Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel Sohbetebay geribildirim (feedback) değiştirmek.
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: ebay geribildirim (feedback) değiştirmek.  (Okunma Sayısı 4886 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« : Aralık 02, 2015, 14:02:20 ÖS »

Herkese selamlar,
geçenlerde ebay'de bir satıcıdan Sega Mega CD satın almıştım, açıklama kısmında sorunsuz ve kusursuz olduğu yazıyordu, cihaz elime ulaştığında ilk denemesini yaptım ancak Mega CD lerde en büyük sorun olan CD tepsisi çalışmıyordu.

Cihazın içini açtım gördüm ki tepsi sistemini tutan 4 vidalı plastik yuvaların hepsi kırılmış, yani hiç biri tutmuyor, bunların kırık olmasının yanı sıra cd tepsisi çalışmıyor, neyseki elimde yedek parçe olarak 3 adet sağlam lens düzeneği olduğu için sağlamıyla değiştirdim, şimdi cihaz sorunsuz oldu, ancak ben elimdeki yedek parçayı kullanarak bunu yaptım, elimde yedek parça olmasaydı arızalı cihaz almış oalcaktım.

Bunun üzerine satıcıya mesaj gönderdim, CD tepsinin çalışmadığını falan söyledim, oda bana alakasız önerilerde falan bulundu, genişleme yuvasını falan temizle şöyle yap böyle yap falan diye. Sonunda sadece CD tepsisinin çalışmadığını ona anlatabildim.

Neyse, son mesajıma cevap vermeyince  bende negatif geribildirim ile dönüş yaptım. Şimdi bana mesaj göndermiş, lütfen geribildirimi değiştirin paranız iade edilecektir diye. Bende cevap yazdım 50$ geri iade yapın değiştireyim diye, kabul etti 50$ iade edeceğim dedi.

Benim öğrenmek istediğim geribildirim nasıl dğiştirilir? Parayı iade almadan geribildrimi değiştirmeli miyim?

Agony
Uzman

Amiga gibi yar, Commodore gibi de yadigar olmaz.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Aralık 02, 2015, 14:14:01 ÖS »

http://pages.ebay.com/help/feedback/questions/remove.html

Şöyle bir şey buldum ama. Sanıyorum, değişiklik için Ebay'e talepte bulunmak lazım.

Bu arada üçkağıtçılar her yerde var belli ki.

Sensation
Deneyimli

Killer Instinct

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Aralık 02, 2015, 14:44:45 ÖS »

Ebay'den dolandırım zamanında o da ilk alışverişimdi. Satıcı ürünü yollamadı zaten ilk alışverişte ve özellikle alıcı TR'den alım yaptıysa dolandırılma aşaması baştan başlıyor bu birşey bilmiyordur hesabı cart curt aslında dolandırılmayacaktım ama arkadaş kurbanı oldum diyorum arkadaşa gelmedi ürün 3 hafta oldu diyorum o da diyor bekle bekle gelirde gelir bana 3 ayda bile geldiği oluyor diyor ona inanarak dispute açmayaraktan gitti 100 TL. O arkadaşla da aram kötü oldu zaten balık baştan kokar vereceği aklı s..........

segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Aralık 02, 2015, 14:57:12 ÖS »

http://pages.ebay.com/help/feedback/questions/remove.html

Şöyle bir şey buldum ama. Sanıyorum, değişiklik için Ebay'e talepte bulunmak lazım.

Bu arada üçkağıtçılar her yerde var belli ki.

Hangi seçeneği seçicez acaba Google traslate yarım yamalak çeviriyor.

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Aralık 02, 2015, 15:20:36 ÖS »

"Ask seller to request a Feedback revision" seçeneğini seçmesini söyle.

Hello, according to ebay rules and regulations, you have to request a "feedback revision" from me AFTER you issuse the refund. Then I can revise my feedback...

diye de mailini yazayım hatta

segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Aralık 02, 2015, 15:24:00 ÖS »

Satıcı para iadesini gerçekleştirdi ancak hala geribildirimi düzeltemedim. Yok mu tam anlatabilecek olan?

Benim ki dolandırılmak sayılmaz hatta benim için daha iyi oldu sayılır, elimdeki yedek parçayı kullanmış oldum. Satıcı bilerek arızalı ürün göndermemiştir kesin çünkü bu tepsi düzeneğinin içinde büyük bir plastik sarmal vida var, bu zamanla aşındığı için oyuk oluşuyor bu sebeple o oyuğa takılan tırnak oradan geçemediği için motor boşta dönüyor ve mekanizmayı tam olarak yuykarıya kaldıramıyor, satıcı denediğinde takılmadan geçmiş olabilir ama sonuçta kısmen yine arızalı bir cihaz, sarmal vidanın  mutlak değişmesi gerekirdi. İkincisi lens düzeneğinin oturduğu vidalama kısımları da kırıktı.

segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Aralık 02, 2015, 15:26:44 ÖS »

"Ask seller to request a Feedback revision" seçeneğini seçmesini söyle.

Hello, according to ebay rules and regulations, you have to request a "feedback revision" from me AFTER you issuse the refund. Then I can revise my feedback...

diye de mailini yazayım hatta

Yavuz abi sağol yardımın için ama tam anladım. Şimdi ben ödemeyi aldım, geribildirimi değiştirmek için satıcıya mesaj mı göndermem gerekiyor? Yani ben direkt değiştiremiyor muyum.

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Aralık 02, 2015, 15:53:34 ÖS »

Ya ödemeyi aldıysan niye daha kastırıyorsun ki. Boşver kalsın negatif feedback. Bi daha da adam gibi mal göndermeyi öğrensin şerefsiz...

Cengiz Demir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Aralık 02, 2015, 15:54:07 ÖS »

Ben de 3-5 dolarlıklık bir şey için geribildirim süresini kaçırmıştım.

Daha doğrusu yazdım elemana gelmedi diye.. Oda para iadesi yada başka gönderebilirim istersen dedi.
Tamam dedim başka gönder.
Yüksek ihtimal kekledi bizi.
Bekledim bekledim gelmedi, o arada bildirim süresi de geçmiş farkında olmadan.
Çok fazla bir şey ödemediğim için de uğraşmamıştım.

Artık ne olursa olsun, böyle bir durumda, süre geçmeden para iadesi istiyeceğim.

segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Aralık 02, 2015, 16:13:51 ÖS »

50$ az mı oldu ya  Keşke biraz daha fazla isteseydim, ben 50$ istemeseydim satıcı tamamını iade edecekti galiba rakamla ilgili bişey yazmadı bende hak geçmesin diye üçte birlik kısmını talep ettim.

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: