Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trAmigaAmiga DonanımCommodore Sync Dongle - VGA Adaptor ve RGB to VGA Monitor Adapter
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Commodore Sync Dongle - VGA Adaptor ve RGB to VGA Monitor Adapter  (Okunma Sayısı 6376 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Devastator
Uzman

mov ax,si

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Aralık 17, 2015, 21:20:34 ÖS »

Tam tersi işi yapan GBS8100 ilginç bir şekilde çok başarılı bir ürün. PS tv ile capcom klasiklerini ve PS4 indieleri oynamak için commodore monitörde kullanıyorum.

GBS8200 bende kullandım testten başka bir iş için kullanılmaz malesef
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Aralık 18, 2015, 00:55:43 ÖÖ »

@BlitzBasic'in de belirttiği SCART2HDMI cihaz'ın GBS82xx kartlarına göre avantajı son katmanda DAC (Digital-to-Analog conversion) yapılmaması zira HDMI zaten digital

Bu salak GBS82xx'leri ucuza satacağız diye çinli o kadar saçma sapan ADC/DAC kullanmış ki renkler çamur gibi oluyor.

Bu arada bu GBS'lerin de "çakmaları" varmış. Yani çinliler de birbirlerini ***yor bu arada... Birbirlerinden nasıl fark ediliyorlar bilmiyorum (Hepsinde çinçe bi şeyler yazıyor ) ancak belli kaynaklardan alınan GBS82xx'ler dışında diğer GBS'ler örneğin hiçbir Mortal Kombat arcade PCB'sinin video sinyaline sync olamıyorlar.

Belki bizlerin denediği GBS'ler külliyen çakmadır kimbilir...

Bir de yeni firmware'li olanlar daha iyiymiş deniyor arcade forumlarında...

Yine de oyun grafikleri bir nebze de örneğin bir Amiga workbench ekranında rahatça çalışılabileceğini hiç sanmam bu kartla...

BlitzBasic
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Aralık 18, 2015, 09:16:35 ÖÖ »

GBS-8200'ün çokta kötü olmadığı bir yer var, PS2 ve PS3'ün composite çıkışlarını kullanarak VGA'ya bağlıyabilirsiniz. Çok uçan kaçan bir performans olmasada bence idare eder decerece bir sonuç veriyor. Sırf bu iş için almanızı tavsiye etmem elinizde varsa bu şekilde değerlendirilebilir.

Amiga'da ise fontlar, Asena'nın meşhur titremesi gibi şekilden şekle girdiği için bir süre sonra gözler mahvoluyor, ciddi bir iş yapmak mümkün olmuyor.

Görüntü kalitesine göre bence (LCD/LED) sıralama;

1. Scandoubler / Flickerfixer
2. TV'lerin Scart girişi (bendeki Samsung LED TV 20sn'de bir titreme yaptı, niye bilmiyorum. TV'den tv'ye fark olabilir. Diğer en büyük dert pixelleşme)
3. Scart2HDMI
4. GBS-8200

Edit.: Bence retro işleri ile uğraşan herkezin elinde bir adet 37 ekran Sony Flatscreen Trinitron TV bulunmalı. Yukarıdaki dertlerin hiçbiri olmadan bütün retro cihazlar gerçek performansı ile çalışır.
« Son Düzenleme: Aralık 18, 2015, 09:19:42 ÖÖ Gönderen: BlitzBasic » Logged

A500|ACA500Plus42Mhz8MB|GoTeK|IndivisionECS|OS3.1
ZX Spectrum 48K, 48KPlus | Amstrad CPC6128
Atilla Ongel
Yeni Üye
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Nisan 08, 2020, 20:53:41 ÖS »

Scart2HDMI diye yazdığımda google da birden fazla kablo adaptör görüyorum.
Amiga 500 ü de 35 yıl sonrailk kez fişe taktım Corona sağolsun

Yarın Yazıcıoğlu na gideceğim acaba bir tavsiyeniz var mı marka olarak?

Tv çıkışından antenden arattım ama bir yayın yakalayamadım. VGA çıkışı mı yoksa   A520 mi bozuk anlamaya çalışıyorum acemiyim napiyim :=
Exu
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Nisan 09, 2020, 14:21:08 ÖS »

Scart2HDMI diye yazdığımda google da birden fazla kablo adaptör görüyorum.
Amiga 500 ü de 35 yıl sonrailk kez fişe taktım Corona sağolsun

Yarın Yazıcıoğlu na gideceğim acaba bir tavsiyeniz var mı marka olarak?

Tv çıkışından antenden arattım ama bir yayın yakalayamadım. VGA çıkışı mı yoksa   A520 mi bozuk anlamaya çalışıyorum acemiyim napiyim :=
Atilla bey foruma hoşgeldiniz. Öncelikle tanışma kısmına mesaj atabilirseniz çok güzel olur.
https://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?board=4.0

Sorunuza gelince Amiganın çıkışı 15khz olduğu için yeni tv ler pek desteklemiyor genelde. scart girişli eski lcd ler olabiliyor. Scart to hdmi aparatlar mevcut ama genelde çin'den getirtiliyor. Yazıcıoğlu işhanında eskisi gibi bir düşünmeyin. Ben gittim hayal kırıklığı ile döndüm. Eskisi ile alakası olmayan bir mekana dönmüş.

Amiga 1200 + 1230@40 Turbo/64mb Ram + 2/8/16 CF Card + Gotek + HDMI520
C64-C + IRQHACK64 + C64 cubcake
Xbox360 - Fat PS2/orj +500gb Hdd - Slim PS2/chipli - Atari 2600 clone - Nintendo Wii/Softmodlu+500gbHdd
G4 Mac mini 1,42Ghz
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: