Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trDiğer Nostaljik BilgisayarlarMSX UyumlularVestel in urettigi oyun konsolu bilgisayar
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Vestel in urettigi oyun konsolu bilgisayar  (Okunma Sayısı 32935 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
pspsexer
Ziyaretçi
« : Mart 01, 2016, 02:32:23 ÖÖ »

https://teknoseyir.com/msx-bilgisayarlarin-turk-temsilcisi-vestel-goldstar-tozluraflarda

Vestel in urettigi oyun konsolu
gerci burada herkes biliyor ama ben tekrar yapabileceklerine inaniyorum

tekrar yapabilirsiniz beyler..pc tabanli bir cihaz.. bekleriz.

* images.jpg (15.36 KB, 442x333 - Görüntüleme: 1965 kez.)
« Son Düzenleme: Mart 01, 2016, 02:41:19 ÖÖ Gönderen: pspsexer » Logged
redfett
Üye

Paylaş ki çoğalsın! Koleksiyon paylaşmaktır.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Mart 01, 2016, 03:00:43 ÖÖ »

Üretmedi. MSX'in Türkiye'deki markalısı oldu. Var zaten. Casper, Exper gibi firmalar hala yapmakta.

Gameboy DMG-01 / Gameboy Color / Gameboy Pocket / Gameboy Advance / Gameboy Advance SP -001 /
Amiga 500 / Commodore 64 / Sega Game Gear /
pspsexer
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Mart 01, 2016, 03:26:55 ÖÖ »

Goldstar lisansiyla uretti goldstar sonra lg oldu dediginiz firmalar ancak montaj yapmakta ayni zamanda goldstar 3do da uretti bu arada bende bir tane vardi izmirde arcelik magazalari kisa bir sure satmisti gidip cin mali vcd player ile takaslamistim ozaman ki sartlar:)

* images.jpg (26.01 KB, 543x271 - Görüntüleme: 1692 kez.)
« Son Düzenleme: Mart 01, 2016, 03:44:48 ÖÖ Gönderen: pspsexer » Logged
NoStres
Deneyimli

One Love, One Heart, One Destiny

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Mart 01, 2016, 07:55:42 ÖÖ »

Teknoseyirin sitesi bende şu hatayı veriyor:

"Geçersiz Sunucu Sertifikası

teknoseyir.com alan adına erişmeye çalıştınız, fakat sunucu geçersiz bir sertifika sundu.
Güvenli alana dön
Anlamama yardım et

Güvenli bir Web sitesine bağlandığınızda, siteyi barındıran sunucu kimliğini doğrulamak için tarayıcınıza bir "sertifika" sunar. Bu sertifika; bilgisayarınızın güvendiği üçüncü parti bir otorite tarafından doğrulanan, Web sitesinin adresi gibi kimlik bilgileri içerir. Sertifikadaki adresle Web sitesinin adresi karşılaştırılarak; ağınızdaki bir saldırgan ile değil, gerçekten görüntülemek istediğiniz Web sitesi ile iletişim kurduğunuzu doğrulamak mümkündür.

Bu durumda, tarayıcınıza sunulan sunucu sertifikası veya orta seviyede bir CA (sertifika otoritesi) geçersiz. Bu durum; serfikanın zarar gördüğü, geçersiz alanlar içerdiği veya desteklenmediği anlamına gelebilir."

sadece bende mi böyle?

wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Mart 01, 2016, 08:07:23 ÖÖ »

Vestel MSX özelliği olan bir bilgisayar değil. MSX'le ilgilenenlerin Türkiye'de karşılaşacağı ilk bilgisayarlardan olması dışında pek bir özelliği yok. Fason Goldstar üretimi. Farklı marka basılarak yerli bilgisayar diye satılmaya çalışılmış. Hiç bir özelliştirme yapılmamış. Goldstar ile noktasına virgülüne kadar aynı. Aynı firmanın hala aynı kafayla satış yapması üzerinden gidersek tarihi değeri var diyebiliriz.

Meta A.Ş.'nin Atari 2600'leri, Commodore 64 Türkçeyazar falan çok daha yerlidir. En azından yerelleştirme çalışmaşı yapmışlar.

@NoStres: Videoya şimdi baktım. Bende bir hata vermedi.

Edit: Vestel MSX, PC tabanlı değil adı üzerinde MSX'dir. Tam emin değilim ama MSX1 standardında olması lazım. Google'da Goldstar FC-200 olarak ararsanız hakkında daha çok bilgiye ulaşabilirsiniz.
« Son Düzenleme: Mart 01, 2016, 08:10:10 ÖÖ Gönderen: wizofwor » Logged

ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Mart 01, 2016, 08:54:54 ÖÖ »

@NoStres ilgili site; "https" kullandığı için senin bilgisayarındaki güvenlik ayarları ile ilgili bir sıkıntı var. Sitede bir sıkıntı yok. Ayarlarını tekrar kontrol et. Selamlar.

NoStres
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Mart 01, 2016, 19:46:01 ÖS »

@NoStres ilgili site; "https" kullandığı için senin bilgisayarındaki güvenlik ayarları ile ilgili bir sıkıntı var. Sitede bir sıkıntı yok. Ayarlarını tekrar kontrol et. Selamlar.

Girdiğim çoğu site; "https://" hiçbirinde bu hatayı almadım, "http://" olarak denedim yine aynı.

Ayarları nereden yapmalıyım?.

* ssl.jpg (80.79 KB, 1024x768 - Görüntüleme: 1816 kez.)

ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Mart 01, 2016, 22:58:46 ÖS »

@NoStres
"ssl hatası düzeltme" başlığı ile google üzerinde bir çok şey yazılmış. Bunları bir incele derim. Ayrıca chrome ya da yandex de kurup deneme yap. Kolay gelsin.

pspsexer
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Mart 01, 2016, 23:22:35 ÖS »

Ben burada girisimci ruhu ovmek istedim o devir turkiye icin bu harika bir atilimdi zor degil aslinda bir mini pc yapip basit bir isletim sistemiyle
pc tabanli oyun konsolu yapip vestel made in turkiye yazmak bunu vestel e mail attim tabii ciddiye alan olmadi fakat bu ulke boyle bir sey yaparsa vestel yapar urettir kardes cin de urettir bas ustune vestel yazisini mini pc ye kablosuz da bir kol ekle onemli olan denemek boyle ilerleniyor oyun kitapligi mi pc oyunlari ne gune duruyor ha bir sirket sega yi satin alip tecrubesini maddi imkan ve teknoloji ile birlestirse bizde seviniriz fakat isao okawa oldugunden beri sega buna cesaret edemiyor para isi bu
« Son Düzenleme: Mart 01, 2016, 23:30:21 ÖS Gönderen: pspsexer » Logged
NoStres
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #9 : Mart 01, 2016, 23:29:34 ÖS »

@İbeser
Bir konu okudum; Google, Facebook ve YouTube sitelerine girilemiyorsa diyerek çözümü anlatmış, ben bu 3 siteye de sorunsuz giriyorum.

Çözüm olarak söyledikleri şunlar :
* CCleaner programıyla bilgisayarınızdaki çerezleri silmek.
* SSL bağlantısı hatası alıyorsanız modeminizi kapatıp 5 dakika sonra açıp deneyin.
* müşteri hizmetlerine çağrıda bulunmak kalıyor. (diğerlerini yaptım, bu seçenek benim kontrolümde değil.)

Başka browser kullanamam; Opera v22 kullanıyorum, bunu v35 olarak günceleyince çok yavaşlıyor video bile izlenmiyor, diğer browserların eski versiyonları ise bazı siteleri hiç açmıyor.

Zaten gerek kalmadı, teknoseyir youtube kanalından izledim

Teşekkürler.

Deaththroes
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Mart 02, 2016, 00:20:03 ÖÖ »

@pspsexer hayaller,gerçekler:
https://www.youtube.com/watch?v=j9Zvs6bIjpw
« Son Düzenleme: Mart 02, 2016, 00:22:00 ÖÖ Gönderen: Deaththroes » Logged
pspsexer
Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Mart 02, 2016, 00:32:28 ÖÖ »

Kahkaha linkteki robotu honda nin asimo suyla ciftlestirelim alin size japon gelin
haydar_abi
Uzman

İlla ki Amiga

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Mart 02, 2016, 08:58:33 ÖÖ »

Vestel ve Goldstar kardeş firmalardır. Her ikisinin kurucusu Asil Nadir, İngilteredeki borsada ayak oyunlarıyla iflas ettirilmiş. Zamanla bu firmaları elinden kaçırmıştır.

Amiga fanatiği.... 
Amigalıktan çıkmış Amigalar....

Amiga 1200 + Vampire V1200
LG 24MA53 TVMonitör
Amiga 500 Plus +TerribleFire030 4MB+16 GB CF
Amiga 2000
Amiga 500 + 1MB Çip + 9.5 mb FastRAM + Internal GOTEK + 4GB CF HDD
Casper M989A Monitor
Commodore64
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Mart 02, 2016, 09:34:02 ÖÖ »

Vestel ve Goldstar kardeş firmalardır. Her ikisinin kurucusu Asil Nadir, İngilteredeki borsada ayak oyunlarıyla iflas ettirilmiş. Zamanla bu firmaları elinden kaçırmıştır.

Goldstar bildiğimiz LG şirketinden başkası değil. Zamanla ismini Goldstar'dan Lucky Goldstar'a, sonradan LG'ye dönüştürmüş, şimdi ise LG kısaltmasını 'Life is Good' olarak lanse etmektedir. Bu şirketin Asil Nadir ile ilişkisi nedir?

Vestel'in Goldstar lisansıyla MSX1 serisi bilgisayarları ürettiğini ya da montaj ettiğini de düşünmüyorum. Muhtemelen kendi etiketi basılarak yurtdışında üretilmiştir.

İşin ilginci Microsoft'un bu tarz projelerinde 'X' harfinden şaşmaması (MSX, Xbox). SVI-328 donanımı baz alınarak geliştirilmiş bu platformun yazılım (BASIC ve DOS) desteği de Microsoft'dan gelmişti. ABD-Japon işbirliği olan bu proje ABD'de neredeyse hiç farkedilmedi bile.

Yine de bu tarz bir cihaza Vestel'in adını yazdırması bile güzel. Ben bizimkilerden güzel bir Steam makinesi bekliyorum, hadi hayırlısı. Güzel bir fiyat etiketi ve kampanya yakalanırsa alınabilir.
MeG
Deneyimli

Super Kahraman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #14 : Mart 03, 2016, 01:47:32 ÖÖ »

Yıl olmuş iki bin bilmem kaç küsür, hala teknolojide milli gurur peşinde miyiz?
Yok öyle bir dünya. Teknolojide tek gerçek var o da ÇİN.
Başka bir coğrafyada, üretim maliyetlerinde Çin'in daha altına inmek neredeyse imkansız. Zaten artık önemli olan üretim de değil. Artık önemli olan tasarımdır.

Bu minvalde bakacak olursak üzerine Vestel logosu vurulan bir alet yerli ya da gurur verici bir şey olamaz.  Gururlanmamız gereken; http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=12108.msg138266 gibi şeylerdir...
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: