Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trArcade Sistemler ve Oyun KonsollarıOyun KonsollarıYeni taktığım slim ps2 lensi düzgün çalışmıyor
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Yeni taktığım slim ps2 lensi düzgün çalışmıyor  (Okunma Sayısı 2381 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
16bit_lover
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« : Nisan 18, 2016, 23:49:20 ÖS »

Selamlar arkadaşlar,
Elimde aylardır fmcb ile kullandığım lensi bozuk,slim model ps2 var.Modeli SCPH-77008,matrix infinity modchip takılı.ben bunun lazerini değiştirmeye karar verip 1,5 ay önce dx.com'dan sipariş ettim.

Ürün bugün elime ulaştı ve sorunsuzca montajını yaptım.Fakat çalışmasında ciddi sorunlar var.

Bir kere ne kopya ne orjinal oyun dvdlerinin hiçbirini okumuyor arada sürtünme sesi çıkarıyor.Lens cd'ye kafa atıyor tak tak diye.
Elimde orjinal mavi diskli bir demo cd var onu okuyabiliyor ama playstation 2 logosundan sonra oda siyah ekranda kalıyor.

Audio formattaki ses cdlerini ve mp3 cdleri sorunsuz okuyor fakat diğer formatları okumuyor.

Montajdan önce lens entegresi üzerindeki baloncuk şeklindeki lehimide kaldırmak gerekiyormuş onuda yaptım.Yani hatalı bir montajda yok.

Bozuk lenste model olarak KHM-430B yazmakta.Bana gelende KHM-430 yazıyor.Görünüm olarak aynılar diyebilirim.Zaten aldığım lazerin 7xxxx serisi ve üzerine uyumlu olduğu yazıyordu.

Birde bu ps2nin kapağına bastırmadan hiçbir cdyi çalıştıramadım.Lens hareketlerini görmek için üst kapağı çıkarıp,sensörleri kağıtla bloke ettim.DVD oyun yada cd oyun koyunca lazer kırmızı ışık çıkarıyor,yatay hareketlerini yapıyor,cdyi döndürüyor,iyice hızlandıktan sonra motor duruyor.

Yeni lens bozuk olsaydı ses cdlerinide okumazdı mantıken.Modchip kaynaklı olabilirmi,deaktive ettiğimdede sonuç değişmedi.
Deneyimli arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.
« Son Düzenleme: Nisan 19, 2016, 09:31:36 ÖÖ Gönderen: 16bit_lover » Logged

Samurai
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : Nisan 19, 2016, 15:31:39 ÖS »

Öncelikle geçmiş olsun kısa zamanda çözmeniz dileğimle...

Bende zamanın da bir hata yapip tuhaf bir Cin sitesinden PS2 lens aldım tavsiye üzerine aynı problemi yaşadım..Daha sonra Japonya dan orjinal lens buldum konsol sıfır gibi olmuştu...
16bit_lover
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Nisan 19, 2016, 17:41:50 ÖS »

Sağol Samurai,sorun ps2'dede olabilir,bitpazarından çok ucuza almıştım.
Free mc boot yüklü memory card ile usb bellekten gayet güzel oyun oynuyorum,fakat snes,neo-geo emulatörleri illa cd'den çalışırım diyor,birde 4 gb boyuttan fazla olan oyunlar fmcb ile çalışmıyor.

Elimde siyah ekran veren arızalı kalın kasa bi ps2 daha var.Onu tamir edebilirsem bununla bidaha uğraşmayacağım.

İşin komiği dx.comdaki yorumlarda herkes memnun kalmış bu lazerden.
Bi biz sevinemedik.

Retroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Nisan 19, 2016, 20:06:40 ÖS »

dostum DVD yi taktıgın Başlıgı Biraz Yukarı Çekip Tekrar Dene Sorunsuzca Çalışmaya Başlayacak

Yaşadıgın sorun degil yani başlık aşagı kaymış sürtünme ve ses yapıyor böyle olunca okuyamıyor diski

FaceBook Hobi-Koleksiyon Sayfası :
https://www.facebook.com/retromantr.scavus

FaceBook Fazlalık Satış Sayfası:
https://www.facebook.com/RetroManiaTr
16bit_lover
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Nisan 19, 2016, 22:02:05 ÖS »

Retroman söylediğini denedim,bişey farketmedi.Cd'yi yükseltmek için altına çember şeklinde kağıt koydum yine aynı.
Sağol yinede.

jazz45
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Nisan 19, 2016, 23:26:04 ÖS »

Aklımda kalmış olurmu bilmem ama lens ayarı yapılıyordu ps2lerde galiba.civata olması gerek lensin yanında. yanlışta hatırlıyor olabilirim. Bi makalede yazan aynen şöyle:bİ japon sİtesİnde sÖyle bİr sey gÖrdÜm adamlar gÖzÜ tutan İkİ tane mİl war bİde gÖzÜ mİle tutan bİr vİda war kÜcÜk bİ vİda gÖzÜn ÜstÜnde o vİdayi cok az gevsetİn.
« Son Düzenleme: Nisan 19, 2016, 23:30:04 ÖS Gönderen: jazz45 » Logged
hakanzade
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Nisan 19, 2016, 23:52:41 ÖS »

Sağol Samurai,sorun ps2'dede olabilir,bitpazarından çok ucuza almıştım.
Free mc boot yüklü memory card ile usb bellekten gayet güzel oyun oynuyorum,fakat snes,neo-geo emulatörleri illa cd'den çalışırım diyor,birde 4 gb boyuttan fazla olan oyunlar fmcb ile çalışmıyor.

Elimde siyah ekran veren arızalı kalın kasa bi ps2 daha var.Onu tamir edebilirsem bununla bidaha uğraşmayacağım.

İşin komiği dx.comdaki yorumlarda herkes memnun kalmış bu lazerden.
Bi biz sevinemedik.

Neo geo 'yu denemedim ama Snes emulatoru da usb den gayet güzel çalışıyor, elflauncher ile usbden snes emulatorun elf dosyasını çalıştırıp romları usbden yükleyebilirsin. Snes emulatorunun isosunu usbutil ile usbye atarak değil. 4 gb dan büyük dosyalar fmcb ile çalışır.
http://dosya.co/osu9uedopmuw/usbutil_ver_2.0__english_pack_.zip.html
Bununla oyun isosunu usb ye at, openps2loader oyunu çalıştırır.
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: