Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trCommodoreCommodore GenelCommodore Amiga oyun çeken eski dükkanlar
Sayfa: 1 ... 15 16 [17] 18   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Commodore Amiga oyun çeken eski dükkanlar  (Okunma Sayısı 113470 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
logicman
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #240 : Ocak 01, 2021, 17:45:24 ÖS »

HT Bilgisaray Dursun abiyi kayıp ettik Allah rahmet eylesin 2 hafta önce mahallesinden geçerken bitişikteki bakkal amcadan aldım haberi coronadan vefat etmiş bir kaç ay önce az kahrımızı çekmedi-
Allah taksiratını affetsin.
onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #241 : Ocak 01, 2021, 17:50:07 ÖS »

Allah rahmet eylesin

https://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=18969.msg255972#msg255972

C64 ve A500 gerisi teferruat
Varyemez Amca
Yeni Üye
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #242 : Ekim 10, 2021, 15:16:31 ÖS »

Fatihteki Yazıcı Bilgisayar ile hiç Amiga, Commodore anısı olan yok mu ya...
Merhaba,
Yazıcı Bilgisayar'dan, Fatih'ten, hem oyun çektirmiş hem de Amiga 1200 bilgisayarıma HD taktırmıştım.
Kırmızı-beyaz renkli, üzerinde Şirket'in ünvanı, adresi ve telefon numarası yazan disket etiketleri vardı.
Sahibi ya da yöneticisi İbrahim Abi'ydi, hatırladınız mı?
Sizden de anılarınızı beklerim.
Herkese selamlar
sys64738
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #243 : Ekim 10, 2021, 21:16:47 ÖS »

Commodore 64'e 87 senesinin bir Kasım ayında kavuşmuştum. Rahmetli babam sürpriz yapmıştı bana. Allah yattığı yerde huzur versin, bugün ekmek yiyorsam o gün almış olduğum Commodore 64 sayesindedir.

Kocamustafapaşa'da otururdum çocukken hala da yakınlardayım. Odabaşı tarafında, Şehremini lisesinin iki sokak berisinde Ölmez Bilgisayar vardı. Serol yaşıtmız olup Gürol abi ve hayattaysa Allah ömür versin Ahmet amca vardı babaları. Küçük, izbe biryerdi ancak sıcak aile ortamıydı. Çok arkadaş tanıdım orda bazıları ile hala görüştüğüm. O zamanlar oyun değişimleri yurtdışında tanıdığın varsa disketlerle posta yoluyla yapılırdı. Commodore 64 için gelen her oyun ayrı bir heyecan yaratırdı.

Bir dönem yine Fındıkzade tarafında Fildişi işhanında Emek bilgisayar vardı. Yaşlı pek güleryüzlü olmayan amcalardı. Arada gitmişliğim vardı ama alışkanlık değildi. Ve Amiga döneminde Redox. Şehremini Odabaşı tarafında ilk dükkanları vardı. Katalogları vardı, oyun isimleri ve yanlış hatırlamıyorsam resim veya konu vardı. Onlardan da XCopy ile baya bir oyun çektirmiştim. O zamanlardan izlemeye bayıldığım XCopy sonrasında Disk Defrag izleme hastalığına terfi etmiştir

Semt dışında ise Bakırköy'de Ufo bilgisayar, Bil-Tek (Varol abi ve Hakan abi idi yanlış hatırlamıyorsam)'den, Marmara pasajında SKY'dan ve son olarak Sirkeci'de Sky'dan Amiga 500'ümü almıştım babam ile...

Hey gidi günler, şimdiki kadar çok seçenek yoktu ama çok güzeldi. Bugün renderi aslan gibi işlemciler ve canavar gibi ekran kartları yapıyorsa o günlerde o pixel pixel sprite lere biz hayalimizde render yapardık. Okuldan dönüp bilgisayar başına geçmek tarif edilmez bir heyecan ve mutluluktu. Ne güzel ki yaşamışız o günleri...

-----------------------
Sys64738              -
----------------------------------
Resetçi geldi hanıııııııııımmm!!!-
fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #244 : Ekim 10, 2021, 21:23:57 ÖS »

@sys64738, Allah babanıza rahmet eylesin

Yaşlarımız yakınmış, benzer mekanlarda dolaşmışız, mutlaka karşılaşmışızdır.

Güzel günlerdi.

sys64738
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #245 : Ekim 10, 2021, 21:28:12 ÖS »

Teşekkür ederim @fort_apocalypse cümlemizin göçüp gitmişlerine Allah rahmet eylesin.
Büyük ihtimal karşılaşmışızdır çünkü epi topu seçenekler bu kadardı.

-----------------------
Sys64738              -
yusufy
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #246 : Ekim 10, 2021, 21:46:45 ÖS »

anılarımızı hatırlatan bir dükkan, 2017 de eklenmiş video ve o tarihe kadar aktif kalmış
https://www.youtube.com/watch?v=FpCqKqHTvJI
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #247 : Ekim 10, 2021, 23:06:54 ÖS »

Commodore 64'e 87 senesinin bir Kasım ayında kavuşmuştum. Rahmetli babam sürpriz yapmıştı bana. Allah yattığı yerde huzur versin, bugün ekmek yiyorsam o gün almış olduğum Commodore 64 sayesindedir.

Kocamustafapaşa'da otururdum çocukken hala da yakınlardayım. Odabaşı tarafında, Şehremini lisesinin iki sokak berisinde Ölmez Bilgisayar vardı. Serol yaşıtmız olup Gürol abi ve hayattaysa Allah ömür versin Ahmet amca vardı babaları. Küçük, izbe biryerdi ancak sıcak aile ortamıydı. Çok arkadaş tanıdım orda bazıları ile hala görüştüğüm. O zamanlar oyun değişimleri yurtdışında tanıdığın varsa disketlerle posta yoluyla yapılırdı. Commodore 64 için gelen her oyun ayrı bir heyecan yaratırdı.

Bir dönem yine Fındıkzade tarafında Fildişi işhanında Emek bilgisayar vardı. Yaşlı pek güleryüzlü olmayan amcalardı. Arada gitmişliğim vardı ama alışkanlık değildi. Ve Amiga döneminde Redox. Şehremini Odabaşı tarafında ilk dükkanları vardı. Katalogları vardı, oyun isimleri ve yanlış hatırlamıyorsam resim veya konu vardı. Onlardan da XCopy ile baya bir oyun çektirmiştim. O zamanlardan izlemeye bayıldığım XCopy sonrasında Disk Defrag izleme hastalığına terfi etmiştir

Semt dışında ise Bakırköy'de Ufo bilgisayar, Bil-Tek (Varol abi ve Hakan abi idi yanlış hatırlamıyorsam)'den, Marmara pasajında SKY'dan ve son olarak Sirkeci'de Sky'dan Amiga 500'ümü almıştım babam ile...

Hey gidi günler, şimdiki kadar çok seçenek yoktu ama çok güzeldi. Bugün renderi aslan gibi işlemciler ve canavar gibi ekran kartları yapıyorsa o günlerde o pixel pixel sprite lere biz hayalimizde render yapardık. Okuldan dönüp bilgisayar başına geçmek tarif edilmez bir heyecan ve mutluluktu. Ne güzel ki yaşamışız o günleri...

Ölmez Bilgisayar, Saraçdoğan camisinin yanından girilen, birkaç sokak arkadaki yer miydi? Baba ve 2 oğlunun işlettiği aile mekanı.
sys64738
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #248 : Ekim 10, 2021, 23:18:52 ÖS »

@witchdoktor Evet doğrudur, köşede küçük bir dükkandı. Saraçdoğandan içeri doğru girdiğinizde birkaç sokak ileride köşedeydi.

-----------------------
Sys64738              -
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #249 : Ekim 10, 2021, 23:30:38 ÖS »

@witchdoktor Evet doğrudur, köşede küçük bir dükkandı. Saraçdoğandan içeri doğru girdiğinizde birkaç sokak ileride köşedeydi.

Arada da ufak tefek tartışmaları oluyordu kendi aralarında, diye hatırlıyorum. Ama hem C64 kataloğu geniş hem de uygun fiyatlı bir mekandı, Bakırköy, Kadıköy ve Beşiktaşa göre.
sys64738
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #250 : Ekim 10, 2021, 23:37:34 ÖS »

aynen öyle, tartışmalarına ben de şahit olmuşumdur iyi hatırladığınız bir detay.

Oyun katologlarını her zaman genişletiyorlardı. İki kardeşten büyük olanı Gürol abinin İngilizcesi vardı çat pat. Yurtdışı ile oyun değişimi yapmak için yetiyormuş demek ki. O sebeple oyun arşivleri  daima günceldi ve genişliyordu.

-----------------------
Sys64738              -
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #251 : Ekim 11, 2021, 18:14:47 ÖS »

aynen öyle, tartışmalarına ben de şahit olmuşumdur iyi hatırladığınız bir detay.

Oyun katologlarını her zaman genişletiyorlardı. İki kardeşten büyük olanı Gürol abinin İngilizcesi vardı çat pat. Yurtdışı ile oyun değişimi yapmak için yetiyormuş demek ki. O sebeple oyun arşivleri  daima günceldi ve genişliyordu.

Bir de kendileri de aktif C64 kullanıcıları idi, kaliteli oyun olunca tavsiyede bulunuyorlardı. Dolphin DOS'lu sistemleri vardı galiba.
sys64738
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #252 : Ekim 11, 2021, 18:33:12 ÖS »

Evet ben Serol ve Gürol abiye sorup alırdım oyunları. Zaten içeri girdiğimizde iyi birşey varsa patlatırlardı hemen "bak şöyle bir oyun geldi" şeklinde. İyi kötü değerlendirmeleri oluyordu. Daha sonraları Gürol abi okula ağırlık verince Serol ile olurdu oyun muhabbetlerimiz.

Dolphin DOS'a sahiplerdi miydi? Zannediyorum öyleydi çünkü çok sürmüyordu kopyalamalar.

Bugün aklıma geldi bir de aşağıda (çevre tiyatrosunun karşı kolunda, şu an k.m.paşa otobüslerinin dönüş yolu oluyor) Can Video vardı rahmetli Muzaffer abinin. Oradan da çokça takas-alım yapmışımdır.

-----------------------
Sys64738              -
sabri64
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #253 : Ekim 11, 2021, 18:52:35 ÖS »

İzmir'de şuan aklıma gelen Barış Bilgi işlem vardı.Hatırladığım akdarıyla ufak bir dükkandı.Commodore'culer ,Amigacılar disket kaset dolduralım derken bayağı muhabbetli ortamlar olurdu.Çok kahrımı çekmiştir...Alsancakta Datasof Bilgisayar vardı onlarda hayli igiliydiler.Çankayada 1.onur Hanında bir yer daha vardı oyun çekmezler kendi hazırladıkları disket ve kasetleri satarlardı.Oradan hem kaset hemde joistik alırdım.İnönü caddesinde birkaç yer vardı onları hatırlamıyorum..belki İzmirdeki arkadaşlardan hatırlayanlar olabilir..
onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #254 : Ekim 11, 2021, 19:54:17 ÖS »

Gerçekten en sevdiğim başlık. Yazılanları okumak keyif veriyor. Ben de ortak bilgisayarcımız Kadri amca olan Hakkı arkadaşımla iletişim kurabildim .

C64 ve A500 gerisi teferruat
Sayfa: 1 ... 15 16 [17] 18   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: