Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetDivxplanet / Altyazi.org kapandı :(
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Divxplanet / Altyazi.org kapandı :(  (Okunma Sayısı 4411 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« : Şubat 09, 2017, 21:54:36 ÖS »

Internet'teki takip ettiğim yerli içerik sunucuların başında yer alan sitelerden biriydi Divxplanet / Altyazi.org. Başta geçici olduğunu düşündüğüm siteye giriş sorunun geçici olmadığını, yöneticilerinin aldıkları bir kararla siteyi kapattıklarını bu akşam öğrenmiş bulunmaktayım. Oldukça üzüldüm bu duruma. Özellikle Emule/ED2K'nın altın günlerinde, Türkçe altyazı ve dublaj paylaşımı konusunda en güzel portaldı. Durumun değişeceğini pek sanmıyorum ama tekrar faaliyete geçse harika olurdu doğrusu...
Jester
Üye

MAX 330 MEGA      PRO-GEAR SPEC

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Şubat 09, 2017, 22:36:34 ÖS »

Alternatif olarak http://www.turkcealtyazi.org/ ile idare ediyoruz.

"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
Olcay ANAÇ
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Şubat 09, 2017, 22:41:59 ÖS »

3 gün oldu sanırım kapanalı. The Walking Dead in 7. Sezon altyazılarını yayıncı kanal sebebi ile yayınlayamamaları bazı sıkıntıların habercisi gibiydi zaten. Korkulan da oldu.
wolfiem
Deneyimli

May the source be with you!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Şubat 09, 2017, 22:43:53 ÖS »

Online film izleme sitelerinin HD yayın yapmaya başlaması ile son bir kaç yıldır film / altyazı bulma işlerini terkettim. Ama zamanında benim de en favori altyazı sitelerimdendi Divxplanet. Kapanmasına üzüldüm.

Commodore & Amiga & Amstrad & Retro Macintosh Fan
k2.bbs.tr - Çok yakında!
knighTeen87
Deneyimli

SNK ve Dragon Quest Hastası

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Şubat 10, 2017, 07:17:05 ÖÖ »

İngilizce bilen arkadaşlar bana katılacaklardır, internetteki altyazılı film/dizi izleme sitelerindeki çevirilerin kaliteleri genellikle feci derecede kötü. Seyirci hemen izlemek istediği için çok kısa sürede baştan savma hazırlanıyor çünkü. Bu açıdan divxplanet'teki yüksek kalite kıstası en büyük kayıp oldu bence, en azından altyazılar arasında deneme yapıp düzgün çevirili olanı tercih edebiliyorduk. Gerçi şaşırmadım da, insanlar birşeylerin kalitesini hayatlarına katmaktansa sadece tüketip unutmayı tercih ediyor artık. Yakın zamanda büyük yapımcı kuruluşlardan aldıkları yasal uyarılar da etkili olmuştur tabi.

wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Şubat 10, 2017, 07:55:03 ÖÖ »

Altyazı kalitesi konusunda standartları belirleyen, çıtaları yükselten, ekol gibi bir siteydi. Altyazısı olmayan filmler için istek listesi oluşturulup çevirmenler bu filmlere yönlendirilebiliyordu, daha sonra altyazı çıktığında tarafınıza bilgi mesajı geliyordu. Birçoğumuz filmi seyretmek için akredite çevirmenlerin altyazılarını bekliyorduk...

Ayrıca dağıtımı yapılan filmleri fazla efor sarfetmeden takip etme imkanı sunuyordu. Emule  ve Sharebus zamanlarında eski filmlerin Türkçe ses dosyalarının paylaşımı konusunda da oldukça faydası dokunmuştu. Alternatifi olduğu ileri sürülen altyazı siteleri fazlaca primitif, çoğu filmin sadece kapağı ya da İngilizce altyazısı mevcut.
« Son Düzenleme: Şubat 10, 2017, 10:37:59 ÖÖ Gönderen: witchdoktor » Logged

Armakuni
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Şubat 10, 2017, 08:12:50 ÖÖ »

vay canına.. bir dönem kapandı..

internet üzerinde (özellikle türkçe kaynak bakımından) bir serbest girişim kollektivi daha tarihe karıştı..

Nomen est Omen
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Şubat 10, 2017, 10:38:46 ÖÖ »

Altyazı kalitesi konusunda standartları belirleyen, çıtaları yükselten, ekol gibi bir siteydi. Altyazısı olmayan filmler için istek listesi oluşturulup çevirmenler bu filmlere yönlendirilebiliyordu, daha sonra altyazı çıktığında tarafınıza bilgi mesajı geliyordu. Birçoğumuz filmi seyretmek için akredite çevirmenlerin altyazılarını bekliyorduk...

Ayrıca dağıtımı yapılan filmleri fazla efor sarfetmeden takip etme imkanı sunuyordu. Emule  ve Sharebus zamanlarında eski filmlerin Türkçe ses dosyalarının paylaşımı konusunda da oldukça faydası dokunmuştu. Alternatifi olduğu ileri sürülen altyazı siteleri fazlaca primitif, çoğu filmin sadece kapağı ya da İngilizce altyazısı mevcut.
wolfiem
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Şubat 10, 2017, 11:00:28 ÖÖ »

Deja vu

k2.bbs.tr - Çok yakında!
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #9 : Şubat 10, 2017, 11:03:50 ÖÖ »

Ben aslında başka birşeyler yazmıştım ama doktora da katılıyorum.

Kahkaha
« Son Düzenleme: Şubat 10, 2017, 11:05:56 ÖÖ Gönderen: wizofwor » Logged

wolfiem
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Şubat 10, 2017, 12:03:54 ÖS »

Ben aslında başka birşeyler yazmıştım ama doktora da katılıyorum.

Kahkaha

Kahkaha

k2.bbs.tr - Çok yakında!
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Şubat 10, 2017, 12:40:29 ÖS »

@wizofwor

Mesajı yazıp gönderdim ancak network sorunu nedeniyle form iletilemedi. Sonra back tuşu ile geri dönüp mesajı tekrar gönderdiğimde bir de baktım ki mesaj wizofwor'un kutusunda çıkmış! Sonra bir de normal gönderdim. Neden böyle oldu ki?
Gokhan Ozkan
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Şubat 13, 2017, 07:59:33 ÖÖ »

Çok iyi kaynak bir siteydi.
ozgur106
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Şubat 13, 2017, 09:05:56 ÖÖ »

geri açılacağı yazıyor twitter da

Commodore ve Amiga Dergisi Oyun Yazarı.

C64 Mini, Playstation Classic
Olcay ANAÇ
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Şubat 13, 2017, 16:41:22 ÖS »

Aynen planetDP.org ismiyle geri dönüyolar.
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: