Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 ... 3 4 [5]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Windows 10 ve Sorunları  (Okunma Sayısı 30763 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #60 : Nisan 21, 2017, 14:10:30 ÖS »

@emarti

Bill amca şu anda olayları akışına bırakmış, kendini hayır-hasenat işlerine adamış gibi. Internet furyasını kaçırdığı günden başlayıp Android ve iOS'un mobil piyasayı domine etmesine kadarki süreç canını fazlasıyla sıkıyor. Buna rağmen PC piyasasının hala çok canlı olması ve konsol piyasası sayesinde servetini 90 milyar dolara yaklaştırdı. Demek ki mobil dünyasını da işin içine katabilse, Google ya da Facebook gibi internet dünyasında da söz sahibi olabilse bu serveti 150-200 milyar dolar bandında olacaktı ki bence gereksiz
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #61 : Aralık 05, 2017, 08:56:27 ÖÖ »

Benim gibi c:\Windows\Installer klasörünün şişmesinden yana dertli olanlara varlığından biraz önce haberdar olduğum PatchCleaner aracını tavsiye ediyorum. 250GB'lık diskimin 42GB'ını bu Installer namussuzu yiyordu. PatchCleaner'la tarattığımda 35GB'lık gereksiz dosya buldu ve temizledi.

Darısı WinSxS'in başına.

witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #62 : Aralık 05, 2017, 09:02:52 ÖÖ »

@wizofwor

Windows 10'un kendi 'Disk Cleanup' aracı artık eskisinden daha kapsamlı ve Windows installer, setup vb dosyaları, eski versiyon backup'larını vb silebiliyor. Bunu kullanmış mıydın? Son güncelleme nedeniyle eksilen 30GB'ı bu şekilde temizledim.
Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #63 : Aralık 05, 2017, 09:07:26 ÖÖ »

Benim gibi c:\Windows\Installer klasörünün şişmesinden yana dertli olanlara varlığından biraz önce haberdar olduğum PatchCleaner aracını tavsiye ediyorum. 250GB'lık diskimin 42GB'ını bu Installer namussuzu yiyordu. PatchCleaner'la tarattığımda 35GB'lık gereksiz dosya buldu ve temizledi.

Darısı WinSxS'in başına.

Ben bir defasında dellenip orayı elle temizlemiştim şimdi bazı programları bilgisayardan kaldıramıyorum. uninstaller programları da işe yaramıyor

wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #64 : Aralık 05, 2017, 09:10:54 ÖÖ »

Windows'ın kendi Disk Cleanup aracını çöp kutusunu boşalt, tarayıcı geçmişini ve çerezleri sil tarzı önerilerden ileriye gidemediği için kullanmıyordum. Yıllardır yüzüne bakmamışımdır. Bir deneyeyim.

witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #65 : Aralık 05, 2017, 09:15:34 ÖÖ »

Windows'ın kendi Disk Cleanup aracını çöp kutusunu boşalt, tarayıcı geçmişini ve çerezleri sil tarzı önerilerden ileriye gidemediği için kullanmıyordum. Yıllardır yüzüne bakmamışımdır. Bir deneyeyim.

Artık alt kısımda sistem dosyalarını silme ile ilgili bir başlık var. Diğer silme araçları sistem tarafından imzalanmış ya da korumaya alınmış dosyaları silme konusunda yetersiz zaten.
Sayfa: 1 ... 3 4 [5]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: