Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trCommodoreCommodore GenelCommodore Amiga oyun çeken eski dükkanlar
Sayfa: [1] 2 3 ... 17   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Commodore Amiga oyun çeken eski dükkanlar  (Okunma Sayısı 89217 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« : Temmuz 14, 2016, 08:55:27 ÖÖ »

Arkadaşalar , Eskiden C64 kasete oyun çektirdiğimiz ya da diskete oyun çektirdiğimiz küçük dükkanlar vardı. Bunları paylaşalım istedim . Belki aynı yerden oyun çektirirken karşılaşmışızdır ne dersiniz   Ben Üsküdarda oturduğumdan çektirebileceğim 3 yer vardı. Ama Ayazmaya çıkmadan Kadri amcayı hiç unutmam . Elime para geçince ilk işim kasetimin boşluğuna 1 oyun daha çektirmek olurdu.
« Son Düzenleme: Eylül 17, 2019, 22:13:05 ÖS Gönderen: onursapci » Logged

C64 ve A500 gerisi teferruat
Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Temmuz 14, 2016, 09:41:45 ÖÖ »

Ben bakırköylü olduğum için sadece buradaki yerlere sık gidebiliyordum. Tabi o zamanlar yaşımız küçük fazla açılamıyoruz İlki sinclair için oyun aldığımız bakırköy bilgisayar. Ardından c64 ü aldığımız sorbim.. o da istanbul caddesindeydi. Yaz tatilinde aldığımızdan bize hediye olarak plaj seti vermişlerdi ve orada verilen amiga ve commodore logolu havlu hala duruyor Kahkaha Kahkaha Bunun dışında Biltek, Osam, Ghost Bilgisayar ve adını hatırlayamadığım birkaç tane daha yer Kahkaha Zeytinburnu tarafında TST vardı joystik te yapardı. 2001 yılında oraya bir gidip baktığımda internet kafe olduğunu gördüm. Biraz muhabbet edip eski günlerden konuştuktan sonra depolarının bir köşesinden bana 3 tane tst joystik bulup vermişlerdi Kahkaha

bir de Fatih te bir yere gitmiştik abimle 15 20 tane disket alıp sabahtan akşama kadar orada durup c64 için oyun çektirmiştik.. ilk defa pc yi orada görmüştüm. yıl 1990 ya da 91..
« Son Düzenleme: Temmuz 14, 2016, 09:46:04 ÖÖ Gönderen: cemkaan » Logged

Siparis ile 3boyutlu baskı yapıyorum.
Commodore 64 Power Saver
Amiga 500 512kb ram
Joystick Test aleti
Satılıklarım

https://drive.google.com/file/d/1mx8ogKcQEcWur7UC5Yod4iqzLzluTJFy/view?usp=sharing
skonac
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Temmuz 14, 2016, 17:40:14 ÖS »

C64 kasetine oyun çektirdiğim yerler; Ankara'da Kızılay Karanfil Sokakta, Kebabistan ın üstünde TELECOM BİLGİSAYAR, Sakarya'da OKAN BİLGİSAYAR, Tunalı Hilmi'de MICRO SHOWY.
Hatırladıklarım bunlar.
rom
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Temmuz 14, 2016, 17:48:51 ÖS »

Eskiden istanbul'da bil&aks bilgisayar vardı. Genelde ona gidip oyun çektirirdik.
https://eksisozluk.com/bil-aks--725341

Agony
Uzman

Amiga gibi yar, Commodore gibi de yadigar olmaz.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Temmuz 14, 2016, 17:54:10 ÖS »

C64 kasetine oyun çektirdiğim yerler; Ankara'da Kızılay Karanfil Sokakta, Kebabistan ın üstünde TELECOM BİLGİSAYAR, Sakarya'da OKAN BİLGİSAYAR, Tunalı Hilmi'de MICRO SHOWY.
Hatırladıklarım bunlar.

Okan Bilgisayar ve MicroShowy efsaneydi.

rtuk
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Temmuz 14, 2016, 20:41:14 ÖS »

pendikte compas osman amca ilerlemiş yaşına ragmen gözlüklerini takar
kırılan oyunları multı ıce 3 le kırılamayanları locky junıor ile kopyalar verirdi bunların dışında kopya program kullanmazdı en garanti bunlar diye bazen multiyle kırma hatası verirdi çalışmazdı oyun gider tekrardan ücretsiz geri çektirirdik

suadiyede ufo ve laçin bilgisayardanda alışverişlerim olmuştur özellikle ufo bilgisayar leyla abla(sahibi)ve birde aytaç abla vardı.

o kadar ısrar etmeme ragmen ufo gameseti kopyalamamışlardı onu orjinal satıyoruz kopya satışı yok onun demişlerdi o zaman istedikleri para game sete benim için zor bir paraydı ve alamamıştım.

dha cuzi bir paraya bana load ve save etmeyen versiyonu satmışlardı zaten oda bir işime yaramamıştı

bir ara onlardan kaset alıp toptan üzerine kar koyup ufak çekim yapan dükkanlara satayım dedim ama ondada uçuk fiyat istemişlerdi anlaşamamıştık.

100 tane alırsam iyi teklif vermişlerdi ama bendede 100 kaseti toptan alacak para yoktu o zamanlar hey gençlik hey...
« Son Düzenleme: Temmuz 14, 2016, 20:43:08 ÖS Gönderen: rtuk » Logged

UFUKLARIN NAZARIMDAN NİHAN OLUP GİDELİ;
HAKDANI FENANIN KARARDI HER ŞEKLİ
GÖZÜMDE KALMADI YER GÖK BATAR ÇIKAR
ZEMİNE MÜNKESİRİM ASMANE MUABBERİM VS VS VS...
onursapci
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Temmuz 14, 2016, 22:09:28 ÖS »

Gerçekten güzel günlerdi. Ben yeni katıldım aranıza neden bukadar geç katıldım bilmiyorum . C64 amiga değerlerini şimdi de devam ettiren orta yaşlı bizler çok güzel kalpli insanlarız. Bizim gençliğimizdeki ortamı yeni nesil bulamıyor maalesef. Sevgiyle kalın..

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Temmuz 15, 2016, 01:27:54 ÖÖ »

Hatırladıklarım bunlar.

Ben de MicroShowy der geçerim. Tunalıda demirdöven pasajımıydı neydi, önce giriş kattaki küçük dükkanın (muhtemel oyun çeken abilerden birisinin annesinin giyim mağazasıydı) bir köşesinde başlayıp sonra alt katta kendi dükkanlarını açmışlardı yanılmıyorsam...

Bazen o zaman Ankara'da üniversitede okuyan abilerimi (Ayrancı'da bi bekar evinde kalırlardı) ziyarete gittiğimizde ben de dataseti koltuğumun altına sıkıştırıp (kafa ayarı garanti tutsun diye çoğu kimse kendi dataseti ile giderdi oyun çektirmeye) Micro Showy'ye giderdim elimde oyun listesi ile...

O kadar kalabalık olurdiki bazen dataseti oyun listesi ile bırakıp akşama alırdım. Sonra akşama eve gidince bi heyecan koyardım kasedi bi bakarsın en istediğin oyun açılmıyor, hadiii ertesi gün yine Micro Showy'nin yolu tutulurdu.

Ne günlerdi...

Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Temmuz 15, 2016, 09:19:35 ÖÖ »

Hatırladıklarım bunlar.

Bayındır sokaktaki gözlem bilgisayar vardi commodore oyun cektirene kafa ayarı bedavaydi Kahkaha
malik
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Temmuz 15, 2016, 09:40:58 ÖÖ »

ADANA ABC Bilgisayar Rıfat Karış ve oğlu ilkay...
Türk hava kurumu pasajda da Commander Bilgisayar...
listeden oyun seçip kasete kopyalatırdık.
Eve varana kadar bir sabırsızlık. Kaset yüklenirkende birheyacan.
Çok iyi bilirim.
Bazen en beğenip merak ettiğin oyunun yüklenmemesi ile butun işi gücü bırakıp tekrar bilgisayarcının yoluna koyulurdum.
malik
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Temmuz 15, 2016, 09:45:13 ÖÖ »

Sizde hiç bir oyun fazla yüklemek için dolmusa para vermeyip yürüyerek gittinizmi bilgisayarcıya.
Agony
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Temmuz 15, 2016, 09:46:14 ÖÖ »

Hatırladıklarım bunlar.

Bayındır sokaktaki gözlem bilgisayar vardi commodore oyun cektirene kafa ayarı bedavaydi Kahkaha

Hah şimdi hatırladım onu da. Yazdıkça hatırlıyor insan. Mesut Bilgisayar vardı. Hala duruyor sanırım.

Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #12 : Temmuz 15, 2016, 09:48:09 ÖÖ »

Sizde hiç bir oyun fazla yüklemek için dolmusa para vermeyip yürüyerek gittinizmi bilgisayarcıya.

Hep yürüyerek :')

Siparis ile 3boyutlu baskı yapıyorum.
Commodore 64 Power Saver
Amiga 500 512kb ram
Joystick Test aleti
Satılıklarım

https://drive.google.com/file/d/1mx8ogKcQEcWur7UC5Yod4iqzLzluTJFy/view?usp=sharing
onursapci
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Temmuz 15, 2016, 12:10:37 ÖS »

Bilgisayarcıya gidiyoruz derdik ailemize değil mi? Malik deyince hatırladım .  Bilgisayarcı

Agony
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Temmuz 15, 2016, 12:21:23 ÖS »

Birde şöyle diyaloglar olurdu.

-Eeee abi biz son çıkan oyunlardan çektirecektik.

Bilgisiyarcı, lönk diye eldeki disketleri alır ve "Ver çekelim" derdi.

Hani yazınca pek anlaşılmadı ama, bunu yaparlarken biraz kaba olurlardı. Yani "Vör çökölüm" gibi. Anladınız işte Kahkaha

Sayfa: [1] 2 3 ... 17   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: