Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetEbay'de kullanabileceğimiz veya ödeme alabileceğimiz PayPal alternatifleri neler
Sayfa: [1] 2 3 ... 16   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Ebay'de kullanabileceğimiz veya ödeme alabileceğimiz PayPal alternatifleri neler  (Okunma Sayısı 85303 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ilkerficicilar
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« : Mayıs 31, 2016, 08:15:28 ÖÖ »

PayPal olayını yeni öğrendim. Hızla bakınca önceki konuda @yavuzg:

"Alternatif olarak US Paypal hesabı açtırabilirsiniz. Adres olarak herhangi bir ücretsiz kargo yönlendirici firmadan alacağınız bir adresi girebilirsiniz (örn. shopbyamex, oneworldshop v.s.). Kredi kartı numarasında da ülke kontrolü yok. Sadece hesabınız 100% onaylanmayacaktır (USA Sosyal Güvenlik Numaranız yoksa) ama yine de kullanabilirsiniz."

demiş. Teşekkürler, bu iyi fikir.

Peki diğer alternatifler ne acaba? Ebay'den, PayPal dışında bir araçla alım yapan oldu mu; ya da ödeme alan? Bilenler deneyimlerini paylaşabilir mi?

http://cbm.ficicilar.name.tr/ - Commodore Hacking
eiji
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Mayıs 31, 2016, 08:20:52 ÖÖ »

Ben de şimdi aynı temalı bir mesaj yazmayı düşünüyordum, teşekkürler ilker üstad. Aslına bakarsanız ben sadece paypal kartın faaliyetini durdurduğunu düşünüyordum ama  işin rengi farklıymış az önce gelen maille öğrendim...

Bu sitede herkes ebay'den bir şey alıyordur o yüzden yazılanlar herkes için çok değerli bilgiler olacak.

edit: ben mevzunun içyüzünü yeni öğrenebildim. etkilenecek olanlar satıcılar. alıcılarla ilgili herhangi bir sorun yok arkadaşlar, bizler normal şekilde istediğimizi almaya devam edebileceğiz paypal üzerinden (tabii ki kart ödemesi ile).
« Son Düzenleme: Mayıs 31, 2016, 08:54:25 ÖÖ Gönderen: eiji » Logged

Cimihendriks
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Mayıs 31, 2016, 08:46:14 ÖÖ »

Alım yapmayı geçtim ebay dahil discogs vs bir çok sitede satış yapıyordum. Hepsi paypal. Alıcı paypal a güveniyor. Biliyor ki ben yamuk yaparsam parası güvende.şimdi ben adama ben artık zübüdik sistemi kullanıyorum gel bir dene mi diyeyim

Alacağın bir kaç nefes, hiç düşündün mü?
Ne kalacak senden, hiç düşündün mü?
Bir cansız vücudun, o da çürür toprak olur gider.
Samurai
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Mayıs 31, 2016, 08:57:31 ÖÖ »

Diğer açılan Paypal konusuna yazıcaktım ama galiba konu kilitlenmiş yazamadım...

Değerli arkadaşlarım hiç panik yapmanıza gerek yok yakında yeniden faaliyete geçecektir Paypal.....

Devletin de bu kadar insanı üzecek ve mağdur edecek bir hata yapıcağını zannetmiyorum yakında yeniden lisans anlaşması yapılır ve Paypal yeniden kullanılır.....

Tabiki Paypal'ın da yapması gereken yükümlülükler varsa yapması gerekir..

« Son Düzenleme: Mayıs 31, 2016, 09:09:48 ÖÖ Gönderen: Samurai » Logged
Gokhan Ozkan
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Mayıs 31, 2016, 09:21:32 ÖÖ »

Paypalın faaliyelerinin durması üzücü bir olay.
« Son Düzenleme: Mayıs 31, 2016, 09:25:27 ÖÖ Gönderen: Gokhan Ozkan » Logged
Gokhan Ozkan
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Mayıs 31, 2016, 09:24:52 ÖÖ »

Paypalın faaliyelerinin durması üzücü bir olay. Ebeydan alışverişlerde ben migrosdan aldığım paypal kartı kullanıyordum.
Ebay da alışveriş yaptığım satıcılardan paypal hesabı olmayanlarla da

Western Union la alışveriş yaptım. Satıcıya Western Unionla ödeme gönderdim. 

Tabiki Western Unionun paypala göre maliyeti biraz daha fazla.150 Euro üzeindeki para gönderime yaklaşık 15 Euro gibi komisyon alıyor.
Western Unıon da Western Unıon anlaşmalı herhangi bir banka, postane gibi işletme üzerinden paranızı gönderebiliyorsunuz. Karşı taraftaki alıcı da, bulunduğu ülkedeki, şehrindeki herhangi bir banka, postane vb parasını alabiliyor. Yerterki Western Unıon anlaşması olsun. Zaten aşağı yukarı hepsinde var. Parayı gönderirken alıcın tam ismini, göndericinin tam ismini istiyorlar. Bir de tarafınıza bir gönderim kodu veriyorlar.Siz bu kodu alıcıya iletiyorsunuz.  İlgili ülkedeki alıcıda western unıon anlaşmalı herhangi bir kuruma gidip gönderim kodu ve tam ismini verip parasını alabiliyor.
Cimihendriks
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Mayıs 31, 2016, 09:57:58 ÖÖ »

Şu an durum bu

* FB_IMG_1464677842229.jpg (20.57 KB, 637x347 - Görüntüleme: 1621 kez.)

Alacağın bir kaç nefes, hiç düşündün mü?
Ne kalacak senden, hiç düşündün mü?
Bir cansız vücudun, o da çürür toprak olur gider.
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Mayıs 31, 2016, 10:25:59 ÖÖ »

Paypal'den alımlara ödeme konusunda zaten uzun süredir kredi kartı kullanıyorsunuz...Paypal bakiyenizde para olsa dahi kullanamıyordunuz... Kredi kartıyla ödeme devam eder (belki güven konusunda biraz sıkıntı olur...)

Paypal konusunun esas sıkıntılı olduğu kısım kanımca ödeme alma kısmı...Ödeme yapmak sorun olacağını düşünmüyorum.

eins
Uzman

A.K.A. deliMawi

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Mayıs 31, 2016, 11:27:23 ÖÖ »

Ben kk ile alım yapılabileceğine dair bir yazı göremedim. Para gönderme sanıyorum ki kk ile göndermeyi de kapsıyor olmalı?

Doberman ♦ megaOne ♦ HDMI-64 ♦ HDMI-520 ♦ NewSchool
eiji
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #9 : Mayıs 31, 2016, 12:10:32 ÖS »

Ben kk ile alım yapılabileceğine dair bir yazı göremedim. Para gönderme sanıyorum ki kk ile göndermeyi de kapsıyor olmalı?

onunla ilgili hiçbir şey yok. burada mantık paypal'in bir banka hesabıymışçasına kullanılamaması, kredi kartı ile alışveriş yaptığınızda paypal sadece garantör oluyor.

bu arada sadece paypal değil de payu ile de sıkıntı yaşıyormuş bddk. hakkımızda hayırlısı..

LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #10 : Mayıs 31, 2016, 12:19:15 ÖS »

paypal üzerinden ödeme yaparken, genelde sitelerde paypal hesabım var ya da hesabım yok diyerek kredi kartı bölümü çıkıyor... ebay'da bugüne kadar paypalsiz alışveriş yapmadım (yıllar önce nasıl yapardık hatırlamıyorum)

Alıntı
When buyers check out, they'll log into PayPal and pay with their PayPal account balance or by credit card or checking account through PayPal.

eins
Uzman

A.K.A. deliMawi

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Mayıs 31, 2016, 12:31:19 ÖS »

Mantık olarak bu dediklerinize katılıyorum. İnşallah o şekilde olur. Yani dijital radyodan, çeşitli dergi aboneliklerine, patreon ödemelerine, hatta envato market dijital resim, foto vb alışverişlerine kadar kullanıyordum ben.

Sitede şu yazıyor. Burada hesaptan bahsetmemiş. O sebeple emin olamadım.

Bir PayPal üye işyerinde düzenli ödemeler gerektiren aboneliğim var. Bunlar etkilenecek mi?
Evet. 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere PayPal üye işyeri abonelikleriniz için ödeme yapmanız artık mümkün olmayacaktır. Diğer uygun ödeme seçeneklerini araştırmak için ilgili PayPal üye işyeri ile görüşmenizi tavsiye ederiz.
« Son Düzenleme: Mayıs 31, 2016, 12:33:51 ÖS Gönderen: delimawi » Logged

Doberman ♦ megaOne ♦ HDMI-64 ♦ HDMI-520 ♦ NewSchool
eiji
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #12 : Mayıs 31, 2016, 12:36:12 ÖS »

Mantık olarak bu dediklerinize katılıyorum. İnşallah o şekilde olur. Yani dijital radyodan, çeşitli dergi aboneliklerine, patreon ödemelerine, hatta envento market dijital resim, foto vb alışverişlerine kadar kullanıyordum ben.

Sitede şu yazıyor. Burada hesaptan bahsetmemiş. O sebeple emin olamadım.

Bir PayPal üye işyerinde düzenli ödemeler gerektiren aboneliğim var. Bunlar etkilenecek mi?
Evet. 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere PayPal üye işyeri abonelikleriniz için ödeme yapmanız artık mümkün olmayacaktır. Diğer uygun ödeme seçeneklerini araştırmak için ilgili PayPal üye işyeri ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

üstad onu ben de okudum; bence kastedilen paypal hesabı ile havale yapılması. çok kısaca, sen bana paypal ile para göndermek istesen bunu kredi kartı ile yapamazsın, mutlaka paypal hesabının olması gerekir. ve artık paypal hesaplarımız olmayacak Kahkaha

edit: türkiyede çoğu eticaret firması paypal'in sunduğu garantörlük ve fraud tespiti hizmetini payu'dan alıyor. paypal'i bizler artık sadece o fonksiyonla kullanıyor olacağız. ama burası türkiye, yemek kazanının sürgün edildiği bir yerde her şeyi görebiliriz (:
« Son Düzenleme: Mayıs 31, 2016, 12:38:46 ÖS Gönderen: eiji » Logged

LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #13 : Mayıs 31, 2016, 12:37:53 ÖS »

düzenli ödemeler etkilenebilir Benimde paypal kaydımın olduğu düzenli ödenen yerler var...Misal Patreon... nasıl olacak bilmiyorum... Paypal'in gitme sebebini öğrensekte kime söveceğiz kesinleşse, belki bir rahatlama olur

arkas
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Mayıs 31, 2016, 12:56:37 ÖS »

Paypal ile Ebay yakın tarihte iki ayrı şirkete ayrılmıştı. Aslına bakarsanız Paypal Ebay'de gereksiz. Ebay'ın zaten kendi koruma mekanizması var. Gereksiz bürokrasi ve gereksiz komisyonlar sözkonusu. İnşallah Ebay'e doğrudan banka hesabı bağlama ve ordan ödeme/tahsil etme olanağı gelir.
Adeta körün istediği bir göz Allah verdi iki göz durumları. Adamlar bir Ebay yaratıyor kazan doğurdu misali içinden bir Paypal doğuyor. ( Maaşallah atasözlerinde indirim var sanki Kahkaha)
...
Benzer bir durum imgur'da mevcut. Imgur'u Reddit'i photobucket gibi dandik resim yükleme yerlerinin esaretinden kurtaralım kendi resimliğimiz olsun diye yaptılar. Yorum imkanı vs. Imgur aldı başını gitti. Bugünlerde yeni bir resim servisi dayatıyorlar. Amaç yine aynı aynı. Reddit'i bu sefer Imgur'dan kurtarmak.
...
Bunları yazarken aklıma Ulusoy'un içinde eriyen Varan geldi.
Eller gider Mersin'e misali...

Commodore 64G
Amiga 500
PS2
Sayfa: [1] 2 3 ... 16   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: