Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trCommodoreCommodore GenelCommodore Amiga oyun çeken eski dükkanlar
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 17   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Commodore Amiga oyun çeken eski dükkanlar  (Okunma Sayısı 89215 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Temmuz 15, 2016, 12:38:42 ÖS »

Erle Bilgisayar (Club Elite) / Beşiktaş
Joy Bilgisayar / Kadıköy
Kamer Bilgisayar / Beşiktaş
HT Bilgisayr / Şirinevler
Agnus Amiga Club / Kadıköy

Bir dolu da ismini hatırlayamadığım mekan vardı. Biri Merter'de yokuşu tırmanırken, bir diğeri Sirkeci Doğubank iş hanı karşısında, bir başkası da Şehremini'de cami arkası bölgesinde idi...
cihangirabi
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Temmuz 15, 2016, 16:52:20 ÖS »

İzmirde

Datasoft
Pinokyo bilgisayar
Lazer
Phoenix
 Atlantis
amiga.os
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Temmuz 15, 2016, 17:26:23 ÖS »

Ben Amstrad için oyun çektirmeden ziyade genelde kaseti direk alabiliyordum, sonuçta çoğu bilgisayarcıda bilgisayarın kendisi yoktu ve Commodore kadar popüler değildi maalesef. Cevizli, Tamirhane'de Gümrah Bilgisayar vardı, halen daha Atalar'da devam ediyorlar.
Onun dışında Pendik'teki Compass'tan da oyun almışlığım vardır. Göztepe Mikom Computer ve Sahrayı Cedid minibüs yolu üzerinde de küçük bir dükkan vardı adı aklıma gelmeyen. Bazı günlerde paramızın sonuna kadar harcardık ve minibüs parası bile yetmeyecek olurdu. Nereden binersek cebimdeki para yetebilir diye, oraya kadar yürürdük arkadaşlarla. Göztepe'den Bostancı'ya, Küçükyalı'ya yürüdüğümüz, ya da Kadıköy'den trenle kaçak gittiğimiz olurdu.
Söğütlüçeşme Camii'nin altındaki pasajda da bir yer vardı. Yazıcıoğlu'nda da Dağbim Amstrad ağırlıklıydı.
Amiga aldığımda zaten Oğuz Abi'den almıştım (önce 500+ sonra 1200), sürekli olarak oradan alışveriş yapdım. 1200 alırken aslında abim, kardeşim PC almak istemişlerdi ancak para bendeydi Kahkaha ve 170 MB harddiskli A1200'ü almıştım.
TFL92
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Temmuz 15, 2016, 17:34:01 ÖS »

Ankara'da Microshowy'nin dataset sıralarında çok vakit öldürdüm. Hiç bıkmadan oyun kataloglarına bakardım. Bu arada yanımdaki arkadaş da pasajın merdivenlerine çöker çile doldururdu beni beklerken. Çıkışta da Tivoli'ye giderdik zaman zaman.
(Bu arada Tivoli, Tunalı'da oda kadar bir dükkanda görülmemiş şeyler satarak efsane olmuş bir restorandı. Sundae dondurma, ice slush, hotdog.. Bilgisayar kullanan, video kaset izleyen bebeler olarak bir adım daha yaklaşmıştık batıya. Sonradan büyüyerek Erenköy Kristal Büfe gibi bir yer olmuştu.)

Erenköy demişken, Şaşkınbakkal tarafında da Violet Bilgisayar vardı. Rahmetli Osman abinin yeriydi. Enteresan adamdı. Bazen sırf laflamak için giderdim. Benim gibi İTÜ'yü kazanmış bir arkadaş, liseden ziyerete gelmiş diğer arkadaşlarımızı adamın dükkanına götürmüş "böyle bir adam var burda" diye. Osman Abi'nin hazırladığı 11 disketlik "Fate Of Atlantis" ve eve gitmeden aldığım o pizza en  keyifli oyun anılarımdandır.
« Son Düzenleme: Temmuz 15, 2016, 17:36:28 ÖS Gönderen: TFL92 » Logged
skonac
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Temmuz 15, 2016, 17:45:48 ÖS »

Ankara'da Microshowy'nin dataset sıralarında çok vakit öldürdüm. Hiç bıkmadan oyun kataloglarına bakardım. Bu arada yanımdaki arkadaş da pasajın merdivenlerine çöker çile doldururdu beni beklerken. Çıkışta da Tivoli'ye giderdik zaman zaman.
(Bu arada Tivoli, Tunalı'da oda kadar bir dükkanda görülmemiş şeyler satarak efsane olmuş bir restorandı. Sundae dondurma, ice slush, hotdog.. Bilgisayar kullanan, video kaset izleyen bebeler olarak bir adım daha yaklaşmıştık batıya. Sonradan büyüyerek Erenköy Kristal Büfe gibi bir yer olmuştu.)

Erenköy demişken, Şaşkınbakkal tarafında da Violet Bilgisayar vardı. Rahmetli Osman abinin yeriydi. Enteresan adamdı. Bazen sırf laflamak için giderdim. Benim gibi İTÜ'yü kazanmış bir arkadaş, liseden ziyerete gelmiş diğer arkadaşlarımızı adamın dükkanına götürmüş "böyle bir adam var burda" diye. Osman Abi'nin hazırladığı 11 disketlik "Fate Of Atlantis" ve eve gitmeden aldığım o pizza en  keyifli oyun anılarımdandır.

@TFL arkadaşımız söyleyince aklıma geldi. Bu oyun çekilen yerlerde gerçekten de oyun katalogları ve listesi olurdu. Bu kataloglarındaki oyun isimlerinin yanında yazan oyunla ilgili açıklamalar ise süper eğlenceli olurdu. Bu konuda da best of the best Mesut Bilgsisayar'dır hatırlayanınız varsa. Tartışmasız.
izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Temmuz 15, 2016, 18:31:39 ÖS »

zengin işi, katalogtan oyun seçmek ne? Biz o dönemde hercules(monochrome) pcde çalışan oyunu bulalım bize yeterdi bilgisayarcıya çalışan oyun ver yeter diyorduk

TFL92
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Temmuz 15, 2016, 18:51:11 ÖS »

Küçükesat'ta Ferhat bilgisayar (Ferhat Plak) vardı. Orada bir dergide Fate Of Atlantis'in çözümünü görmüştüm. Oyunu İst'da alıp bir iki sene sonra Ankara'da bitirebilmiştim bu sayede. İşte orada o zamana kadar burun kıvırdığım PC bana ilk darbeyi vurmuştu. Adamlar acayip bir oyunun başındaydı.
"Ne ki bu?" dedim.
"Alone In The Dark" dediler, "Ama PC'de bu, sana olmaz" gibisinden birşeyler dediler. Tenezzül edip de yüzüme bile fazla bakmadan hafif kaykılarak konuşmuşlardı. Ezilmiştim..

486'ya geçince ilk iş bu oyunu alıp 1 gecede bitirmiştim. Ses kartı falan da yoktu daha..
cihangirabi
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Temmuz 15, 2016, 21:24:25 ÖS »

@TFL arkadaşımız söyleyince aklıma geldi. Bu oyun çekilen yerlerde gerçekten de oyun katalogları ve listesi olurdu. Bu kataloglarındaki oyun isimlerinin yanında yazan oyunla ilgili açıklamalar ise süper eğlenceli olurdu. Bu konuda da best of the best Mesut Bilgsisayar'dır hatırlayanınız varsa. Tartışmasız.

Osman ölmüşmü?
Çok üzüldüm Allah rahmet eylesin
TFL92
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Temmuz 15, 2016, 22:48:56 ÖS »

Osman Abi'nin yanında bir de berber vardı. Onların da müşterisiydim. Onlar da Göztepe'ye doğru bir yerlere taşınmışlardı. Meğer Osman abi oralarda oturuyormuş. Ara sıra da oraya uğruyormuş laflamak için. Bir kere denk geldik. Son muhabbetimizdi. Bana elinde hiç açılmamış bir C64'ü Oyuncak Müzesi'ne verdiğini söylemişti o gün. Bir kaç ay sonra da kaybetmişiz. 2012-2013 gibi. Şimdi baktım da 20 yıllık bir tanışıklığımız varmış. Sokakta birbirimizi görünce durup iki dakika konuşup öyle ayrılırdık.
F_P_G_A
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Temmuz 17, 2016, 00:54:39 ÖÖ »

Kadıköy'e Joy Bilgisayar'a giderdim. Oğuz Abi vardı. AGA oyunları/demoları çıkmaya başladığında bir iki AGA demosu çektirmiştim heyecanla. Dönüşte tren yolculuğu çoook uzun gelmişti.
Tesellum
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Temmuz 17, 2016, 12:02:22 ÖS »

Ankarada soylenen yerlere ilave olarak, İzmir caddesinde Zenger Elektronik vardi asil isleri  ses sistemleriydi, en son gittigimde ellerinde ki bir ayakkabi kutusu dolusu c64 disketlerini bedava vermislerdi !!! Benimde son c64 alis verisim buydu.
NoStres
Deneyimli

One Love, One Heart, One Destiny

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #26 : Temmuz 17, 2016, 22:46:00 ÖS »

Şişlide Flamingo bilgisayar vardı; katalogdan oyun seçerdik, arşivden bulup getirirdi X-COPY ile atardı hemen, kendi şirketlerine özel koyu turuncu disket etiketleri vardı... kim bilir o elemanlar nerede.

Jax
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Temmuz 18, 2016, 15:30:15 ÖS »

Suadiye Ufo bilgisayar da kapidan girdiğinizde bankalardaki gibi vezneyi andiran bir platform vardi. ilk gittiğim günlerde boyum kisa kaldigi için zar zor görebilirdim platform arkasindakileri. Hey gidi günler hey.
F_P_G_A
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : Temmuz 18, 2016, 15:47:36 ÖS »

https://eksisozluk.com/eskiden-disket-cekip-oyun-satanlar--60831

https://eksisozluk.com/violet-bilgisayar--968812

ve...
https://eksisozluk.com/atilla-peken--310654

supremenothing
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Temmuz 18, 2016, 16:58:10 ÖS »

bostancı da SABO ABİ vardı tren yolu alt geçitin orda ve daha geçen sene kapatmış dükkanını... ne günleirmiz geçti ilk oyunumu ondan almıştım amiga 500 mortal kombat 2 turnuvalarımız kazanana oyun hediyeli ahh

sonra küçükyalıya taşındık ve MOUSE BİLGİSAYAR TARKAN ABİ ile devam etti oyun çektirmelerimiz halen ara ara uğrar muhabbet ederim tarkan abi ve akif ile...
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 17   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: