Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetEbay'de kullanabileceğimiz veya ödeme alabileceğimiz PayPal alternatifleri neler
Sayfa: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 16   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Ebay'de kullanabileceğimiz veya ödeme alabileceğimiz PayPal alternatifleri neler  (Okunma Sayısı 118010 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #105 : Haziran 17, 2016, 21:50:56 ÖS »

Ben doğrudan shopbyamex.com kullanmaya başladım. Doğrudan derken oradan adres al, sonra onunla Paypal US al falan gibi değil. Doğrudan adamlara hizmet bedelini ödüyorum. Çok detaylı araştırmadım ama anladığım kadarıyla bir süre ürünleri alıp alıp biriktirip, sonra topluca ortak shipping ile göndertebiliyoruz öyle değil mi? Benim aldığım şeyler RAM falan, küçücük şeyler. Tahminimce tek bir $25 ile getirtebileceğim. Zaten e-Bay Türkiye'ye 10 küsür dolar shipping alıyor. İki ürünü bile birlikte getirtsem hemen hemen aynı fiyata gelecek. Yanlış mı düşünüyorum?

Kargo hariç %5 küsürlük bir kredi kartı komisyonu bindiriyorlar üzerine ki bu da iki ürün için bana $4 gibi bir şeye geldi.

Evet, malları biriktirebiliyorsun. Tek shipmentta gönderilecek malların toplam bedeli 75€ geçerse gümrük vergisine tabi olması durumuna dikkat etmek gerekiyor.

Yanlız geçen sene paket konsolidasyonu işini durdurmuşlardı. Sorup kontrol etmekte fayda var.

Def Leppard
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #106 : Haziran 19, 2016, 22:46:00 ÖS »

ebayda birşey almayı denedim , paypal zaten bitti ve  diğer kredi kartı seçeneği ilede ödeme yapılmıyor. sanırım kredi kartı seçeneği yine paypal ile bağlantılı oluyor. yani ebaydan artık biz hiçbirşey alamayız..

Amiga Repair Service
eins
Uzman

A.K.A. deliMawi

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #107 : Haziran 19, 2016, 23:14:27 ÖS »

Yavuz abi'nin söylediği şekilde mümkün oluyor. Ben de sipariş verebildim geçtiğimiz hafta.

Doberman ♦ megaOne ♦ HDMI-64 ♦ HDMI-520 ♦ NewSchool
arkas
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #108 : Haziran 19, 2016, 23:16:56 ÖS »

Yavuz abi'nin söylediği şekilde mümkün oluyor. Ben de sipariş verebildim geçtiğimiz hafta.
Türkiye dışı adresi nasıl girebildiniz? Ben denediğimde ülke değiştirilemiyor. (Not:VPN mevcut değil)

Commodore 64G
Amiga 500
PS2
eins
Uzman

A.K.A. deliMawi

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #109 : Haziran 19, 2016, 23:40:31 ÖS »

Hangi ülkeden adres girecekseniz o ülkenin paypal sitesinden register olun.

Doberman ♦ megaOne ♦ HDMI-64 ♦ HDMI-520 ♦ NewSchool
phantom
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #110 : Haziran 19, 2016, 23:41:06 ÖS »

Sıfırdan hesap açmak gerekiyor, kredi kartını da eski hesapta kullanmadığınız yeni bir kart tanımlayın, yoksa kabul etmiyor.
@yavuzg çözüm süper, herzamanki gibi harikasınız
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #111 : Haziran 20, 2016, 01:04:42 ÖÖ »

Önce emektar paypal türkiye ile varsa alacak vereceğinizi bitirin. Sonra hesabı kapatın (Hesapta paranız varsa ve banka havalesi talimatı verdiyseniz paranız banka hesabınıza yatana kadar PayPal'ınız kapatmayın).

İdiot, bir kaç defa "niye hesabını kapatıyorsunuz, iyi düşündünmü, gitme neolur" gibisinden yersiz sorular soruyor Gönderin gitsin...

Sonra sıfırdan, tavsiyem ertesi gün, belirttiğim yöntemle gidin PayPal US veya UK den (artık alışverişlerinizi en çok nereden yapıyorsanız) temiz hesap açın.

oneworlshop.net hem US, hem UK hem de Çin adresi alabiliyorsunuz (yani en son kontrol ettiğimde öyleydi).

Kredi kartınızı da hesabınıza tanımlayın (artık aynı kartı tanımlayabilirsiniz - PayPal'lerin birbirleri ile senkronizasyonu biraz zaman alabilir - ilk denemede olmuyorsa ertesi gün deneyin)

Bazı kartlar PayPal'den mi yoksa uluslararası internet kullanımından mı bilmiyorum ilk paypal işlemine "red" cevabı dönüyor. Örneğin benim HSBC öyle yaptı. Akbank ile sorun yaşamadım. Sorun yaşıyorsanız kartınıza yetki vermek için bankanız ile irtibata geçebilirsiniz, bu şekilde düzelebilir belki...

Axeseytan
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #112 : Haziran 20, 2016, 01:30:52 ÖÖ »

Önce emektar paypal türkiye ile varsa alacak vereceğinizi bitirin. Sonra hesabı kapatın (Hesapta paranız varsa ve banka havalesi talimatı verdiyseniz paranız banka hesabınıza yatana kadar PayPal'ınız kapatmayın).

İdiot, bir kaç defa "niye hesabını kapatıyorsunuz, iyi düşündünmü, gitme neolur" gibisinden yersiz sorular soruyor Gönderin gitsin...

Sonra sıfırdan, tavsiyem ertesi gün, belirttiğim yöntemle gidin PayPal US veya UK den (artık alışverişlerinizi en çok nereden yapıyorsanız) temiz hesap açın.

oneworlshop.net hem US, hem UK hem de Çin adresi alabiliyorsunuz (yani en son kontrol ettiğimde öyleydi).

Kredi kartınızı da hesabınıza tanımlayın (artık aynı kartı tanımlayabilirsiniz - PayPal'lerin birbirleri ile senkronizasyonu biraz zaman alabilir - ilk denemede olmuyorsa ertesi gün deneyin)

Bazı kartlar PayPal'den mi yoksa uluslararası internet kullanımından mı bilmiyorum ilk paypal işlemine "red" cevabı dönüyor. Örneğin benim HSBC öyle yaptı. Akbank ile sorun yaşamadım. Sorun yaşıyorsanız kartınıza yetki vermek için bankanız ile irtibata geçebilirsiniz, bu şekilde düzelebilir belki...

Yavuz abi bu sistem işlemiyor. (Sen amerikaya fiziksel kargo gönderdiğin için sorun yaşamazsın)
Öncelikle USA sitesinden paypal adresi alıp kredi kartınızı tanımladınız diyelim. Adresi de bir şekilde halletiniz diyelim. Paypal 2-3 türkiye siparisinden sonra mail atıp sizin ana adresiniz Amerika gözüküyor. Lütfen telefon onayı VE oturduğunuz adresini onaylayınız diyor. Bu işlemleri yapmadığınız takdirde paypal hesabını kapatıyorlar. Tabi amerikada kargo gönderebileceğiniz birisi varsa bu işler sorun olmuyor. Oraya 2-3 sipariş geçip daha sonra türkiyeye tekrar gönderim yapabilirsiniz. Kısaca kayıt olduğunuz ülkede tanıdık yoksa bu işler öyle gözüktüğü kadar kolay olmuyor. 
Bu anlattığım olay çok yakından tanıdığım 3-4 kişinin başına geldi. 
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #113 : Haziran 20, 2016, 01:37:03 ÖÖ »

... Paypal 2-3 türkiye siparisinden sonra mail atıp sizin ana adresiniz Amerika gözüküyor. Lütfen telefon onayı VE oturduğunuz adresini onaylayınız diyor. Bu işlemleri yapmadığınız takdirde paypal hesabını kapatıyorlar. ...

Hmm bunu bilmiyordum... Yani başıma gelmedi (henüz)

Dediğin gibi, ben PayPal'de tanımladığım adrese hem kargo aldım hem de Amerika'ya bir çok gönderi yapmıştım.

NoStres
Deneyimli

One Love, One Heart, One Destiny

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #114 : Haziran 20, 2016, 02:17:37 ÖÖ »

Başlıkta belirtilen soruya net cevap gelmeyecek sanırım, ininal tavsiyesi Ebay'da işlemedi, Ebay için kredi kartı kullanmadan işleyen bir sistem önerisi olan var mı?

Örnek : Paypal hesap ve Paypal nakit kart işimi görüyordu, bunun gibi.

onurulusoy
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #115 : Haziran 21, 2016, 11:16:54 ÖÖ »

1-Yeni bir hotmail aldım
2-bu hotmail ie USA paypaldan kayıt oldum adresım NewYork sokak ve posta kodunu uydurdum.Birde sosyal guvenlık kodunuzun son 4 hanesini istiyor 1234 yaptım onuda.
3-Mail adresime onay maili geldive onayladım.
4-TR paypal hesabımda kullandıgım kredi kartı bılgılerımı gırdım.(Tr gırıslerınde 3 tl cekerek 4 hanelı onay kodu ıstıyor USA sitesinde bunu istemedi)
5-Şuanda TR paypal ve USA paypalım ıkısıde aktif ve ikisindede aynı kredi kartım tanımlı.
Bu işlemler sonunda 7 haziranda 1$ lık 2 adet deneme alısverısı yaptım hıcbır problem yasamadım.
20 haziranda 1 adet alısverısım daha oldu.
21 haziranda 2 adet alısverısım daha oldu.
Şu ana kadar hiçbir problem yaşamadım...

arkas
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #116 : Haziran 21, 2016, 11:45:33 ÖÖ »

@onurulusoy öncelikle hayırlı olsun.
Aldığınız ürünler hangi adrese postalanacak?

Commodore 64G
Amiga 500
PS2
onurulusoy
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #117 : Haziran 21, 2016, 11:49:46 ÖÖ »

ebayde yazdıgım adresıme kargolanıcak.Paypala girmiş oldugunuz adres billing adresi diye gecıyor yanı fatura adresi.Zaten paypal adresım yıllardır bursa fakat sıparıslerımı istanbula alıyorum.5-6 kezde istanbul içinde adres degıstırdım sadece ebayde yazan adresımı guncellıyorum yetiyor.Paypal adresım sureklı aynı fakat kargolarımı ebayde yazdıgım adreslere alıyorum.

Retroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #118 : Haziran 21, 2016, 14:57:55 ÖS »

Onur Avatarını Görünce Canım Prehistorik 2 Çekti Hee Kahkaha

joker_
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #119 : Haziran 21, 2016, 17:06:07 ÖS »

Usa Paypal'den hesap açıp, alışveriş yapmakta sıkıntı yok zaten. Sıkıntı ebay'den satış yapıp, para Usa paypal'e yatınca başlıyor. Parayı, Türkiye'deki banka hesabına aktaramıyorsun.

Ya Amerika'da tanıdığın birinin banka hesabına vs.. aktarıp alacaksın yada ebay üzerinden başka alışverişlerde kullanacaksın
Sayfa: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 16   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: