modem line ve phone  . dikkatli uygula duvardan gelen hattın hiç bir yere girmden yani paralel telefon modem fax vs hiç bir yere girmeden önce splitter daki line a bağlıyıcaksın splitter üzerinden phone yazan yerden de telefona bağlıyıcaksın varsa faxa varsa paralel hatta bağlıyıcaksın modem yazan yerdende modeme bağlantı yapıcaksın bağlantını bu şekilde yap kesin düzelir %99 diyelim

splitter a girmeden önce hiç bir yere bağlatı atmıyıcaksın atarsan dediğin sorunları yaşarsın

splitter ın vazifesini özetliyerek bitiriyim yazıyı splitter adsl için üretilen frekansları filitreler bu şu anlama gelir telefon gelince yada gidince adsl sinyallerini karıştırmaz aklımda böyle kalmış geçmiş zaman ve yaş ilerledikçe unutuyoruz bir çok şeyi zamanla ama splitter bağlantı şeklinden ve yaşadığın sorunun splitter hatası olduğundan baya bi eminim kolay gelsin iyi şanşlar.

Eşimin videolarını çektiği youtube yemek tarifleri kanalımız
http://www.youtube.com/channel/UCWeURdgKjzxe9490Pb5KTPA?view_as=subscriber
hakanzade
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Eylül 30, 2015, 23:52:06 ÖS »

İboya katılıyorum, bir evde birkaç odada duvarda telefon pirizi var diyelim, telefonu bi odadakine taktın, diğer odadakine spliterle modemi bağladın olmaz. Telefonu spliterdeki yere takmanız lazım, yada diğer odadaki telefonun olduğu yerede spliter takmanız lazım.
omrgms
Üye

nintendo

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Eylül 30, 2015, 23:55:48 ÖS »

Splitter'a gelen kabloları nereye takacağımı biliyorum.
Splittersız kullandığımı da yazdım. Yine aynı sonuç.

hakanzade
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Eylül 30, 2015, 23:57:36 ÖS »

Normalde internet için spliter bile gerekli değil eğer telefon kullanmıyacaksanız, ki benim örneğin yalın internet telefon kullanmıyorum, spliter de kullanmıyorum, direk duvardaki pirize modemi bağladım.

siz modemi direkt duvardaki pirize takın, spliteride telefonda kullanın.
« Son Düzenleme: Ekim 01, 2015, 00:00:17 ÖÖ Gönderen: hakanzade » Logged
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Eylül 30, 2015, 23:59:12 ÖS »

Splitter gelen kabloları nereye takacağımı biliyorum.

yukarda yazdıklarımı oku o şekilde bağlantı yap başka şekilde çözemezssin zaten splitter sız kulanıyorsan sorun yaşaman çok normal sorun çıkmaması anormal olurdu  .

Eşimin videolarını çektiği youtube yemek tarifleri kanalımız
http://www.youtube.com/channel/UCWeURdgKjzxe9490Pb5KTPA?view_as=subscriber
HBA
Üye
**

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #9 : Eylül 30, 2015, 23:59:22 ÖS »

Benzer bir olayı yaşamıştım telefon kullanmıyorum direk dsl'e bağlı, kaç defa ölçüm, modem değişikliği, telekomun muhendisiyle içli dışlı olmuştuk bizzat adamı arıyordum cepten, en sonunda telekomda edemedi o dönem vdls varmış ona geçirelim sizi dediler o şekilde nispeten çözülmüştü. Nedenini garip bir şekilde yetkili muhendiste anlayamamıştı bizde anlayamadık.

Commodore C128D
Commodore 64C
Amiga 500+
omrgms
Üye

nintendo

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Ekim 01, 2015, 00:02:32 ÖÖ »

Splitter gelen kabloları nereye takacağımı biliyorum.

yukarda yazdıklarımı oku o şekilde bağlantı yap başka şekilde çözemezssin zaten splitter sız kulanıyorsan sorun yaşaman çok normal sorun çıkmaması anormal olurdu  .

Şu an dediğiniz şekilde bağlı
Yine kopuyor.
i_r_on
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #11 : Ekim 01, 2015, 00:15:12 ÖÖ »

Belki de hattın geçtiği yerde hattaki sinyali ciddi bir şekilde bozan elektronik bir şey vardır. Telekomcu gelip ölçtüğünde olmuyordur ancak belli başka zamanlarda oluyordu.

Detaylı loglama yapan bir modemle incelemek lazım, hat koptuğunda neleri logluyor modem diye.

Telefonun ahizesinden hattaki sinyali uzunca bir süre dinlemek ve sesin ahengini bozan anlık oluşan bir gürültü, patlama sesi falan var mı bakmak da faydalı olabilir.

Benim bir arkadaşımın başına geldi, sebebi Telekom'un tivibu mu neyse bir şeyler satmak için hızını arttırması çıktı. Hız demek yüksek frekans demek, yüksek frekans demek gürültüye karşı hassasiyet demek.

Meğerse arkadaşın evine çekilmiş olan hat o hızları desteklemiyormuş.

Bazı modemlerde hız düşürmeyi siz yapabiliyorsunuz, hızı düşürüp böyle bir durum var mı tespit edebilirsiniz.

Every imagination is one's self reflection but not every self reflection is imagination. <I.R.on - 2001>

twitter | blog
Lionheart
Üye

Arcade

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Ekim 01, 2015, 00:23:00 ÖÖ »

Kopma problemlerinde telefon hatlarınızda bir sorun yoksa öncelikle modeminizin adaptörünü değiştirmeyi deneyin.Bende 7 yıl önce US Robotics 9108 modem vardı ve bu kopma sorunu yüzünden evde internete girmekten soğuma noktasına gelmiştim.En sonunda adaptörü değiştirmiştim ve sorunumu çözmüştüm.Bazı adaptörler en ufak voltaj dalgalanmalarından etkileniyor ve modemin resetlenmesine sebep oluyor.

Bence sizde kaliteli bir adaptör alarak deneyin derim.
NoStres
Deneyimli

One Love, One Heart, One Destiny

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #13 : Ekim 01, 2015, 00:49:12 ÖÖ »

Telefon ile arama yapınca internet geliyor ise;
sorun modeme gelen telefon hattı üzerindeki bağlantı (ek) noktalarında, telefon jakında, gevşeklik veya oksitlenme olduğu içindir.

Çözüm :
Ek yerlerini keserek yeniden bağlayarak bantlayın; bağlantıların açık kalması durumunda, duvara veya metal aksama değer hat toprak alır ve farklı sorunlar üretir.
« Son Düzenleme: Ekim 01, 2015, 00:55:29 ÖÖ Gönderen: NoStres » Logged

Devastator
Uzman

mov ax,si

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Ekim 01, 2015, 01:07:00 ÖÖ »

Aynı sorunu bende yaşıyordum, arayıp hızımın düşürülmesini istedim. Şu anda çok memnunum, eskisine göre daha hızlı çalışıyor bile diyebilirim. Modemden SNR Margin, Attenuation ve Power değerlerini kontrol etmenizi tavsiye ederim.
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: