Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriProjeAmiga Disketleri İçin Etiket Projesi
Sayfa: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 29   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Amiga Disketleri İçin Etiket Projesi  (Okunma Sayısı 74568 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #60 : Nisan 23, 2017, 19:37:44 ÖS »

müthişler yaw

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | HDMI-520
AMIGA 1200 | 8GB CF  | 3.1 ROM | 8 MB RAM | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | Pi1541 | 1084 S
Decypher
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #61 : Nisan 23, 2017, 20:59:22 ÖS »

@izmirmaster Aslında en başta ben de öyle yapmayı düşünmüştüm ama o zaman yapıştırırken en ufak bir kaydırmayı affetmeyecekti (disketin sırt kısmı yalnızca 3 mm) ve öyle bir durumda kafaya takıp rahatsız olurum diye vazgeçmiştim Ama yine de öyle bir talep varsa birer kopya da isimli olarak hazırlayabilirim, hiç sorun değil.

Hatta arnavutrafet'in Hunter isteğini iki türlü de hazırlamayı denedim, ölçümlerim muhtemelen doğru olmalı:

onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #62 : Nisan 23, 2017, 21:02:29 ÖS »

Hayranlıkla izliyoruz . Seni izlemeye devam edelim Decypher

C64 ve A500 gerisi teferruat
Decypher
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #63 : Nisan 23, 2017, 21:31:30 ÖS »

Teşekkür ederim Onur Günün birinde işe yarayacaksa ne mutlu.
arnavutrafet
Ziyaretçi
« Yanıtla #64 : Nisan 23, 2017, 21:32:39 ÖS »

10 numara 5 yıldız , ikisi de harika , elinize sağlık.
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #65 : Nisan 23, 2017, 21:40:56 ÖS »

işe yarama mı abi

Agony
Uzman

Amiga gibi yar, Commodore gibi de yadigar olmaz.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #66 : Nisan 24, 2017, 12:47:51 ÖS »

@Decypher, yine eline sağlık. Aslında, ben arşivi düzenleyip, en temiz disketlere en sağlam adf'leri kopyalayarak etiket işine girişeyim toptan. Cillop gibi olur o zaman

Bu arada, hep oyunları yaptık. Program, demo da olsa tadından yenmez. Deluxe Paint, 9fingers...falan..

Hocam eline sağlık tam disketin altına oyunların isimlerinide yazarsan daha hoş olur diye düşünüyorum hocam

Bu çok iyiyimiş cidden. Yapılabilir ama etiketi yapıştırırken disketin sırtına denk getiremezsem sinirlenirim ben. Takıntılıyım bu konuda.

Decypher
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #67 : Nisan 24, 2017, 13:16:40 ÖS »

Hah işte ben de tam onu diyorum, dün bayağı bir ölçüm yaptım, sanırım yazı kısmı tam sırta gelecek şekilde de ayarladım ama yine de bir çıktı alıp denemek lazım Kahkaha

Şu oyunları A'dan Z'ye bir bitirelim, programlar için de uğraşırız neden olmasın.

'Sırt' ismi konusunda bir iki deneme daha yaptım, yazıyı hafif gölgeyle biraz daha öne çıkarınca fena durmadı gibi. Böyle yapalım denirse yazılı ve yazısız olarak çift kopya olarak hazırlayacağım tüm etiketleri.

Bu arada ben  isteyen kalemle yazar, isteyen Agony'nin yaptığı gibi bir kenarına Disk 1 yazısı iliştirir falan diye etiketlerin ham halini paylaşıyorum. Kendi çıktılarımda ise disket numaralarını sağ alt köşede ufak bir çember içine ekliyorum. Bu şekilde disket sayıları eklenmiş tam set etiketleri de gönderebilirim isteyen olursa.

Mesela örnek şu şekilde:

izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #68 : Nisan 24, 2017, 13:18:07 ÖS »

tutturmak oldukça zor ince ayar ve yazı fontu gerekiyor hatta ben yaparken tam etiket kullanmıyorum ön taraf temiz gözüksün yeter

buda benim pc çalışmam @Decypher hocamınkiler kadar renkli değil

Bu çok iyiyimiş cidden. Yapılabilir ama etiketi yapıştırırken disketin sırtına denk getiremezsem sinirlenirim ben. Takıntılıyım bu konuda.

* SUPER-FROG-DISK1-2.zip (274.04 KB - Yükleme: 58 kez.)

izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #69 : Nisan 24, 2017, 13:19:08 ÖS »

hocam agony harika olmuş
Hah işte ben de tam onu diyorum, dün bayağı bir ölçüm yaptım, sanırım yazı kısmı tam sırta gelecek şekilde de ayarladım ama yine de bir çıktı alıp denemek lazım Kahkaha

Şu oyunları A'dan Z'ye bir bitirelim, programlar için de uğraşırız neden olmasın.

'Sırt' ismi konusunda bir iki deneme daha yaptım, yazıyı hafif gölgeyle biraz daha öne çıkarınca fena durmadı gibi. Böyle yapalım denirse yazılı ve yazısız olarak çift kopya olarak hazırlayacağım tüm etiketleri.

Bu arada ben  isteyen kalemle yazar, isteyen Agony'nin yaptığı gibi bir kenarına Disk 1 yazısı iliştirir falan diye etiketlerin ham halini paylaşıyorum. Kendi çıktılarımda ise disket numaralarını sağ alt köşede ufak bir çember içine ekliyorum. Bu şekilde disket sayıları eklenmiş tam set etiketleri de gönderebilirim isteyen olursa.

Mesela örnek şu şekilde:

Agony
Uzman

Amiga gibi yar, Commodore gibi de yadigar olmaz.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #70 : Nisan 24, 2017, 13:31:42 ÖS »

Disket sırtı biraz uğraştıracak sanırım, ama bitince çok daha cici durackatır.

Agony cidden muhteşem, @Decypher, bana hediye ettiği etiketler arasında o da var. Oyunlardan sonra, program ve demolara girişelim o zaman.

@izmirmaster, sadece ön yüzü kapayan etiketler bana niyeyse itici geliyor. Üvey evlatmış gibi. Kahkaha Ama bu tasarımda hiç fena değil abi, gayet iyi bence.

Decypher
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #71 : Nisan 24, 2017, 13:59:35 ÖS »

izmirmaster her zamanki gibi mütevazisin ama senin etiketlerinin de güzelliğini biliyoruz

Agony, disket sırtı tam 3mm, ben 2mm gözükecek bir font seçtim yani az olsa kaydırma payı var Kahkaha Ama yine de ön taraftan hizalayarak yapıştırınca tam isabet olması lazım. Bakalım genel kanı bu yönde olursa ben önceki disketlere de ekleyeyim şu sırt isimlerini, Drive'da bunlar için ayrı bir klasör açarım.
Decypher
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #72 : Nisan 25, 2017, 21:36:51 ÖS »

Bugün yalandan bir çıktı alarak sırt yazısının yerini kontrol ettim, sonuç şu şekilde:

Yani oldu bu iş diyebiliriz Kahkaha

Daha önce hazırladığım tüm etiketlere isim kısımlarını ekledim, Google Drive'daki tüm etiketleri de bu isimli olanlarla değiştirdim. Olur da İsimsiz kullanmak isteyen olur diye onları İsimsiz klasörüne kaldırdım.

Bu iş de aradan çıktığına göre dört yeni etiket paylaşalım:

Tüm etiketler için: Google Drive
Simon (Özay Turay)
Genel Yönetici

Commodore Forever

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #73 : Nisan 25, 2017, 22:16:59 ÖS »

Emeğine sağlık, disket nostaljisini sevenler için bulunmaz bir nimet bu çalışma.

http://www.retrodergi.com - http://www.e-turay.com

Retro: Commodore 64, Amiga 500, Amiga 1200
Retromsu: Wii, XBox360, XBox, PS3 Slim, PS2 FAT, PS1, PSP Slim, Nintendo DS Lite
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #74 : Nisan 25, 2017, 22:17:29 ÖS »

valla eline saglik

Sayfa: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 29   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: