Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetHobi/Çalışma Odalarınız Nasıl?
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 6   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Hobi/Çalışma Odalarınız Nasıl?  (Okunma Sayısı 15048 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
CommodoreAmiga
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Temmuz 27, 2016, 22:24:06 ÖS »

Burası da benim fakirhane ...

[/
o Amiga 500 ve A590 için adam vurulur:) 1992 yılında C64' ten sonra her ikisini de sıfır almıstım:)
atariManyagi
Üye

Oyun Manyağı bir Dinozor (Yukarıdaki Resim)

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Ağustos 04, 2016, 17:33:09 ÖS »

Benimki ise kendi odama bitişik, girişte benim ve kardeşimin yatağı(mız), Solda Philips Marka 18 Ekran(?) CRT TV Var(Buradaki konumu geçici olup bir gün oraya elveda diyecek. Kahkaha ). Yatak olduğu gibi bir Fakir Retrocu Misali, üstünde de Bilgisayarım(Ben Ona Mini Dreamcast Diyorum.). Masada Bir Alışveriş arabasının Küçültülmüş Versiyonu ve içinde Tahta Yumurta. Altında ise Misketlerimizin (Benimkiler ve Kardeşiminkiler Karışık) Bulunduğu bir Kutu. Hepsi de Gerçek ne Hikmetse... Kahkaha
(Odam iyice düzenlemiş olup eski ıvır zıvırlar atılmıştır. Bilginize...)
« Son Düzenleme: Ağustos 07, 2016, 16:49:53 ÖS Gönderen: atariManyagi » Logged

Efsane Çizgi Filmlerim
Anılarım: Pokemon(Star),Temel Reis(Kanal D), Ninja Kaplumbağalar(Show TV),Tom ve Jerry(Star),Pingu(ATV),Müfettiş Gadget(CINE5),Robolabb(CINE5)
Bende Olanlar: Voltron (Aslanlı),Kirpi Sonic,Süngerbob Karepantolon,Madagaskar Penguenleri,Şirinler
modelist
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Ağustos 07, 2016, 22:43:51 ÖS »

arkadaşlar hepinize imrenerek bakıyorum benim bir hobi odam yok bütün cihazlarımı eşimin gözüne batmıyacak şekillerde kamufle edip evin ücra köşelerinde bazen bazaların içinde bazen kullanılmayan şömine içinde saklıyorum yeni bir cihaz edindiğim taktirde arabamın bagajından gecenin geç saatlerinde eve sokuyorum   peki nasıl kullanıyorsun diye soran olursa eşimin dışarıda işlerinin uzaması için para ve imkan tanıyarak kandırmaya çalışıyorum biraz zahmetli ve maliyetli oluyor ama olsun değer yaa )))
onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Ağustos 08, 2016, 00:21:10 ÖÖ »

Modelist yalnız değilsin benim durumum da senin gibi. Keske eşimin c64 veya amiga mazisi olsaydı diyorum bazen

C64 ve A500 gerisi teferruat
segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Ağustos 08, 2016, 01:33:18 ÖÖ »

arkadaşlar hepinize imrenerek bakıyorum benim bir hobi odam yok bütün cihazlarımı eşimin gözüne batmıyacak şekillerde kamufle edip evin ücra köşelerinde bazen bazaların içinde bazen kullanılmayan şömine içinde saklıyorum yeni bir cihaz edindiğim taktirde arabamın bagajından gecenin geç saatlerinde eve sokuyorum   peki nasıl kullanıyorsun diye soran olursa eşimin dışarıda işlerinin uzaması için para ve imkan tanıyarak kandırmaya çalışıyorum biraz zahmetli ve maliyetli oluyor ama olsun değer yaa )))

Hocam naptın sen ya. Kur Amiga'nı, vur masaya yumruğunu bundan sonra böyle de. Kahkaha Şaka bir yana da insan kendine bir hobi edinemeyecekse, kısıtlanacaksa gizli saklı bir şeyler yapacaksa ne anlamı var bunun. Bence her şeyde karşılıklı anlayış olması lazım.
Tabiki evin durumu da elverişli olması lazım, 2+1 evin olupta bir odasını eski püskü cihazlarla doldurmakta olmaz, o zaman mesele değişir yenge haklı. Kahkaha

spunky
Deneyimli

10 Çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyen.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Ağustos 08, 2016, 08:57:21 ÖÖ »

Bu böyle olmaz! Efendiler! Amigacıları koruma ve yaşatma vakfını kurmanın vakti gelmiş de geçiyor!

A500+ |68020M-Tec Turbo,3.1 Rom, 4.5MB Ram, Indivision ECS, SCSI External CD-Writer, SCS2SD via A590|
A1200 |Apollo 040, 32MB Ram, 14" 1438|
Commodore 64c |SD2IEC,IrqHack,1084,Final III|
Amstrad CPC6128 |3.5" Hack|
Sega MDII, Sega MS, Ps1, Ps2, PS3, Micro Genius, A2600, PSP, Nintendo DS
evreno
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Ağustos 08, 2016, 18:31:06 ÖS »

Bizim ev 3+1 fakat biz oturma odası kullanmıyoruz, 1 oda zaten ardiye odası olduğu için ben o odayı çalışma odası + ardiye odası durumuna getirdim
eins
Uzman

A.K.A. deliMawi

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Ağustos 08, 2016, 19:02:57 ÖS »

Burası da benim fakirhane ...

Aha bir modelci daha. Kahkaha

Durun o zaman bir iki foto da benden gelsin. Sanırım en dağınık ortam benim ki.

Çalışma masam, genelde program yazdığım ve devre çizdiğim bölüm:

Elektronik işlerini yaptığım yer. Kabin projesi sebei ile iyice dağıldı, elektronik harici işler de yapılıyor!

Sözde mekanik bölüm. Sözde diyorum çünkü dağınıklıktan adım atacak hali kalmadı:

Veee, model hangarı, model hobi tezgahı ve kumandapark.

spunky
Deneyimli

10 Çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyen.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #23 : Ağustos 08, 2016, 20:04:19 ÖS »

Ben modelcilik tarafında da şanslıyım Bir grup modelci kendi hangarımızı yaptırdık uçakları taşıma derdinen kurtulduk

Bunlar da benim guşlar

A500+ |68020M-Tec Turbo,3.1 Rom, 4.5MB Ram, Indivision ECS, SCSI External CD-Writer, SCS2SD via A590|
A1200 |Apollo 040, 32MB Ram, 14" 1438|
Commodore 64c |SD2IEC,IrqHack,1084,Final III|
Amstrad CPC6128 |3.5" Hack|
Sega MDII, Sega MS, Ps1, Ps2, PS3, Micro Genius, A2600, PSP, Nintendo DS
eins
Uzman

A.K.A. deliMawi

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Ağustos 08, 2016, 21:02:58 ÖS »

Bakıyorum da akrobatikçisin. Ben bir kaçını çakınca üstten kanat telemaster tarzı uçaklarda karar kıldım. En alttan kanat uçağım senin fotodaki sağ arkada görünen. Gerçi onu da taşıma esnasında kuyruk kısmına hasar verdim. Bekliyor yapılacak...

Hangar çok iyiymiş. Nerede?

evreno
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Ağustos 08, 2016, 21:53:25 ÖS »

@delimawi üstad ev değil değil mi orası
İş yeri sanırım
Ev in bir bölümü ise yenge yi nasıl sakin tutabiliyorsun bu ortam da
Gerçi evlimisin bilmiyorum

Ama atölye süper gerçekten
izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #26 : Ağustos 08, 2016, 22:22:21 ÖS »

ilker hocamın mekanda direk svi 728 e odaklandım msx görünce damlıyorum

eins
Uzman

A.K.A. deliMawi

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Ağustos 08, 2016, 22:23:46 ÖS »

Teşekkürler evreno. Şu kabin bitsin bu sefer söz verdim toparlayacağım.
Bu arada ev değil tabiki, gerçi evlenmeden önce home ofis gibiydi, neredeyse hiç eve gitmezdim.

Şu anda evliyim ve evde bir havyam bile yok, daha doğrusu hiçbir şeye izin yok... Kahkaha

eins
Uzman

A.K.A. deliMawi

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : Ağustos 08, 2016, 22:25:13 ÖS »

@izmirmaster, O zaten senden aldığım SVI. Daha uygun bir yer bulacağım ona, söz.
Bir de elektronik bölümünde en üst rafta duran bir SVI var...

izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #29 : Ağustos 08, 2016, 22:25:35 ÖS »

benimde böyle düzene girmem lazım maşallah disket sürücüler bile milimetrik konmuş

Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 6   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: