Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trArcade Sistemler ve Oyun KonsollarıArcade Sistemler (Moderatör: yavuzg)[Restorasyon] Elvira and the Party Monsters
Sayfa: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 60   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: [Restorasyon] Elvira and the Party Monsters  (Okunma Sayısı 112231 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
LW3D
Genel Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #420 : Ocak 09, 2019, 23:30:55 ÖS »

Kırmızı siyah güzel duruyor...Çok güzel gidiyor, nazar değmesin...

AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #421 : Ocak 09, 2019, 23:36:33 ÖS »

Efsane bir cihaz oluyor abi Ellerine sağlık

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | HDMI-520
AMIGA 1200 | 8GB CF  | 3.1 ROM | 8 MB RAM | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | Pi1541 | 1084 S
several
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #422 : Ocak 10, 2019, 09:30:01 ÖÖ »

Çok güzel gidiyor. Oyun alanını merakla bekliyoruz.

Sanıyorum orada çok acayip şeyler okuyacağız Kahkaha
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #423 : Ocak 10, 2019, 10:02:37 ÖÖ »

güzel gidiyor eline sağlık aradan bazı yapım tekniklerinide kapıyorum daha önceden benzeri işlerde neden bende böyle yapmadım diye kendime kızdığım bile oluyor Kahkaha

Eşimin videolarını çektiği youtube yemek tarifleri kanalımız
http://www.youtube.com/channel/UCWeURdgKjzxe9490Pb5KTPA?view_as=subscriber
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #424 : Ocak 10, 2019, 12:34:53 ÖS »

Dün "backbox'ın kozmetik işlemleri tamamlanıyor" diye bitirmiştim yazımı. Aslında bir iş daha vardı. O da şu meşhur backbox'ın arkasındaki uyarı yazısı.

Bu uyarı yazısı her pinball'da var. Fanatikleri bunu tahtaya silkscreen yöntemleri ile falan transfer ediyor. Ben ise klasik yöntemi tercih ederek folyo ile bu işi tamamlayacağım.

Aslında bu yazıyı tamamen kozmetik amaçlarla pinball'un arkasına uyguluyorum ancak içerdiği uyarı da çok önemli. Özetle; pinball'u kafası kalkık taşımamanız gerektiğini vurguluyor. Bu pinball'u birisi kafası kalkık taşımış ve pinball'a baya bi hasar vermiş.

Yazının yazdığı çürük orijinal panel bu.

İnternette bu yazının basıldığı folyoları bile sattıklarından hazır PDF'ini ortalıkta bulamadım.

Bu yüzden yazının puntolarının, kelimelerinin ve cümlelerinin büyüklüklerini ve kabinin sağından solundan tepesinden olan uzaklıklarını da ölçerek reprodüksiyonunu kendim hazırladım.

Bu yazı grafiksel olarak fazla ince detay içermediğinden bunu UV dış mekan bir cihazda bastırdım.

Yazının daha önceki bölümlerinde bahsettiğim tekniklerle folyoyu backbox'ın arkasına uyguladım.

Her zamanki gibi kenarlarını ele gelmesin diye 2-3 mm içerden traşlıyoruz ve beyz folyo izini siyah kalemle saklıyoruz.

Son olarak havalandırma deliklerini de kaplayan folyoyu keskin ve sivri xacto bıçağı ile çıkartıyoruz. Bunun için önce parmağınızla delik yerlerine biraz bastırıp deliğin kontürünün belirginleşmesini sağlamak kesimi kolaylaştırıyor...

Şimdi backbox'ın kozmetik işlemleri tamamlandı

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #425 : Ocak 10, 2019, 12:54:52 ÖS »

Backbox'ın diğer bir iki aksamlarını da monte edip artık ana kabinle nihayi olarak birleştirmenin zamanı geldi.

Elektrik elektronik işlemlerine artık kabine monte ettikten sonra devam edeceğim zira şu haliyle bile iyice ağırlaşmaya başladı, tek başıma kaldırıp kabine ve/veya backbox'a zarar vermeden bir montaj gerçekleştiremeyebilirim...

Kabine monte etmeden önce yapacağım son iş translite ve backglass'ın yerleşeceği profilin montajı. Bunun vidaları alttan takıldığı için bunu kabin montajından önce yapmakta fayda var...

E oldu olacak bir de traslite'ı koyalım bi bakalım nasıl olmuş diye ne olur ne olmaz montaj sırasında düşürürz müşürürüz sonra bi fotoğraf bile çekemeden

Ana kabinde backbox'ı tutan menteşelerin boyasını sıyırıp bu sefer mat siyaha boyamıştım. Onlar da bayadır kurudular. Vidalarını da tekrardan sakladığım yerden çıkartıyorum ve menteşeleri montaja hazırlıyorum.

Ana kabinin üzerine hem yastık hem de polar hırkamı seriyorum ki bir facia yaşanmasın

... ve menteşe vidalarını araba tekerleğinin bijonlarını sıkar gibi sırayla dolaşa dolaşa ve yavaş yavaş sıkıyorum. Vidalar sıkıldıkça backbox da yavaş yavaş olması gereken yere yanaşıyor. Sonunda tüm vidalar sıkıldıktan sonra backbox'ı kaldırıyorum Kahkaha

Hemen sabitleyici kelebek vidalarını da takıp son kalan işlem olan arka kilidini de monte ediyorum...

Translite'ı da yerine yerleştirdikten sonra pinball'un geldiği son hali seyre koyuluyorum...

Nerdeeen nereye... O hurda Elvira gitti yerine sıfırı geldi Kahkaha Kahkaha Kahkaha

Çalışma odamdan ara ara çıkıp pinball'u seyrediyorum. Vay canına game room'da bir pinball (henüz faal olmasa da) var artık

Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #426 : Ocak 10, 2019, 13:13:33 ÖS »

Üstad etrafina emniyet şeridi tak haa nolur noolmaz Kahkaha maşallah
« Son Düzenleme: Ocak 10, 2019, 13:18:29 ÖS Gönderen: Heroman » Logged
HkRecai
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #427 : Ocak 10, 2019, 13:16:51 ÖS »

Evin ortasında İngiliz Atı gibi duruyor, Maşallah
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #428 : Ocak 10, 2019, 13:29:48 ÖS »

1-2 milim içerdemi kalmış ne ? şaka şaka çok güzel oturmuş yerine tamamen sabır ve yetenek işi bu pinbal

Eşimin videolarını çektiği youtube yemek tarifleri kanalımız
http://www.youtube.com/channel/UCWeURdgKjzxe9490Pb5KTPA?view_as=subscriber
evreno
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #429 : Ocak 10, 2019, 13:36:54 ÖS »

waaawwwwww müthiş
LW3D
Genel Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #430 : Ocak 10, 2019, 15:23:06 ÖS »

Pislik yapacağım

AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #431 : Ocak 10, 2019, 15:24:26 ÖS »

Kahkaha

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | HDMI-520
AMIGA 1200 | 8GB CF  | 3.1 ROM | 8 MB RAM | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | Pi1541 | 1084 S
Fero
Üye

-=Amstrad=-

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #432 : Ocak 10, 2019, 16:20:18 ÖS »

Abi eline emeğine sağlık. Muhteşem görünüyor. Şimdi eski hali ile alt allta görünce şoka girdim Kahkaha

Cpc464/Cpc6128/C64/A500+
Çalışmalarım: https://www.artstation.com/ferotan
İhtiyaç listem:
http://listmoz.com/view/M2GkHC3Vqx83WM6TvDV
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #433 : Ocak 10, 2019, 19:40:34 ÖS »

Pislik yapacağım

Vaaay kaçak "öncesi sonrası" karşılaştırması ha? Kahkaha

Abi eline emeğine sağlık. Muhteşem görünüyor. Şimdi eski hali ile alt allta görünce şoka girdim Kahkaha

Ben de görünce şok oldum Kahkaha uzun zamandır o fotoyu görmemiştim

perpetual_007
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #434 : Ocak 10, 2019, 19:55:57 ÖS »

Bu fotonun posterini isteriz Kahkaha. Ciddiyim

Backbox'da solenoid tarzı birşey vardı sanki.Onu koymaktan vaz mı geçtin yoksa ben mi kaçırdım ?
Sayfa: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 60   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: