Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Mac mini harddisk değişimi ve problemler  (Okunma Sayısı 2447 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« : Kasım 07, 2016, 10:36:11 ÖÖ »

Mac mini ile gelen 40GB harddisk artık yetmeyince elimdeki 160gb samsung ile değiştirdim. Önce mevcut diskin kopyasını carbon copy ile yeni diske aktardım.
Yeni diskin çalışmasında sıkıntı çıkmadı boot vs herşey güzel fakat orjinal harddisk takılıyken çalışan 4 oyun (Halo, No one lives forever 1,2 ve max payne) açılmıyor. Halo ve Max payne hiç tepki vermezken nlf 1 ve 2 de fotoğraflardaki gibi hata veriyor veya oyunun kurulduğu yeri soruyor..

Usb ile bağladığım 40gb diskte sıkıntı yok bu oyunlar usb ile bağlı olsa da çatır çatır açılıyor

Baktım olmuyor mac osx 10.04 dvdleri ile yeniden diski silip kurulum yaptım os9 classic kurdum ardından oyunları kurdum ama nafile. Değişen birşey yok.

Migration assistanı ile usb diskten kullanıcı ve dosyalarını aktardım ama yine olmadı.

Tekrar dvd ile kurulum yaptım Disk boyutundan olabileceği düşüncesiyle bu sefer de 2 partition olarak diski hazırladım. 25GB sistem için kalanı oyunlar için ama yine değişen birşey olmadı.

Halo oyununu universal versiyonunu bulup kurdum patchladım onda sorun çıkmadı. Artık çalışıyor.

Bu üç oyun neden çalışmaz? Deneyimli arkadaşlardan akıl rica ediyorum

« Son Düzenleme: Kasım 07, 2016, 10:48:12 ÖÖ Gönderen: cemkaan » Logged

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: