Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trArcade Sistemler ve Oyun KonsollarıOyun Konsolları-VİDEO- NES Satellite inceleme : NES kolları kablosuz olsun.
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: -VİDEO- NES Satellite inceleme : NES kolları kablosuz olsun.  (Okunma Sayısı 13241 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
cengizermis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #15 : Şubat 28, 2016, 15:34:28 ÖS »

Snes ve nes uyumlu konami hyper beam de güzel bir kablosuz çözüm. Tavsiye ederim.
yavuz abiye tam tavsiye edecektim ki fiyatları görünce vaz geçtim Kahkaha

-Cengiz's- Retro Game Room @youtube:
http://www.youtube.com/user/cengizermis1
cengizermis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #16 : Şubat 28, 2016, 15:41:04 ÖS »

Zamanında bu aparatlar nasıl bir kablosuz anlayışıysa kablosuz kısmı elinde tutulan yerde olmadıktan sonra hiçbir anlamı yok.
Aslında hiç de öyle değil, oldukça kullanışlı aletler.
Salonun büyük olduğu bir konutta NES sistemini TV nin yanına kurup bunuda 3-4 metre uzaklıktaki Koltuğunun önündeki sehpaya koyabilirsin. Tabi ozamanın kafasıyla. Hem de kimsenin gelip geçerken ayağı takılmaz konsol yerinden uçmaz. İşin aslı kablosuz çözüm olmak yerine menzil artırmak sanırım, bunuda metrelerce uzatma kullanmaktansa IR ile yapıyor.
IR kullanan diğer dediğine yakın sistemleri sürekli TVye yöneltmek gerekiyor ve heyecan verici oyunlarda sıkıntı oluyor. (seganınki var bende onu da göstereceğim)

Tabi hem IR olup hem de oldukça başarılı kollarda var NES için ama şu anda çılgın fiyatlara gidiyor (konami hyperbeam)

leviathank
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Şubat 28, 2016, 16:26:27 ÖS »

Snes ve nes uyumlu konami hyper beam de güzel bir kablosuz çözüm. Tavsiye ederim.
yavuz abiye tam tavsiye edecektim ki fiyatları görünce vaz geçtim Kahkaha

Kutulu kitapçıklı poşetinde nerdeyse sıfır ayarında bir tanesini aldım Türkiye'den geçenlerde.
gergozen
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Şubat 28, 2016, 16:44:01 ÖS »

Güzel inceleme olmuş. Ancak ben sadece pille işleyen teknolojileri pek sevmiyorum (Adaptörle de çalışmalı).

Günümüzde bir çok cihaz envai çeşit pil kullansa da en sevdiğim yanları 5v usb yeterli çoğuna yeterli oluyor. Geleceğin retrocuları için büyük avantaj
cengizermis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #19 : Şubat 28, 2016, 17:49:18 ÖS »

Kutulu kitapçıklı poşetinde nerdeyse sıfır ayarında bir tanesini aldım Türkiye'den geçenlerde.
NAsıl mümkün oldu bu Kahkaha? internet ilanından mı aldın?

cengizermis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Şubat 28, 2016, 17:51:21 ÖS »

Güzel inceleme olmuş. Ancak ben sadece pille işleyen teknolojileri pek sevmiyorum (Adaptörle de çalışmalı).

Günümüzde bir çok cihaz envai çeşit pil kullansa da en sevdiğim yanları 5v usb yeterli çoğuna yeterli oluyor. Geleceğin retrocuları için büyük avantaj
Abi adaptöre de taktıktan sonra bunun pek bi anlamı olmazdı galiba. Ben seviyorum ya pilli teknoloji

leviathank
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Şubat 28, 2016, 19:24:41 ÖS »

NAsıl mümkün oldu bu Kahkaha? internet ilanından mı aldın?

Yakın zamanda 25 senedir uyuyan büyük bir hazineye ulaştık forumdan bir arkadaşla. Kutulu birçok şey aldık. Sega md ve snes/nes kablosuz kutulu sıfır ayarında poşetlerinde gamepadler dahil.
cengizermis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #22 : Şubat 28, 2016, 20:30:15 ÖS »

Yakın zamanda 25 senedir uyuyan büyük bir hazineye ulaştık forumdan bir arkadaşla. Kutulu birçok şey aldık. Sega md ve snes/nes kablosuz kutulu sıfır ayarında poşetlerinde gamepadler dahil.
Süpermiş o zaman Kahkaha güle güle kullanın ya da bakın Kahkaha

leviathank
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Şubat 28, 2016, 20:40:34 ÖS »

Sağol Cengiz. İzmir'deki kadar olmasa da arada bir şeyler elimize geçiyor işte;)
gergozen
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Şubat 28, 2016, 20:50:21 ÖS »

Abi adaptöre de taktıktan sonra bunun pek bi anlamı olmazdı galiba. Ben seviyorum ya pilli teknoloji

Ben de tamamen karşı değilim ama opsiyon da olmalıydı diye düşünüyorum.

Mesela çiklet pilli walkmanler aynı zamanda kalem pille de (ve tabi adaptör ile de) çalışıyor ve böylece mağduriyetin önüne geçiliyordu.

NES döneminde döneminde şarjlı pil de yoktu ki (varsa da kalem pildir ve amperi çok düşüktür) ...
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: