Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetSahibinden.com - acı son!!!
Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Sahibinden.com - acı son!!!  (Okunma Sayısı 9237 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ricktehlikeli
Ziyaretçi
« : Kasım 21, 2015, 11:02:39 ÖÖ »

Arkadaşlar , sahibinden.com'dan birinden Gameboy advance sp aldım 2 hafta önce , 100 lira gönderdim ama hala kargo yapmadı , hergün bir bahane uyduruyor , bugün de gümrükten geri geldiğini söylemiş , bu arada kıbrıstan gelecek ürün . Şimdi de türkiyeye geldiğim zaman elden vereyim diyor , ne yapabilirim bu durumda ? Tavsiyelerinize ihtiyacım var .
« Son Düzenleme: Aralık 05, 2015, 17:53:57 ÖS Gönderen: ricktehlikeli » Logged
cdemir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Kasım 21, 2015, 12:03:26 ÖS »

Sanırım GET 'li alışveriş yapmamışsınız. Bu durumda satıcının doğru söylediğini ummaktan başka sansınız yok gibi.

İnşallah doğru söylüyordur da buraya geldiği zaman teslim alırsınız.

segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Kasım 21, 2015, 12:07:38 ÖS »

Aldığınız SP nadir olan Limited Edition modellerinden ve kutulu falan ise neyse derim  100 lira risk edilebilir ama normal SP ise zaten ülkemizde bolca mevcut, taa Kıbrıs'tan getirtmeye değmezdi yani.

GET ile aldıysanız paranızı iade isteyebilirsiniz diğer türlü satıcının insafiyetine kalmış bi durum.

En azından izleme numarası falan verseydi gümrükten geri döndüğünü kendiniz de doğrulardınız ama bu şekilde satıcı yalan mı söylüyor doğru mu söylüyor kestirmekte mümkün değil.

eins
Uzman

A.K.A. deliMawi

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Kasım 21, 2015, 12:16:42 ÖS »

Bir süre Kıbrıs'ta kalmıştım. Hakikaten onların gümrük işleri biraz nalet. Tanıdık varsa çok kolay halloluyo ama zamanında bolca kaçak ürün geldiği için oradan, bazen taktılar mı takıyorlar. Yani belki de doğru söylüyordur.
Ha bu arada çok rahat adamlar... Kahkaha

Doberman ♦ megaOne ♦ HDMI-64 ♦ HDMI-520 ♦ NewSchool
leviathank
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Kasım 21, 2015, 12:42:35 ÖS »

Satıcının kıbrısta olduğundan emin misiniz?
Sensation
Deneyimli

Killer Instinct

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Kasım 21, 2015, 12:42:40 ÖS »

6. hissim asla yanılmaz. Geçmişler olsun...

segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Kasım 21, 2015, 12:48:58 ÖS »

Sanki aynı böyle bir başlık daha vardı başka biri daha açmıştı böyle bir konu. Yine Kıbrıs'tan alınmıştı, aynı kişiyse sizi de dolandırdı demek ki.

Sensation
Deneyimli

Killer Instinct

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Kasım 21, 2015, 12:51:29 ÖS »

Dolandırıcı diyordur şimdi kıbrıs bana ben kıbrısa özelim... Kahkaha

Şaka bir yana nasıl cesaret tanımadığın etmediğin kişiye para yolluyorsun gameboy gelecek diye gitti 100 kağıt. Ne diyim Allah akıl fikir versin. Dost acı söyler...

pofpor
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Kasım 21, 2015, 13:29:26 ÖS »

Sahibinden.com'da GET ilanlarının dışında ürün almıyorum. Sizlerde dikkat edin arkadaşlar.

Enson
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Kasım 21, 2015, 16:04:47 ÖS »

Türkiye'ye gelmeni bekleyemem, paramı iade edin başka bir tane bakacağım deyin, zaten niyeti kesin ortaya çıkar artık.
hakkan
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Kasım 23, 2015, 12:12:09 ÖS »

Çok sıkı bir takiple Kıbrısta Üniversite öğrencisi olduğu bilgisine ulaştım , oradan da başka bilgilerine . Bunları kullanarak uyardım ,  haftaya cumartesi Edirneye geldiğinde kargolayacağını söyledi , biraz daha bekleyeceğim , eğer alamazsam savcılığa ve okuluna şikayet edeceğim . İsim ve telefon bilgileri de var bende .

Öncelikle çok geçmiş olsun. Elinizde adresine varıncaya kadar tüm bilgileri olsa da yapacak şey pek az doğrusu. Ancak savcılığa gideceksiniz ve onlar işlem yapacaklar bu süreç de en az 1 yılı bulur.

Daha önce de yazdım, Retro dolandırıcılıkta çok popüler bir alan oldu fazla ucuz ürünlere aman dikkat...
hekimoglu78
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Kasım 23, 2015, 14:59:46 ÖS »

Yarın Ercan hava limanına getirebilirse Diğer gün akşam size istanbul'dan teslim ettirebilirim.
Bir personelimi Ercan'a yolluyorum yarın tüm gün orada olacak..

Ne aradığını bilmeyen, ne bulduğunu anlayamaz !
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Aralık 01, 2015, 15:01:01 ÖS »

Forumda yakın zamanda benzer bir konu paylaşıldı oradaki mağdur arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz yapılacak işlemler hakkında.

Bir de kişisel fikrimi paylaşayım bu konu kapsamında. @ricktehlikeli, lütfen yanlış anlama, amacım nasihat vermek değil, bu açmış olduğunuz konu kapsamında sadece tüm okuyucuları bir nebze uyarmak, bilgilendirmek.

Özellikle sahibinden.com'da bu tür dolancırılık vakalarını sıkça görür olduk. Bu tabii ki bu tür vakalar sadece orada oluyor anlamında değil zira üye sayısı ve işlem hacmi bunda önemli bir etken. Aslında suç duyurusunu "farazi satıcı" (ki siteye vermiş olduğu bilgiler bile sahte olabilir) aleyhinde yapmaktan ziyade ilgili site aleyhinde yapmak bence daha mantıklı bir hareket olur. Aslında bir yerde suça yataklık yapıyorlar...

Diğer yandan, retro malzemeleri alırken belirlenen heyecanımızı bir nebze dizginleyip ilan ve ilan sahibi araştırmak lazım. Özellikle ilan fotoğraflarını google'da aratıp ebay veya başka yerlerden araklanarak sahte bir ilan hazırlanmış olup olmadığını anlamak mümkün. Ya da ilan sahibinin üyelik tarihi ilanın açıldığı gün ise zaten bu size bir sinyal vermeli...

Ayrıca, bu tür sitelerde alıcı/satıcı arasındaki para transferini güvenli hale getiren alış veriş yöntemlerini (Get, hemen al v.s.) kullanarak işlem yapmak veya satıcıya bu doğrultuda talep yapmak akıllıca olur. İsteksiz davranıyorsa bilin ki o işin altında bir bit yeniği vardır.

Son olarak, ikinci el sitelerinde bu tür ilan açan satıcılardan mal almak yerine burada, cgtr'de satış yapan bilindik arkadaşlarımızdan ürün almak benim düşünebileceğim en güvenli yol. Elbette ki burada her türlü malzeme bulmak imkansız ancak örneğin bir GameBoy çok da nadir bir ürün değil mesela...

Tekrar Geçmiş olsun.

Not: Üzülmeyin buradaki hemen herkez bir zaman bir şekilde tatsız bir retro  alışveriş deneyimi yaşamıştır (ben dahil). Biz buna "tecrübe ve bundan sonra daha temkinli olmalıyım" sertifikasının ücreti olarak görelim ve yolumuza devam edelim

eins
Uzman

A.K.A. deliMawi

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Aralık 01, 2015, 15:21:38 ÖS »

Savciliktan ziyade okul bilgilerini buldugunuzu yazmistiniz. Belki okul ile iletisime gecerek en azindan sasirtabilir yada yuzunun kizarmasini tabiri caiz ise karismasinin cizilmesini saglayabilirsiniz belki...

Doberman ♦ megaOne ♦ HDMI-64 ♦ HDMI-520 ♦ NewSchool
leviathank
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Aralık 01, 2015, 15:35:33 ÖS »

Hocam geçmiş olsun. Bulunduğunuz şehirdeki cumhuriyet savcılığına şikayet dilekçesi veriyorsunuz. Dekont, yazışmaları vs. dilekçenin eki olarak verecekseniz. Şu adresteki örnek dilekçeyi kendinize uyarlayabilirisiniz. http://www.baltaci.av.tr/internet-yoluyla-dolandiricilik-hukuki-anlatim-ve-ornek-dilekce/
Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: